Maminky v Německu žijící s německým přítelem

29
5.8.15 12:51

Maminky v Nemecku zijici s nemeckym pritelem

Ahoj holky :). Nenasla jsem podobne tema, tak ho zakladam.Chci se zeptat, zda mi nektera pomuze a poradi…Jsem v situaci, kdy mam pritele nemce a ja jsem zatim v CR, ale uz jsem se nahlasila na OBZP, protoze se chci stehovat do Nemecka s tim, ze si najdu praci atd, a az budu mit praci, budu tam mit zdr. pojistovnu atd…Ale… jsem v jinem stavu, a ted nevim co mam delat, co me ceka a co je pro mne lepsi. Moc dekuji za rady :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

288
5.8.15 13:36

My musely v těhotensky pořadne předložit papíry, že vyrizujeme svatbu aby mě ošetřili. Bylo nám řečeno, že si to vyřídej sami s pojištovnou v čr. Pokud se hodláte vzit, tak nevidím problém, jestli tak daleko nejste, tak budeš mít těhotenství hodně drahý a to nemluvím o porodu. Těhotnou te totiž nikdo nepojisti. Hodně sme kvůli všemu tomuhle lítaly, tak se klidně ptej co tě ještě zajímá dokud to mám v paměti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
5.8.15 13:43

No ja nevim, zda je lepsi zustatv CR jako samoplatce a vse absolvovat tady a nebo jit v Nemecku do zamestnani a potom bych mela Krankenkasse tam. Brat se urcite nebudem… Kdyz budu mit praci a vse tak muzu jitna rodicak v Nemecku, ano? Protoze v CR asi na to narok mit nebudu, kdyz otec je nemec, nebo?? Jsem z toho jelen. Vse vzniklo necekane a rada bych to prozila vklidu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
5.8.15 13:53

Těžko říct jestli tě vezmou, protože kamarádka potřebovala potvrzení od gynekologa, to ale nemusej chtít samozřejmě všude. Taky nevím jestli dostaneš rodičák pokud neodpracuješ aspoň jeden rok. Tim si nejsem jistá.
V čr bys aspoň ten nejmenší rodičák dostat měla, národnost otce by neměla hrát roli ale musíš žít v čr, jinak ti ho nedaj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
5.8.15 13:55

V německu dostaneš kindergeld asi 160€ nic víc asi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
5.8.15 13:57

Achjo to je situace :(. Prece kdyz otec je nemec a pracuje tam, tak preci to nejde, abych s ditetem nemela narok na nic. To nechapu :( Vubec nevim, co delat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
5.8.15 13:59

Trvaly bydliste mam poradv CR… A muzu si jezdit kam chci s ditetem, tak rodicak snad dostat muzu tady kdyz v Nemecku nic… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
5.8.15 14:07

No to sem si taky myslela, ale když na tebe přijdou, tak musíš všechno vracet, protože narok máš tam kde skutečně zijes. Přijdou na to tak že nebudeš chodit v čechách do poradny a tak. Neplanovany rodičovství nepodporujou nikde, to se prostě žádný zemi nevyplatí. Mám to úplně stejně jako ty :zed:
Svatbou se snížej daně manželovi asi o 200€ + ten kindergeld. Taky sme jiný řešení nenašli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
5.8.15 14:10

Takze reseni zustst v CR a navstevovat poradny a jezdit za otcem na navstevy. A nebo aby mi pritel nasel pres znamy praci a diky tomu budu mit tam pojisteni a doktory a vse tam? Svatba urcite nehrozi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
5.8.15 14:17

Doktory a pojištěni mít budeš, ale žádnej rodičák potom nejspíš. Jenom těch 160€
Jestli tě bude ochotnej živit, tak to takhle udělej a začni pracovat v německu.
V čechach dostaneš 3800 kč a taky budeš muset bejt závislá na někom.
Takhle budeš aspoň s ním. V kolikatym si tejdnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
5.8.15 14:27

Takze rikas jit do prace v nemecku a mit tam krankenkasse? jo ten by me zivil a do prace bych sla za ten rok nebo kdy. aspon tech 160 a to je do toho 18 roku ditete?? ja jsem na uplnym zacatku jeste…takze doufam, ze vse bude v poradku po zdr. strance

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
5.8.15 14:39

Jj tech 160 je dokud dítě studuje. Pokud máš možnost práce tak bych to udělala takhle. Ale já třeba chtěla jít uklízet do banky na hodinu denně a nevzaly mě kvůli těhotenství a taky to bylo přes známý. Moc si nedovedu představit práci kterou ti známý dohodej, vezmou a nechaj tě jí dělat i s břichem.
Taky si musíš vydělat nějakou sumu aby to braly jako plnej úvazek a ne brigádu, jenom s brigadou mít nárok na pojištění taky nebudeš. Na to se zeptám večer přítele, to nevím jistě jaká je to suma.
Každopádně hodně štěstí noo. Bude to těžký

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
5.8.15 14:48

Ja myslela, ze kdyz me zamestnaji tak automaticky za mne plati zdrav a soc…tak ted sem uplne mimo… no a az bych mela bricho tak bych sla na nemocenskou, to by se s gyndarem dalo domluvit ne? Taky sem vubec nemusela vedet jeste mesic ze sem v tom, kdybyvh neudelala test a hledala bych tam praci, nebo spis on…ted to vim jen ja a on ze sem v jinem stavu. Prinejhorsim proste zustat v cesku :,( ale to snad ne. Verim, ze nejaky reseni proste bude sakris :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
5.8.15 14:50

Dekuji mockrat, ze se zeptas. A vy jste se teda vzali? Jak dlouho jste meli na to, abyste mi svatbu abys mela na vse narok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
5.8.15 15:00

Jeste sme se nevzaly. Ještě nemáme ani termín. Všechno to hrozně dlouho trvá. Všechno musí bejt přeložený a orazitkovany, pak se to posílá na tři úřady v čr. katastrofa. úřady 80 km daleko a už sme tam několikrát byly. Takže dovolená v praci, všechno se platí, hrozně moc to stálo už teď.
V lednu mám termín, tak doufám že to stihnem :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama