Mamka chce odvykat kouření - jak jí můžu pomoct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 12:56
Mamka chce odvykat kouření - jak jí můžu pomoct?

Moje maminka začala před několika lety kouřit. Bylo to občasné, ale poslední cca rok kouří několikrát denně (nechce mi říct, kolikrát). Kouří tajně, jediný, kdo o tom ví, jsem já.
Za kouření se stydí (dlouho to nepřiznala ani mně), nechce to dělat, říká si prý pravidelně, že s tím skončí a momentálně ani neví, proč to dělá (začala při problémech s jejím otcem, o kterého se starala, ten už ale několik měsíců nežije). Navíc ví, že jí to škodí - kromě klasického nebezpečí má občas obtíže s dýcháním kvůli velkým alergiím.

Dneska jsme se domluvily, že s tím opravdu něco udělá - zítra jí jdu koupit nějaký přípravek na odvykání. Mám k tomu pár otázek.

1. Jaký přípravek koupit? Co jsem koukala, líbí se mi Niquitin, na Heurece má celkem dobré recenze a nestojí majlant - je dobrý?
  1. Co k tomu? kouření je pro ní prý takový „odpočinkový rituál“ - napadlo mě třeba jí koupit i nějaké dobré bonbony, které by si vždycky na místě, kde kouří, dala - aby měla nový „rituál“.
  1. Jak jinak jí pomoct? Mluví o tom hrozně nerada, tak nevím, jestli ji k tomu nutit. Ale nějak pomoci chci určitě.
  1. Mám ji nějak „hlídat“? Když budu mít podezření, že třeba ve sklepě kouří, mám se jí zeptat? Nebo když to z ní budu cítit - mám jí to říct? Bydlíme spolu, mám celkem dobrý přehled, co kdy dělá, ale nevím, jestli ze sebe dělat takového dozorce.

Předem moc děkuji za rady, opravdu jí chci pomoct a udělat vše pro to, aby toho nechala. Prosím o anonym - je to velmi soukromé téma.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 13:03

Zakladatelka - ještě doplňující dotaz.
Až jí donesu krabičku odvykacího přípravku, mám po ní chtít, aby mi „vydala“ zásobu cigaret? Aby jí to nelákalo?
A na férovku říct, že teď chodím 14 dní na nákupy jen já, aby jí to tam nelákalo? Většinou jde totiž do blízkého obchodu s výmluvou, že potřebuje nutně koupit nějakou kravinku, a mně je samozřejmě jasné, že jde pro cigarety.

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 30.01.18 13:05

Pokud nebude sama doopravdy chtít, tak pochybuji, že ať budeš na nákupy chodit jen ty, nebo ty bude „vydávat“ cigarety, tak stejně neskončí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 13:07

@fikovka
Zakladatelka
Podle jejích slov chce, myslím si, že v tomhle určitě nelže. Ale jen tak samo od sebe jí to nejde.

Kakika
Extra třída :D 14802 příspěvků 30.01.18 13:07

Jenže to musí opravdu ze srdce chtít ona. Ne, že za ni budeš nakupovat a doufat, že ji to nezláká. Pokud si hledá záminku, aby si mohla cigarety koupit, tak prostě přestat nechce.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 30.01.18 13:08
@Anonymní píše:
@fikovka
Zakladatelka
Podle jejích slov chce, myslím si, že v tomhle určitě nelže. Ale jen tak samo od sebe jí to nejde.

Tak zase tak moc nechce :nevim:

Petruna21
Echt Kelišová 9796 příspěvků 30.01.18 13:13

Nějak to musí sama :) a určitě bych žádné přípravky proti kouření nekupovala akorát lákadlo ;)

Katerina308
Kecalka 452 příspěvků 158 inzerátů 30.01.18 13:23

Asi bych nedělala rituál s bonbony (resp. sladkostmi) moje babička, když skončila s kouřením tak si navykla dávat vedle křesla talířek s nějakými dobrotami, místo popelníku, kde měla předtím odloženou cigaretu. Hodně přibrala a už nikdy neshodila. Ale nevím kolik kouřila denně. Mě byly v té dobe 3roky. Bylo jí 54, když přestala kouřit.

Romilda
Kecalka 391 příspěvků 30.01.18 13:27

Ať zkusí Biorezonanci. Můj manžel byl těžký kuřák (až 2 krabky denně) a už půl roku nekouří. Ale jak už je tady zmíněno, musí OPRAVDU chtít přestat sama za sebe.

neria55
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 30.01.18 13:42

Ja si neumím představit že bych dokázala přestat kouřit bez motivace. Přestala jsem po 9 letech dost obtížně když to řeknu (krabička denně). Moji motivaci bylo vymodlene miminko samozřejmě :srdce: ale dokud jsem neotěhotněla, tak jsem přestat nedokázala…

Jinak nevím co přesně koupit či nekoupit, jen zkuste mrknout na prispevky z pojišťovny, např CPZP přispívá na tyto výrobky, ostatní nevím.

Přeju hodně štěstí ať se to povede, ale je to opravdu dost těžké… :kytka:

peggy84
Povídálka 24 příspěvků 30.01.18 13:49

Jak už tady bylo řečeno, musí sama chtít přestat. manžel chtěl taky a zatím se daří, pomohli mu nicorette náplasti (přestal mít abstinenční příznaky) a tím prý u něj přestala taková ta nutnost si jít zapálit. Co je důležitý přerušit i ty rituály. Možná by bylo dobrý to na ní vybalit jako že to víte, že kouří, že chodí tajně do obchodu pro krabičku atd., promluvit si o tom a zjistit proč vlastně kouří a kolik.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28315 příspěvků 30.01.18 13:51

Čím nic nezkazí jsou odborné poradny pro odvykání kouření.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zahalte křivky, ukažte osobnost. Německá miss bude bez plavek

Po Spojených státech se i Německo rozhodlo, že v rámci dámské soutěže krásy... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama