Maminky žijící v zahraničí jak jste spokojený?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Safiye
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 11.10.14 23:25
Maminky žijící v zahraničí jak jste spokojený?

Maminky, co žijete v zahraničí kde konkrétně a jste spokojený? Vrátili by jste se do Cech nebo ne? A jak a v kolika letech jste se odstěhovali a co vás přimělo?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Martina T
Extra třída :D 11499 příspěvků 11.10.14 23:30

Ahoj, jsem 14 roků ve Švýcarsku a spokojená jsem, do Česka už by se mi nechtělo. A ty jsi kde?

Laav
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 11.10.14 23:37

Ahoj, jsme 2 roky v Belgii a zpátky se nám opravdu vůbec nechce ;)

pikola
Generální žvanilka 20131 příspěvků 11.10.14 23:39

Jsem 3 roky ve spanelsku. Spokojena jsem, ale budem se asi stehovat, aby jsme byli jeste spokojenejsi :mrgreen: zpatky se nam moc nechce, mame radi svuj klid, i kdyz nekdy by se babicka hodila. A taky me stve nase jazykova nevybavenost, v cechach bych byla samostatnejsi.
Primelo nas nabidka pro manzela, proste jsme si rekli proc to nezkusit.

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 12.10.14 00:01

@Safiye Nikdy bych už se nevrátila, i když mi kamarádi chybějí a tady moc znamých nemáme

Mirii
Generální žvanilka 22591 příspěvků 12.10.14 00:32

Zijeme v GB a neplanujeme se vracet ;-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 07:43

Zaciname osmy rok v UK a jsme spokojeny, vracet do CR se nehodlame. Obcas me tu zlobi, zdravotnictvi, to pak vetsinou resim soukrome a nebo si dojedu do CR. Ale vse ostatni je tu pro nas lepsi.Co me tu drzi nejvic je slusne chovani mezi lidmi a pak to, jak se tu podporuje vzdelani. Za rok budu mit dve deti na vysoke skole a to by jsme teda v CR neutahli ani nahodou. Do toho ja tu konecne dodelavam vysokou skolu a podpora statu je neuveritelna. Zijeme z jednoho platu, ale zivotni uroven mame mnohem vetsi nez kdyby jsme v CR oba makali.
Jeste bych si sem potrebovala nastehovat pratele z CR a bylo by to super :mrgreen:
Ne vracet se nehodlame, spis az dostuduju, by jsme si klidne zase vyzkouseli zit v jine cizi zemi
Sli jsme sem s manzelem pred nasi tricitkou, meli jsme dve deti 12 a 10 let a bylo to sakra tezky, takhle uplne zmenit zivot. Co nas primelo, byla naprosta deziluze z zivota v CR a asi i jista krize stredniho veku a taky deti. Chteli jsme pro ne lepsi budoucnost.
Po sedmi letech musim rict, ze to bylo nejlepsi rozhodnuti naseho zivota i kdyz zacatky byly opravdu tezky.
Omlouvam se za anonym, ale nechci tady zverejnovat sve soukromi

Safiye
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 12.10.14 08:31

Holky já žiji stále v ČR ale silně uvažuji o zahraničí ale vždy mě někdo odradí :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 08:35

A ty jsi sama nebo mas rodinu?

blumen
Hvězda diskuse 46722 příspěvků 12.10.14 08:39

@Safiye paty rok v Nemecku a vracet se nechceme, mimco teprve cekame. Musis si to vyzkouset sama, nekomu to sedne, nekdo se hned vraci. Zacatky jsou tezke vzdycky, ruzove si to nemaluj ;) musis umet dobre jazyk

Ververka77
Kecalka 274 příspěvků 12.10.14 08:41

My jsme žili rok v neměcky mluvících zemí, dva roky v USA a teď jsme se přestěhovali zpět do Rakouska. Zatím nejsme úplně rozhodnutí, v jaké zemi se chceme usadit na delší dobu a rozhodně nevyřazujeme ani ČR. Kam se mi už za žádnou cenu vracet nechce, jsou právě ty USA. Poté, co jsme i s výborným zdravotním pojištěním zaplatili za pouhou kolonoskopii tisíc dolarů, jsme si propočítali, že i s vyšším platem v USA nakonec stejně ušetříme mnohem míň, protože vydáme mnohem víc peněz za doktory (mimochodem ta péče není o nic lepší než ta v ČR), za vzdělání svých dětí, dojíždění do práce atd. a to vše s nárokem na pouhé dva týdny dovolené :) naší mentalitě mnohem víc vyhovuje Německo, Rakousko nebo i to ČR.

Safiye
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 12.10.14 08:50

Holky, a využijete vůbec vzdělaní z ČR? Nebo to je úplně zbytečně a udělali jakési něco v cizině nebo ani to ne?

AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 12.10.14 08:53

@Safiye : To musis vedet ty, jestli na to jsi nebo ne, jestli vic chces nebo se vic bojis a za jakych podminek bys se mohla bat trochu min. Ja jsem sla z Cech, kdyz jsem nasla praci, bez toho bych neodesla. Sla jsem sama. Dneska po deseti letech se vracet neminim, zapustila jsem koreny jinde, porad jsem Ceska, ale v Cechach se obcas citim jako cizinec.

Safiye
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 12.10.14 09:03

@AnnaF děkuji za pozitivum, mohla bych se zeptat jde žiješ?

AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 12.10.14 10:10

@Safiye : Ve Francii. Vzdelani vyuziju, nebo teda vlastne spis diplom nez vzdelani (musim rict, ze uroven ceske univerzity v mem pripade nebyla nic moc, hodne jsem se dovzdelala v oboru jinde), pracuju v oboru. Ale odjela jsem s dobrou znalosti jazyka a uz jsem Francii znala z Erasmu a ze staze. Mozny to zkratka je, strach maji vsichni, jde o to verit si a nepolevit, ani kdyz veci zrovna moc nejdou.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >