Maminky učitelky - první školní den vlastního dítka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petasekd
Kecalka 374 příspěvků 17.08.18 23:30
Maminky učitelky - první školní den vlastního dítka

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat maminek, které jsou zároveň učitelkami-jak jste to měly s prvním školním dnem svého dítka? Mohly jste se zúčastnit a vést svoji ratolest první den do školy nebo jste nedostaly volno a musel jít s dítkem někdo jiný? Děkuji za zkušenosti :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Beckyttine5
Kecalka 315 příspěvků 17.08.18 23:41

Já učím na gymnáziu a kdo má prvňáčka, tak má vždy první školní den volno, ale to u nás funguje posledních 7 let, drive to automatické nebylo

sloninka
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 18.08.18 00:37

Když nastupovalo moje dítko do 1.tř., učila jsem v té době ve školce. Tudíž nebyl problém, šla jsem do práce na odpolední. Teď jsem na základce. Vždycky učitelka, které jde vlastní potomek poprvé do školy si bere ten den volno. A není podstatné, jakou sama bude mít třídu. Letos se to dokonce týká paní učitelky prvňáčků. Ve třídě první den bude vychovatelka s asistentkou. Rodičům i dětem se situace pravdivě vysvětlí, proč jejich paní učitelka přijde až v úterý.

Kelsey
Hvězda diskuse 44893 příspěvků 18.08.18 05:10

Zatim jsem AP. Pocita se to?
Smim a budu se ucastnit. Druha dcera jde v zari do skoly. Kdyz bude zahajeni, tak bude spolecne pro vsechny venku. Takze budu u sve tridy a uvidim i moje dcery. Pak si pujdu se tridou prvnacku.

petasekd
Kecalka 374 příspěvků 18.08.18 06:57

Moc děkuji všem za reakce a zkušenosti :kytka: Budu ráda, když napíšou i další maminky, všem děkuji a hezký den :D

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 18.08.18 07:32

U nas to funguje tak, ze jdes do prace v pripravnem tydnu o den driv a pak si vezmes volno. Vedeni skoly je velmi vstricne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 08:32

Já se synem nebudu, protože budu učit druhou první třídu. Jen mu mavnu, až půjde s kolegyní do třídy. My máme první den ještě třídní schůzku s rodiči a focení. Kdybych měla vyšší třídu, tak bych s ním byla pak ve třídě, protože bych to stihla dřív než prvnaci končí. Pokud by byl na jiné škole, tak jsem bez šance, jsem třídní učitelka na prvním stupni. Kdo nema tridnictvi, tak to má jednodušší a může se ucastnit.

janoma
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 18.08.18 08:34

V pohodě jsem si vzala den volna .

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33281 příspěvků 18.08.18 08:43

Zeptej se v práci v přípravném týdnu. Není to automatické, záleží na vedení školy

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33281 příspěvků 18.08.18 08:43

Zeptej se v práci v přípravném týdnu. Není to automatické, záleží na vedení školy

petasekd
Kecalka 374 příspěvků 18.08.18 09:22

Děkuji všem za reakce a zkušenosti :kytka: Zeptám se, ale chtěla jsem zjistit, jak to je jinde :) Jsem třídní, ale druhostupňařka, takže prvňáčky mít určitě nebudu :) vím, že třeba na prvním stupni je to složitější a někdy to asi nejde, bohužel. Je to ale zážitek na celý život, tak člověk chce u toho být :) Ještě jednou děkuji za vaše příspěvky a pěkný den vám všem :kytka: :kytka: :kytka:

Aspera
Generální žvanilka 21117 příspěvků 1 inzerát 18.08.18 09:50

U nás šla loni i učitelka druhé třídy. Tak doufám, že mě letos taky pustí. Mám taky druhý stupeň, takže ti to zvládnou úplně v pohodě, že mě uvidí až další den.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 11:22

Učím na gymplu a pustili mě. Nejsem teda třídní. A dcery třídní v první třídě měla sama prvnacku, takže děti vítala zástupkyně, aby mohla být s ní. Záleží na domluvě.

CrazyOwl
Stálice 74 příspěvků 18.08.18 11:30

Je to na domluvě se zaměstnavatelem. Mě v pohodě pustili. Sama šéfová má tři děti, tak vzpomínala na jejich první dny školy. V práci mi vychází vstříc, i když šel mladší do školky tak jsem chodila do práce až později než si trošku zvykne ten první týden.

SibyllaTrelawney
Kecalka 209 příspěvků 18.08.18 13:36

U nás se dává volno, úplně bez problémů. Prožila jsem si to loni. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >