Maminky samoživitelky a život v pronajatém

29
26.4.21 21:32

Maminky samoživitelky a život v pronajatém

Maminky, samoživitelky, jak se vám s dítětem nebo s dětmi žije v současné době. Zvažuji odchod od partnera a „kariéru samoživitelky“, ale na to, abych spálila mosty bez rozmyslu, jsem asi moc opatrná a potřebuji to promyslet ze všech stran. V kraji, kde žijeme, jsou hodně drahé pronájmy. Nyní se mi nabízí pronájem 10 tis. za byt 1+1. Moc si to ale neumím představit fungovat s dítětem v paneláku v jedné místnosti plus kuchyň. Ale to je na okraj. Pracuji, ale není to úplná sláva. Celkem i s alimenty by to bylo cca 19 tis. Na příspěvky od sociálky nechci spoléhat. Větší byty se tady pohybují kolem 14 tisíc, na to nedosáhnu. Šly byste do toho? Díky za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
110
26.4.21 21:36

Šla 😊 stát taky něco dá a fungovat v 1+1 se fakt nedá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
26.4.21 21:39

@All18
Promiň tomu nerozumím, tak šla do 1+1 nebo nešla :) Já na státní dávky nechci spoléhat. Stačilo to teď se zavřením školek a očr :D :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1383
26.4.21 21:42

A odchod zvažuje proč? Já bych zkusila zabojovat a zachránit rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
26.4.21 21:42

@s.s.s.ky Já bych do toho šla, však nikde není napsáno, že časem nepůjdete do většího a navíc, i 1+1 se dají rozdělit hezky a tak, že vám to alespoň nějak rozdělí vaší část a část dítěte. Koukněte na fb na stránku „inspirace z našich domovů“, myslím, že budete překvapená. :) Naši sousedi žili v 1kk 2 roky i s dítětem než postavili dům a taky to zvládli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
26.4.21 21:45

@alena1995 No problém je, že v současné chvíli se těžko hledá lepší práce za víc peněz, pak, když už bych měla pronajatý byt, tak je to o to těžší odejít z jistého zaměstnání, a v našem městě ceny pronájmu šly opravdu vysoko, takže nehrozí že bychom šli výhledově do většího bytu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
26.4.21 21:47

Kamarádka je se dvěma dětmi v 1+kk a zijou…ale je to teda opravdu šílený, ja bych to nedala, nechtěla, neudělala. Radši bych zůstala o něco dyl s chlapem (v jejím případě se nejednalo o žádné násilí, drogy nebo tak neco, kde by bylo nutné odejít ihned) a našla si lepší práci nebo počkala až po RD půjdu do práce, proste udělala něco pro to, abych si mohla dovolit větší byt. Pokud chodíš do práce a mzda plus alimenty dělá dohromady ani ne 20 tis, tak určitě máš šanci najít práci lepší. Nebo brigádu na dobu, co bude dítě s otcem. Jako při nějakých nenadalych, nutných a akutních životních udalosti bych se do toho bytu vesla i se svými 3 dětmi, ale dobrovolne, vedome a planovane bych to neudělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
26.4.21 21:48

@s.s.s.ky A proč odcházet, proč výhledově, co vy víte co bude za dva roky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5809
26.4.21 21:49

@s.s.s.ky jako v kraji kde jsou drahe nájmy a i s alikama 19 000, to je hodně divný :think:, co jiná prace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
26.4.21 21:53

@Pidulka1991 Zatím jinou práci nenacházím :roll: taky bych si ji přála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
26.4.21 21:53

Diskuze pro mě! Taky řeším..Ale já plánuji minimálně 2+kk nebo 2+1 a minimálně 60m2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
26.4.21 21:55

@nototo tady stojí tak velký byt minimálně 12 tis plus služby tak 2500. A to jsem možná ještě ubrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
26.4.21 21:55

To co píšeš je hodně málo, nicméně zase na druhou stranu asi lepší než zůstávat z praktických důvodů v nefunkčním vztahu :nevim: i kvůli dětem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
26.4.21 21:57

@s.s.s.ky Já vím, ty nájmy jsou koukám všude stejný…a hrozný :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
26.4.21 21:58

Chtěla bych to nejlépe slyšet z praxe, maminky, jste tu některé samy s dětmi? Jak to zvládáte. Děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat