Maminky samoživitelky v podnájmu

13.7.12 20:22

Maminky samoživitelky v podnájmu

Zdravím všechny maminky, především maminky které jsou s dětmi samy.

Sháním nějakou maminku, která si prožila podobnou situací jako já a prosím moc o radu.

S bývalým přítelem mám roční dcerku, náš vztah však šel „do kytek“ kvůli agresi, násilí a nezodpovědném přístupu k životu jsem po několika šancích odešla. Nějak si to pořád nemůžu připustit, že je ze mně svobodná maminka, ale už je to bohužel, bohudík tak. Už jen kvůli malé.

Na dočasnou dobu jsem se odstěhovala k rodičům, ale není to natrvalo, pač tu pro všechny není místo ani podmínky, tudiž budu muset hledat nějaký podnájem v blízké budoucnosti. U soudu už jsem byla a řízení o svěření do péče se teprve bude konat. ALe už teď mi je nadevše jasné, že ex mi na malou nebude nic platit. V tomhle je průhledný, raději prachy nacpe do automatu, než se postaral o malou. Vím že až se vše vyřeší a budu mít vše černé na bílém že si na sociálce můžu zažádat o různé sociální dávky.
Proto hledám maminku, která si prošla nebo prochází něčím podobným jako já( zároveň to však nikomu nepřeji), jestli žije někde v podnájmu, bere dávky a otec dítěte alimenty neplatí, zda je vůbec šance to nějak utáhnout byt, jídlo, potřeby pro malou…jestli je to vůbec možné, jestli se to dá vůbec zvládnout a tak…jestli se tady někdo takový najde? Jestli by mi prosím někdo poradil jak mám postupovat…Chvílemi propadám absolutnímu zoufalství, jestli to jde vůbec nějak zvládnout a nějak vyžít. Našla jsem tady podobné situace v diskusi, ale příspěvky jsou už třeba dva tři roky staré a ty pitomé zákony se pořád mění a vím že dnes neplatí to samé jako třeba před 2 lety. :zed: :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7995
13.7.12 20:28

Nemam osobni zkusenost, ale moje kamaradka ano. Doporucuju jit se zeptat na socialku, na co mas narok a jak postupovat. Kamaradka nepobira nic, jen prispevek na nemocne dite - z vule doktora. Chodi na brigadu a kazdy mesic to ma jen tak tak. Na socialce se s ni nebavili, pry ma bydliste jinde, at se zepta tam. Jenze ji nezbyde ani na tu cestu. Je to tezky. Ja bych zustala u rodicu klidne v jednom kamrliku, nez bych mohla jit do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.12 20:37

To už vím, že musím mít trvalý pobyt v tom podnájmu, jen bych potřebovala vědět, zda-li to nějaká maminka má taky tak, jestli jí sociálka dostatečně finančně pomůže, zda-li to vůbec jde, a jestli zohledňují to, že otec dítěte alimenty neplatí…Na úřady se tak či tak určitě chystám, jen bych potřebovala slyšet názor
maminek jak to zvládají. Taky bych nejraději zůstala u rodičů, už jen kvůli psychické podpory a že bych na vše nebyla sama, ale bohužel to opravdu nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
13.7.12 20:46

Ahoj řeším dá se říct to samé jen s tím rozdílem že malý nemá uvedeného otce v RL. Taky radši házel peníze do automatů než aby něco ušetřil. Já od něj teda odešla ještě než se malý narodil. |Jsem taky u rodičů, ale jak ty říkáš není to na pořád, je to jen přestupná stanice. Taky vím že byt bych neutáhla. Páč příspěvek na bydlení je pouze mám za to na adresu trvalého pobytu což ti jen tak někdo nenapíše a ten příspěvek zas tak moc není. Takže ti to ani moc nepomůže. Taky sháním co nejvíce informací ale zatím marně :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.12 20:56

Ahoj :mavam: Nejvic asi dela to bydleni, nepises odkud jsi, je samozrejme rozdil mezi Prahou a obecnim mestem, ze? Vyrid si urcite vsechny ty davky a svereni prcka do pece. Urcite bude lip az ti pujde mala do skolky a ty budes moct do prace. Drzim palce. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6094
13.7.12 21:03

S tím trvalým pobytem-dneska ti stačí nájemní smlouva, nemusíš mít majitele souhlas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
13.7.12 21:09

@dituleska což je teda dobrý ale i tak ten příspěvek mám za to vyplácejí až po nějaké době pokud se nemýlím tak mi na sociálce říkala že čtvrtletně, ale byla jsem se tam ptát asi před půl rokem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6094
13.7.12 21:13

@Miška 1991 jj je to po 3 měsících, ale být tebou jdu si o něj říct, dneska není tak malý a máš vysokou šanci ho dostat.Jen pokud si v podnájmu, musíš doložit i kolik platíš nájem, elektriku-no to asi víš. Příspěvek na dítě je docela směšný-ten je asi 500 kč, a ještě je možnost nechat si platit elektriku a tak pokud jsi na tom špatně ale chce to na úřadě řvát a řvát a nenechat se odbýt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
13.7.12 21:22

@dituleska já mám právě jen rodičák + přídavky 500 což není moc na vyskakování natož pak na byt. Proto jsem zatím u našich, už začínají neshody ze sestrou atd… Žádost na byt mám na MÚ už přes rok ale stále se nic neděje a volný byty nemají. Nájem se tady v okolí pohybuje okolo 7 000 což je pro mě neúnosný a tím i začarovaný kruh. Vím že mi byt do klína nespadne ale nevím jak z toho kduhu ven. Jak už jsem psala otce v RL uvedenýho nemáme takže ani nárok na peníze ale i kdyby tam byl tak by neplatil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6094
13.7.12 21:27

@Miška 1991 jak píšeš-je to začarovaný kruh. Nejhorší je že ty dávky na bydlení se vyplácejí zpětně :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4572
13.7.12 21:28

@Helen_Viki

a nezkousela sis nekde v okoli najit tzv socialni byty?? a zkusit zazadat o socialni byt?? ja jsem taky sama… ale maly nema otce v RL takze neberu zadne alimnety a bydlim u rodicu.. takze nemam narok na nic.. ale dostala sjem pracovni nabidku a i s jeslema to vypada dobre.. tak si chci zazadat o soc. byt… u nas ho dava na 2 roky i s trvl. bydlistem.. takze pak staci jen kazde 3 mesice obihat urady a vyrizovat si davky.. a pozor co se tyce alimentu… staci aby ti otec male poslala jednou za 3 msice smesnou castku placnu 200kc a nikdo na nej nemuze… „snazi“ se platit :roll: :zed: nesmel by ti zaplatit cele 3 mesice pak muzes jit podat trestne ozn na policii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4572
13.7.12 21:30

@Miška 1991

koukam, ze jsi taky z CB :palec: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lenka777
13.7.12 21:33

To je těžký.
Příspěvek na bydlení sice dostaneš, ale ty peníze na to bydlení jaksi odejdou a spolu s ním i většina rodičáku. A připomínám, že pronajímateli platíš kauci a nájem dopředu a ještě provizi RK, takže jen než začneš bydlet, máš dost velké výdaje a ten příspěvek pak dostaneš až za 3 měsíce… a hlavně v současné podobě bude zrušen, nahrazen dávkou hmotné nouze a dost snížen.
Pak dostaneš přídavek na dítě, 500,– tuším.
Jsou ještě dávky hmotné nouze, ale to by jsi musela udávat otce na policii za neplacení výživného a soudit se o výživné na sebe, nic nevlastnit atd. a nejspíš bys stejně nic nedostala, ta minima pro 1 dospělou a 1 dítě jsou dost malá, RP je pokryje.

Nepíšeš své finanční možnosti. Při nejvyšším možném RP, pravidelném přivýdělku a nějakých úsporách se to asi dá :think:.

• Citovat
  • Nahlásit
189
13.7.12 21:35

@Evelline :lol: jj už je tomu tak :) prosím tě kde jsou ty byty? já nejsem přímo z čb takže nemám páru :(

A s těma alimentama je to tak ale i když ho udáš tak to nikdo řešit nebude. Udělají ty ty ty a to je vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4572
13.7.12 21:38
@Miška 1991 píše:
@Evelline :lol: jj už je tomu tak :) prosím tě kde jsou ty byty? já nejsem přímo z čb takže nemám páru :(A s těma alimentama je to tak ale i když ho udáš tak to nikdo řešit nebude. Udělají ty ty ty a to je vše.

na Maji v te zadni casti jak je bendovka je obchod billa (vedle autosalonu) a za ni je panelak asi 4 vchody a to jsou soc. byty :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama