Maminky z Kamenice u Prahy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Negativ
Povídálka 11 příspěvků 08.12.16 14:19
maminky z Kamenice u Prahy

Ahoj, jsou tu nějaké maminky z Kamenice u Prahy a okolí? Přestěhovali jsme se před 2 lety a pořad hledám někoho, s kým byste mohli chodit na procházky, kafe atd.. Mám 19 měsíční holčičku a chci aby byla s jinými dětmi a ne jen semnou :) pokud jste na tom podobně, budu rada když napíšete :mavam:

Reklama

Reklama

Reakce:

jezzz
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 08.12.16 14:35

Ahoj, mam o rok starsi holcicku :-)

Chystame se za chvili na hriste, tak kdyby jste meli cestu kolem, stavte se :mavam:

Na MK je soukroma skupina. Jsi tam registrovana? Poslala bych ti pozvanku.

Negativ
Povídálka 11 příspěvků 08.12.16 18:22

@jezzz
Děkuji za pozvání, ale byli jsme pryč.. Teď jsme dorazili domu.. půjdete tam zítra? na MK registrovaná nejsem, a popravdě ani nevím co to je :) ale jestli jsou to stránky pro komunikaci maminek z kamenice a okolí budu ráda, když mně tam přizveš :)

jezzz
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 09.12.16 07:47

@Negativ Ahoj, dnes pujdeme asi dopoledne, odpoledne bych to videla na krmeni kacen? ú je jich tam spousta. Pro deti super vylet.

MK je Modry konik. Zaregistruj se tam a dej mi paj¨k vedet. Poslu ti pozvanku do soukrome skupiny maminek z Kamenice :)

SkierWoman145
Povídálka 29 příspěvků 05.10.17 16:33
Stěhování do blízkosti Kamenice

Ahoj, obnovuji diskuzi :) za půl roku bychom se měli stěhovat do vesnice v blízkosti Kamenice u Prahy.. :) Jak se vám v Kamenici a v okolí bydlí? Jaká je vybavenost - obchod, pošta, školka, kroužky pro děti, fitko..? Jste na mateřské nebo pracujete? Dojíždíte do Prahy nebo se dá práce dobře sehnat i v okolí (administrativa, úřad, hotelnictví..)? Pokud dojíždíte do Prahy autobusem, jak dlouho to trvá? Jaká je dopravní situace po ránu i co se týče cesty autem? Jaká je nejbližší vlaková zastávka, kde se dá parkovat? Jste spokojené s bydlením v této lokalitě? :) Budeme se stěhovat do novostavby s přítelem a miminkem a moc ráda se seznámím s jinými maminkami, které zde bydlí :) Mějte se fajn a děkuji za info :kytka: 8)

Elle11
Povídálka 46 příspěvků 05.10.17 18:06

Bydlim 9 km od teto lokality takze jen okrajove. Prace v okoli se dobre sehnat neda. Nevim jak to maji s dopravou. Zname je to tam tim, ze se tam daji dobre sehnat drogy. Vetsina mladeze co tam bydli si tam prosla divokym drogovym obdobim. Par jich znam, nekdo se z toho dostal a jiny ne :)

Pipi 00
Závislačka 2751 příspěvků 05.10.17 19:25

@SkierWoman145 Je tu Billa, pošta, školka, škola, mateřské centrum, fitko, pediatr, restaurace. Dost kroužků pro děti, 2 lesní školky navíc ke státní, 2 alternativní základky navíc. Docela to tu žije, na venkov. Já jezdím do Prahy, upřímně jinak než autem si nedovedu s dětmi představit. Když vezu děti do školy a školky, jedu pak běžně hodinu do Prahy na Vinohrady. Autobus je ještě o min. půl hodiny horší, plus nebydlíme zrovna u školy, 2 km. Vlak to samé, je 10 km ve Stránčicích, nepřipadá v úvahu. Občas tu nějaká maminka i pracuje, takže tu nějaká práce asi je, já jezdím do Prahy za svým oborem.
O drogách jsem tu neslyšela, mládež, co znám, jezdí do školy do Prahy (2. st ZŠ, gympl, vysoká).
Jo, jen je třeba počítat, že do obecní školky se ti dítě dostane až tak ve 4 letech a soukromá, se kterou bych byla naprosto spokojená pro tříleťáka, tu není. Bez ohledu na cenu. Takže moje děti chodily rok do školky do Prahy.
Jinak jsem tu spokojená, i s tím dojížděním. A to jsem původně Pražák, takže jsem zvyklá na velkou nabídku služeb.

jezzz
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 06.10.17 12:23

@SkierWoman145 Já tady žiji skoro 6 let a jsem spokojená :-)

Vše podstatné již napsala @Pipi 00. Jen doplním ten bus - po ránu autobusem je to na Budějovickou cca 1 - 1,5 hodiny, dle provozu. Odpoledne ve špičce stejně, večer pak cca 40 minut - 1 hodina, opět dle dopravy.

Dříve jsem jezdila autobusem, manžel jezdí autem a má to na Pankrác cca 30 minut. Pokud stojí dálnice, nenaděláš nic a jede klidně hodinu (v tom případě nechává auto na Chodově).

Po rodičovské jsem se domluvila v práci na režimu 3 x home office + 2 x práce v kanceláři (Praha 1). ty 2 dny jsem trpěla, je to fakt daleko. Dříve mi to nevadilo, avšak teď jezdím pro dcerku do školky a to dojíždění do centra Prahy bylo nemile znát.

Jinak bydlení je tady super, jsem zde spokojená.

SkierWoman145
Povídálka 29 příspěvků 13.10.17 21:11

Ahoj, děkuji moc za odpovědi :) tedy s tím autobusem je to síla.. a v těch Stránčicích se dá u nádraží parkovat? Jak je to pak daleko do Prahy? Budu mít auto, tak budu dojíždět pokud bude potřeba, ale stejně si ověřím všechny možnosti 8) Jsem zvědavá jak se nám tam bude bydlet :) Máme rádi přírodu a na té straně od Prahy se nám to moc líbí :) Já jsem původně z městečka blízko u Prahy.. V mládí jsem strašně chtěla do Prahy, tak jsem se přestěhovala a teď po deseti letech, když mám rodinu, tak se všichni moc těšíme, že zase půjdeme z Prahy pryč :D Pokud je tu ještě někdo, kdo na té straně bydlí, tak budu moc ráda za další odpovědi ;) Mějte se moc fajn :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské... číst dále >

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pořídili jsme synovi psa, ale rychle o něj ztratil zájem

Náš osmiletý syn na nás s manželkou strašně naléhal, abychom mu pořídili... číst dále >

Tanga přestala být sexy. Ženy dávají přednost rafinovanějším střihům

Už žádný diskomfort a „ypsilon“ vykukující zpod lemu džín. Místo toho pohodlí... číst dále >

Reklama