Mamka je alkoholička, co mám dělat?

Anonymní
22.2.21 08:34

Mamka je alkoholička.. co mám dělat ?

Přeji hezký den, bohužel jsem zjistila že naše mamka je alkoholička.
Pije. Pije i když jde do práce. Ale jelikož je zvyklá tak to na ní nikdo nepozná. Vypije 20 piv denně. A když dopije tohle tak jde do baru a pije tvrdý. Což ona nikdy nepila.
Když jsme jí řekli že má problém, řekla ať se staráme o sebe a konec debaty. Prosím vás poraďte mi co máme dělat!
Jsme z Prahy. Takže tady je možností víc než dost.. prosím poraďte mi někdo. Já už to nezvládám se na ní koukat. Bydlím už jinde ( mám svou rodinu ) ale táta který s ní bydlí jí už ani nic neříká protože říkal že ho nebaví že se sním pak nebaví.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1268
22.2.21 08:40

Nejsi ty troll? 20 piv denně, pravidelně, žena plus ještě večer hospoda? Příště uber piv a bude ta story uvěřitelnější :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
22.2.21 08:41

No, dokud si sama nepřizná, že má problém, tak s tím nic moc neuděláte :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 08:42
@Mia25 píše:
Nejsi ty troll? 20 piv denně, pravidelně, žena plus ještě večer hospoda? Příště uber piv a bude ta story uvěřitelnější :palec:

Vážně mám náladu na takový názory.

• Citovat
  • Nahlásit
1649
22.2.21 08:43

Tak ti nevím ale 20 piv denně by skolilo i chlapa.To ji ty piva počítáš. A ještě tvrdý. To by mě zajímalo jak dokáže pracovat, já si to neumím představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16332
22.2.21 08:43

Chránit sebe sama a svou rodinu. Bohužel je opravdu se potřeba srovnat s tím, že tvoje máma má právo dělat chyby a to i dost fatální chyby.

Neomlouvat její průšvihy, chtít po ní aby se šla do léčby (klidně jen ambulnantí) a omezovat kontakt, pokud je opilá a pokud se chová tak, že ti to ubližuje.

Ve skutečnosti to je něco, co ji usnadní motivaci k tomu, aby začla hledat změnu. Netolerovat, konfrontovat s důsledky jejích voleb, kdy dává přednost alkoholu před blízkými lidmi.

Můžete se s tátou domluvit a buď každý sám a nebo společně zajít do poradny pro příbuzné do Sananimu - jsou tam fakt dobří a jsou i pro tematiku alkoholu.

Z historických důvodů se to jmenuje poradna pro rodiče, ale opravdu to je pro blízké a ppříbuzné lidí co jsou na něčem závislií. Zkus jim třeba jen napsat, ať si vyzkoušíš první kontakt a pak uvidíš.

http://www.sananim.cz/…ice-ppr.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 08:44
@mamule42 píše:
Tak ti nevím ale 20 piv denně by skolilo i chlapa.To ji ty piva počítáš. A ještě tvrdý. To by mě zajímalo jak dokáže pracovat, já si to neumím představit.

To mi říkal táta. ona si kupuje takové ty 2 litrové. A vypije třeba 6 denně.. já nepiju vůbec takže nemám vůbec představu

• Citovat
  • Nahlásit
1649
22.2.21 08:47

A ty jsi ji viděla často opilou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4857
22.2.21 08:48

@Mia25 Alkoholik a je jedno jestli žena nebo muž dá s přehledem 20 piv a jeste to prolozi flašku tvrdého. :nevim:
Bohužel to tak je. Ve svém okolí jsem zažila alkoholiky, kteří si ale nemysleli, že mají problém s alkoholem. A za oběd dokázali dát nejméně 3 piva. :roll: Jen to do nich zaplulo. :nevim:

Jinak zakladatelko, rada je jen taková, že mama musí chtít léčbu. Pokud na to nepristoupi a neuvědomí si svůj problém (což je těžké), tak s tím nic nenadelas.
Musi mít pevnou vůli, aby vydržela v léčebné 3 měsíce a hlavně po léčebne. :nevim:
Pokud ona sama na to nepristoupi, tak nic nenadelate. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3238
22.2.21 08:50

Teď je obecně těžká doba. Jindy bych ti třeba poradila, abys vzala mamku na holčičí víkend do wellnes hotelu. Popovídali byste si, sama bys viděla, jestli opravdu bez alkoholu nemůže být… Takhle jediné ji pozvat k sobě, může a děti někam vyslat na výlet a s mamkou zkusit promluvit. Nebo se sama poradit s odborníkem, obrátit se na matčina praktického lékaře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1268
22.2.21 08:50

@Maja25 opravdu? protože 20 piv denně se musí zákonitě projevit na chování člověka tak je to prostě divný, že by nalitá chodila do práce a nikdo by nic nepoznal… jako tři piva k obědu to beru ale takhle by jich musela mít 6 ke snídani, 6 k obědu a třeba 8 k večeři plus tvrdý…
Každopádně pokud to tak opravdu je, tak se zakladatelce omlouvám (a ač mi to přijde prostě naprosto neuvěřitelné) držím palce ať se s tím popasují…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4767
22.2.21 08:51
@Anonymní píše:
Pije. Pije i když jde do práce. Ale jelikož je zvyklá tak to na ní nikdo nepozná. Vypije 20 piv denně. A když dopije tohle tak jde do baru a pije tvrdý. Což ona nikdy nepila.
Když jsme jí řekli že má problém, řekla ať se staráme o sebe a konec debaty. Prosím vás poraďte mi co máme dělat!
Jsme z Prahy. Takže tady je možností víc než dost.. prosím poraďte mi někdo. Já už to nezvládám se na ní koukat. Bydlím už jinde ( mám svou rodinu ) ale táta který s ní bydlí jí už ani nic neříká protože říkal že ho nebaví že se sním pak nebaví.

Bohuzel, dokud ona sama nebude chtit, tak nezmuzes nic, existuji adiktologicke ambulace i pri fakultn. nemocnicich, ruzna centra treba Salinger, kde pomahaji..existuje ambulantni forma nebo u rozvinute zavislosti odvykani na uzavrenem oddeleni psychiatr. lecebny..tak 3 mes nejmene..ale musi chtit sama..protoze je svepravna..takze dokud ti v deliriu nebude chtit ublizit nebo sobe tak nemuzes zavolat rychlou..aby ji hospitalizovali proti jeji vuli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1268
22.2.21 08:52
@Anonymní píše:
Vážně mám náladu na takový názory.

Omlouvám se, pro mě je to neuvěřitelné, nikdy jsem takového člověka nezažila, 20 piv položí spolehlivě i velkého chlapa… a ještě denně… Pokud je to opravdu tak, tak ti ostatní napsali užitečnější rady než já a já držím palce ať se z toho mamka dostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21784
22.2.21 08:55
@Anonymní píše:

prosím tě 10 litrů piva by se do ženské asi dost těžko vlezlo - to nás dost valíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 08:59
@stinga píše:
prosím tě 10 litrů piva by se do ženské asi dost těžko vlezlo - to nás dost valíš

A vážně si myslíte že pro mě bylo jednoduchý tohle přijmout? Myslíte že nemám co dělat při mateřské

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat