Maminky prosím o radu - asi je to epilepsie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veveří
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 05.11.18 19:22
Maminky prosím o radu - asi epilepsie

Syn mojí sestry (9 let) měl před měsícem první záchvat, bolest hlavy a stočení oči doprava, naštěstí zatím bez ztráty vědomí. Když se to stalo podruhé, šla sestra k dětské doktorce, která je poslala do místní nemocnice. Tam byli doktoři naštvaní na dětskou dr., proč to na ně háže v pátek odpoledne…strašný přístup. Syn zavřený na pokoji sám, sestra tam byla celý den, ale v noci tam být nemohla a nebyl nikdo, kdo by ho měl po kontrolou. Hned druhý den ho propustili domů, že nic není (CT bez nálezu, prý „nádor tam snad není“). O pár dní později jeli na dětskou neurologii. Na EEG naprosto atypický nález, neuroložka řekla, že „něco takového už dlouho neviděla, že ji napadají 2 diagnózy, ale nechce strašit bez provedení MR“. Syna objednala na magnetickou rezonanci na co nejrychlejší (!) termín až za 14 dní! Od té doby upadal do záchvatů co druhý den, intervaly se zkracovaly, průběh se horšil. Teď v neděli už měl velký záchvat, několik minut, pak zmatenost, zvracení, schvácenost. Sestra s mužem naložili syna do auta a zoufalí jeli 70 km do fakultní nemocnice v naději, že ho někdo pořádně HNED vyšetří a zahájí léčbu. Jaké bylo zklamání, když udělali jen EEG s naprosto stejným velmi atypickým výsledkem. Žádná MR, žádná léčba, nic…a druhý den ho opět pustili domů…bez diagnózy, bez léků…jen s čípky proti křečím. Prý si mají počkat na MR, která bude v „luxusním“ termínu za 9 dní. A já se ptám, jak je toto možné, takhle odbýt 9leté dítě? Záchvaty nabývají na intenzitě a nikoho to nezajímá? To v naší zemí není možné udělat dítěti akutní MR? Umíte si představit zoufalství rodičů i nás, zbývající rodiny. Poradí nám prosím někdo, co můžeme čekat, udělat, jak se bránit proti nezájmu lékařů, jako malému pomoct? Přece nemůžeme nechat kluka bez pomoci a čekat až dostane grand mal a začne se třeba dusit :,( Moc děkuji za rady.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 19:37

@Veveří Jsem epilepticka (dlouhodobe bez zachvatu), mam parcialni. Doporucuji at neurolozka vypise papiry na specializovanou neurologii do nemocnice kde se epilepsi zabyvaji. Lezela jsem v Brne u sv. Anny 3 tydny a vypadalo to nasledovne. prinesla jsem si veci na tri tydny, napojili mi klasicky ty diodky a bohuzel jsem takhle byla po celou dobu pobytu. Koukat na televizi, snazili se mi vyprovokovat zachvat aby ho dokazali zmapovat coz se jim nakonec povedlo, s vysledkama jsem pak sla za svou neurolozkou a nastavila se lecba. Ale predtim si me prehazovali jak horkou bramboru, na MR jsem cekala 3 mesice, na CT 2. Mivala jsem zachvaty 3× tydne a zoufalstvi uplne chapu:( naprosto chapu, budu drzet palce.

Jak se branit vuci nezajmu lekaru?Nesmi se clovek nechat :( stat si za svym, ze dite jednoduse nemuzou poslat do skoly, nemuze jit samo po ulici, bohuzel na nektere lekare funguje „Drama“ :(

Veveří
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 05.11.18 19:42

Moc děkuji za radu, všechno předám sestře. Ty čekací lhůty, to je katastrofální, myslela jsem si, že podezření na epilepsii se řeší akutně, kor u dětí, neumím si to vysvětlit, nechápu to. Moc díky, sestra se nesmí nechat odbýt. Přeju vám co nejpevnější zdraví. :hug:

Alyss1
Závislačka 2867 příspěvků 1 inzerát 05.11.18 20:09

Syn - vygradovane zachvaty, zivot neohrozujici. Streda motol, eeg, pondeli MR.

Takze za mne- dojed v tesne po zachvatu na nejake specializovane pracoviste. Motol, dal nevim vygooglete. Trochu zvelicovat (nedocjal, modral,atd). Pak budou:): MR jede na dobrych pracovisticj 24 hod. Musite proste byt akutni pripad.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 05.11.18 20:24

@Alyss1 děkuju. Sestra s malým jela na detskou kliniku FN. O jaké specializované pracoviště se má jednat? Na jaké jste jeli vy? Sestra jela na dětskou pohotovost na dětské klinice v Olomouci. Začínali jste taky na pohotovosti a oni vás posunuli na dětskou neurologii? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 20:24

Přítelova dcera (8 let) měla před půl rokem záchvat kdy byla rychlíky odvezena do nemocnice a po dobu desetidenní hospitalizace ji udělali veškeré testy a domu pak šla už s léky. Od té doby (ťuk ťuk) se drží.

Alyss1
Závislačka 2867 příspěvků 1 inzerát 05.11.18 20:49

Byli jsme Motol. Specializovane pracoviste myslim to co se zaobira detskou epilepsii. Nasla jsem Prahu a Brno. Nicmene bez ohledu na diagnozu holt v ceskem zdravotnictvi je to tak, ze nejlepsi pece se vam dostane hen pokud jde o zivot. Takze az prijde dalsi zachvat, tak volat zachranku, a prehanet a prehanet:(:(

joli31
Kecalka 319 příspěvků 05.11.18 21:17

@Veveří To Mr dělají v nemocnici? protože já byla na MR a termín 14dní, akutně sestra objednávala tuším na 4-5, záleží jak mají volno. A bylo to přes vojenskou nemocnici v Ol.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 05.11.18 21:31
@joli31 píše:
@Veveří To Mr dělají v nemocnici? protože já byla na MR a termín 14dní, akutně sestra objednávala tuším na 4-5, záleží jak mají volno. A bylo to přes vojenskou nemocnici v Ol.

Ta MR je v Olomouci, nějaké pracoviště mimo nemocnici.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >