Maminky potřebuji poradit ohledně šestinedělí

2939
21.4.17 14:44

Maminky potřebuji poradit ohledně šestinedělí

Ahoj. Mám 9 ti denní holčičku, je hodná. V noci kojim co dvě hoďky, někdy hod a půl a byla i noc kdy každou hodinu.beru antidepresivum, které se může. Problém je ten, že jsem tak vyčerpaná, že nemůžu spát usnout ani pres den. Spím tak 4 hodiny a na etapy. Můj dotaz zní, mám jí odstavit a dát um, aby manžel o víkendu mohl v noci krmit? Jak byste to řešily vy? :,( jo a taky bezdůvodně brečím a neraduju se z toho, že mám krásnou dcerku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

21.4.17 14:47

Neodstavila bych. Můžeš odstrikat mléko. Taky mam nespavce, přes den spát nedokážu. Dá se to utrepat, časem se to zlepší. Lítají ti hormony, proto ten pláč ;) mne taky radost naskocila az dlouho po porodech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17749
21.4.17 14:47

To jsou hormony to se uklidní, jinak asi mě tu ukamenují ale já bych odstavila uleví se ti pokud to tak cítíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739
21.4.17 14:50

Je to volba každé maminky, zda chce kojit, nebo kupovat UM. výkyvy nálad a plačtivost je normální- jsou to rozbouřené hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2939
21.4.17 14:50

Moc děkuji. odstavení by mi bylo moc líto to jo, ještě chvilku počkám a uvidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
21.4.17 14:53

Taky bych nejdrive zkusila odstrikavat, nebo se snazit zachovat alespon nejake kojeni, az se trosku uklidni hormony, tak by se slo vratit k plnemu kojeni, pokud bys o to tedy mela zajem, ale pro me to bylo treba pohodlnejsi, nez se v noci uplne probrat a jit delat mlecko.
Ale zalezi na tobe, nejdulezitejsi je, abys byla v pohode ty, pak bude v pohode i mala, takze pokud ti bude vyhovovat UM, tak je to jen tva volba. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1079
21.4.17 14:53

Taky bych odstavila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
21.4.17 14:55

Mě šestinedělí položilo na lopatky i se třetím dítětem, je to normální :hug: nejsou to planá slova, když se říká, že je to období, kdy by měla žít žena hlavně pro sebe a pro dítě, odpočívat… Porod organismus vyčerpá, s placentou odejde spousta hormonů, tělo se srovnává. Bude to trvat několik týdnů, ale brzy bude lépe. Musíte se s maličkou sehrát. Kojení bych neutínala, je pohodlné. Lahev může vypadat snadně, ale kolikrát trvá, než si dítě zvykne na UM, trápí ho bříško, pak vyvařování lahví apod., nic moc si tím neusnadníš, věř mi. Vzít si partner může miminko mezi kojením, aby sis odpočinula ;)

já jsem teď velký propagátor šátku, takže doporučuji nošení, miminko je v něm tak klidné, hodné, spící, že už si bez něj neumím představit, jak funguju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2939
21.4.17 14:55

A jak se to vlastně udělá aby se zastavila laktace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11864
21.4.17 14:57

Předčasně ji neodstavuj. Spíš odstříkej mléko a tím ji manžel může krmit, aby jsi se vyspala. Nálada se většinou zlepší po šestinedělí, do té doby jsou hormony jako na houpačce a to jsi ještě většinou hlavou dolů… No a kdyby se to nezlepšilo, tak krmení kojeneckým mlékem z tebe rozhodně horší matku neudělá. Drž se, bude líp :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 14:58

Oje, je mi moc lito, ze prozivas takhle slozite obdobi. Dite je na prvnim miste, ale musi mit maminku, ktera je v pohode. Pokud ti ukonceni kojeni pomuze ke zlepseni situace, udelala bych to.
Mam v rodine zkusenosti s leky na deprese. Mozna by stalo za zvazeni uprava medikace. Nespavost, ztrata energie, neradovani se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2939
21.4.17 14:59

Já bych právě potřebovala spát když malá spí, ale mám problém že spát nemůžu, vůbec nevim co s tím :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739
21.4.17 14:59

Někdo bere homeopatika, myslím že nic jiného není. Samozdřejmostí je nepřikládat dítko k prsům. Odstavení není úplně jednoduché- chvíli trvá, než to tělo pochpí a přestane mléko tvořit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2939
21.4.17 15:00
@mončičák 1 píše:
Oje, je mi moc lito, ze prozivas takhle slozite obdobi. Dite je na prvnim miste, ale musi mit maminku, ktera je v pohode. Pokud ti ukonceni kojeni pomuze ke zlepseni situace, udelala bych to.
Mam v rodine zkusenosti s leky na deprese. Mozna by stalo za zvazeni uprava medikace. Nespavost, ztrata energie, neradovani se…

Asi se poradím s doktorem, co si o tom myslí, zda je ta nespavost k tomu vyčerpání normální nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 15:00

@Lamátko kojila jsem dceru do roku a pul. Neslo prestat. Postezovala jsem si na gynekologii. Nabidli mi nejake leky. Presny nazev nevim, nakonec se vse vyresilo samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama