Maminky větších dětí s atopickým ekzémem v čem perete?

143
5.8.20 14:24

Maminky větších dětí s atopickým ekzémem v čem perete?

Ráda bych se zeptala maminek větších dětí s atopickým ekzémem(mám syna 8 let) v čem perete? Používáte aviváž? Někde jsem četla, že je dobré dávat místo aviváže ocet. Já peru několik let v Persil sensitive, ale není to asi úplně dobře. Nevím ale čím nahradit. Zkoušela jsem už kde co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24466
5.8.20 14:32

Persil senzitive je pořád ještě chemie. Některé holky perou v mýdle a sodě, strouhají, smíchají, dělají z toho roztok. Já s tím nemám zkušenost, ale peru v mýdlových ořeších. Aviváž nepoužívám vůbec, ale ten ocet není špatnej…
My tedy atopici nejsme, ale máme v blízké rodině. Je to celkově o úpravě životního stylu, ekologické domácnosti, kvalitě stravy…Máš vychytané, co tvé dítě dráždí v jídle? Nejčastěji to bývá lepek nebo mléčné výrobky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6784
5.8.20 14:54

Peru v mýdlovém slizu. Aviváž už nepoužívám roky, raději kapnu esenciální olej.
Ocet na ručníky s pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26621
5.8.20 15:01

Peru v normálním prášku a v Jelenovi. Aviváže jsem nepoužila snad 10 let. Synovi AE zhorsuje jen pocení a stres. Letos, jak není takové vedro, tak má vlastně klid, po koupání v chlorované vodě stačí promaznout něčím mastným.
Mladšímu se objevil v obličeji (podle kožního to je AE), tam to je po očkování. U něj zatím zjišťujeme, co to zhoršuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
5.8.20 15:04

Ahoj, já jsem prála v lovele jako miminku a jak jsem změnila prášek za jiný tak se malá osypala. Přidávám do prášku sodu. Jednu dobu jsem zkoušela mýdlový sliz. Aviváž nemůžu použít vůbec, dávám ocet. Nemám odvahu zkoušet nic jiného, pak se musí přeprat celá skříň. Malá má 9 a už delší dobu je to dobré (ťuk ťuk).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6566
5.8.20 15:07

Peru cele rodine ve Frosch Baby. Dcera ma k AE sklony. Macham v ocru pokazde a nasledne jeste ve vode. I manzel ma citlivou kuzi a tukam :)

Pripadne se macha v sode (dela se nejaky roztok, na netu najdes). Persil Sensitiv neni dobry na detakou kuzi, natoz na kuzi s AE, ac pisou Sensitive a je tam fotka ditete, bohuzel…je to jen reklamni tah, kdesi jsem o tom cetla clanek (byl tam rozbor nekterych pracich prostredku). I Lovela je celkem chem. srajda. Vsechny ty prevonene gely a prasky byvaji celkem chemicky koktejl…

Dobra stranka je radimradi.cz, mrkni… K Froschi jsem se dostala pres kamaradku a i on tam ma dobre recenze. Za me super. Ale nejsem na vyvonene pradlo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
5.8.20 15:19

Já jsem zkoušela prášek z DM ta jejich značka taky pro děti, pak jsem zkoušela Jelena, praní jen v sodě. Aviváž jsem nikdy od narození dětí nepoužívala, ale kdesi jsem se dočetla, že snad to změkčené prádlo by pro atopika mohlo být fajn, tak proto se ptám na zkušenosti, ale je mi jasné, že je to další chemie, takže asi nic dobrého. No právě změna prášku obnáší přeprání celé skříně plus ložní a ručníky atd. a synovi ekzém propukne kdykoliv, jakkoliv a já jsem za 6 let nebyla schopná zjistit, co mu to spustí. Dle testů je alergický téměř na vše, takže bych ho musela nechat umřít hlady a zavřít do vakua, aby se nedostal do styku s pylem, prachem atd. Ale ten prášek chci změnit, tak moc děkuji za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6566
5.8.20 15:21

@Zuzajda 7 ja treba pitom. a vse preprala v Lovele, ze voni…tak jsem za par dni prala zpet, kdyz jsem nasla tu recenzi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
5.8.20 15:22

@Kukacka123 to zní dobře a ještě jsem ho nezkoušela, tak si o něm něco pohledám. Moc díky. Já jsem se s nějak víc voňavým prádlem rozloučila dávno :lol: hlavně aby synovi ten prášek nevadil a aspoň trochu něco vypral…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6566
5.8.20 15:23
@Zuzajda 7 píše:
@Kukacka123 to zní dobře a ještě jsem ho nezkoušela, tak si o něm něco pohledám. Moc díky. Já jsem se s nějak víc voňavým prádlem rozloučila dávno :lol: hlavně aby synovi ten prášek nevadil a aspoň trochu něco vypral…

Naprosto te chapu, mam to stejne :mrgreen: nakonec jsem si na to zvykla, je to spis takova vune jen cerstve vypraneho pradla proste…aspon se mi to netluce s vonavkou nebo antiperapirantem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
5.8.20 16:29

A máte vypozorované, že konkrétně ten prášek a aviváž vám vadí?

Já mám exém celý život a peru klasicky, prášek a aviváž, druhy střídám. Na exém to nemá vliv. Exém mi zhoršuje čokoláda, zmrzlina, oříšky, počasí..Jak kdy a jak co..Syn má exém v závislosti na počasí a pocení.
I přes exém jíme vše, jen když to je hodně, omezím čokoládu a oříšky, ale nejsem v tom fanatička, to bych nemohla jíst skoro nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
5.8.20 17:00

@Lil Kitkatt no to je přesně… Kdyby nejedl to co mu vadí dle testů, nemohl by nic. Člověk u sebe by si rozhodl co bude a co ne, ale nemůžu mu vše zákazat. Nedávám mu rajčata, kakao, čokoládu, ale co přesně mu vadí nevím. Hrozně se potí, ale po sprše se škrábe, po bazénu taky zhoršení, po moři taky. Zkoušeli jsme vše. Mazání, diety, doplňky stravy, čaje, homeopatika světlo léčbu, frekvence. Klasickou léčbu i alternativní a nepomáhá nic. Má to na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Dokáže si to rozdrápat tak, že má strupy, že nemůže otočit hlavou a pak už nepomůže nic jen kortikoid, kterému se bráním hrozně moc, ale když ho někdy vidím, není jiná možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
5.8.20 17:06

@Lil Kitkatt jo a vlastně jsem neodpověděla :) vypozorované to nemám to nejde. Ale chci vyzkoušet vše a proto to řeším. Chci sen Persil sensitiv vyměnit a sonduji za co…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
5.8.20 17:14

Děvčata můžu se zeptat na ten ocet? Kdo s tím máte zkušenost? To jako ho dám místo aviváže? A nesmrdí to oblečení pak octovatě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
5.8.20 17:17

@Bafonek ano, dá se místo aviváže a prádlo po něm cítit není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama