Mamka je naštvaná, protože se chci odstěhovat k příteli

Anonymní
23.4.20 13:14

Mamka je naštvaná, protože se chci odstěhovat k příteli

Hezký den. Po dvou letech vztahu mi přítel řekl, jestli bych se k němu nechtěla nastěhovat. Udělalo mi to radost a souhlasila jsem, ikdyž jsme to předtím nijak moc neřešili. Když jsem to ale řekla doma, tak bylo zle. Taťka mě pochopil, ale mamka se semnou kvůli tomu pohádala. Zase začala s tím, že mně je jenom osmnáct a on je na mě starej, že jsem přece nikdy nemluvila o tom, že bych se chtěla stěhovat atak. Zbyla jsem mamce doma jenom já, protože ségra se odstěhovala za manželem do USA a mamka na mě od té doby hodně lpí. Nelíbilo se jí ani, že jsme s přítelem vůbec spolu. Já chápu, že je jí to líto, ale chtěla bych s přítelem začít žít. Nechci ale mamce nějak ubližovat, tak bych potřebovala poradit jak to s ní nějak rozumně vyřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8961
23.4.20 13:17

Tak plnoletá seš, tak ti v odstěhování bránit nemůže. Jsi schopná se sama živit? Nebo by ti museli dávat peníze rodiče? Asi ještě chodíš do školy ne? Sedni si s mamkou, a všechno v klidu proberte :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49950
23.4.20 13:18

Náhodou je to fajn, vyzkoušíte si společné bydlení a zjistíš jestli spolu dokážete žít. Jen otázka jak na tom budeš finančně? Pokud se nestěhuješ kdo ví kam tak to bude fajn. Neřeší to spíš kvůli škole?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
23.4.20 13:19

Je to těžký. Jak píšeš, sestra se odstěhovala a teď chceš i ty. Jsi pořád její holčička, tak ji to mrzí. Ale je to tvůj život, jsi dospělá a dělej co uznáš za vhodné. Mamince řekni, že to tak cítíš, že chceš být se s vím partnerem a budeš tak šťastná. Ji budeš navštěvovat tak často, jak to jen půjde. Řekni jí, že o tebe nikdy nepřijde, pořád budete mamka s dcerou, jen o kousek dál od sebe. Určitě to pochopí, nech ji ať to vstřebá :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9175
23.4.20 13:19

Zeptám se na dvě otázky:
jste schopni se sami uživit?
Byla by jsi schopná se sama uživit i za předpokladu, že ti to s přítelem nevyjde?
(Předpokládám, že asi ještě studuješ…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
23.4.20 13:23

1. uživíte se sami, nebo ti mamka každý měsíc bude muset posílat peníze?
2. když tě přítel vyhodí z bytu, utáhneš sama nájem, nebo popytlíkuješ zpátky k mamce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.4.20 13:24
@Kotatko03 píše:
Zeptám se na dvě otázky:
jste schopni se sami uživit?
Byla by jsi schopná se sama uživit i za předpokladu, že ti to s přítelem nevyjde?
(Předpokládám, že asi ještě studuješ…)

Přítel má vlastní podnikání a dům, je starší než já. Já ještě chodím do školy, ale mám i brigádu.

• Nahlásit
  • Citovat
4686
23.4.20 13:26

A nechodis jeste do skoly, maturitu uz mas? No ja se tve mame moc nedivim. Zakazat ti to nemuze, ale asi nechce at si „zkazis“ zivot bez vzdelani s deckama na krku zavisla na prvnim chlapovi, ktereho jsi potkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
23.4.20 13:28

Zkus to s mamkou ještě probrat. Já se v 18ti taky stěhovala, našli jsme si s přítelem byt. Naši mi přispívali. Oni mi před tím platili intr, takže to vyšlo dost podobně. Zhruba do 3/4 roku jsem byla zpátky doma, s přítelem to nefungovalo. Zkušenost to ale byla skvělá. Měla jsem problém si pak zase „zvyknout“ u našich. :mrgreen: Sice jsem se tam cítila mnohem víc doma než v bytě s přítelem, ale byla jsem už zvyklá na takový svůj klid a řád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.4.20 13:29
@Chytrak píše:
A nechodis jeste do skoly, maturitu uz mas? No ja se tve mame moc nedivim. Zakazat ti to nemuze, ale asi nechce at si „zkazis“ zivot bez vzdelani s deckama na krku zavisla na prvnim chlapovi, ktereho jsi potkala.

Ano, chodím ještě do školy. A děti v nejbližších letech vážně neplánujeme :)

• Nahlásit
  • Citovat
4686
23.4.20 13:29
@FraDeu píše:
1. uživíte se sami, nebo ti mamka každý měsíc bude muset posílat peníze?
2. když tě přítel vyhodí z bytu, utáhneš sama nájem, nebo popytlíkuješ zpátky k mamce?

Ad 2, jo popytlikuje zpet navic s ditetem v naruci… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.4.20 13:30
@Chytrak píše:
Ad 2, jo popytlikuje zpet navic s ditetem v naruci… :nevim:

Už jsem vám psala, že děti u nás teď rozhodně v nejbližších letech nejsou na pořadu dne.

• Nahlásit
  • Citovat
361
23.4.20 13:33

Já se tvé mamince nedivím, ještě si nedostudovala, práci stabilní taky nemáš a pochybuju že máš něco našetřeno. Já když se odstěhovala od maminky tak mi bylo přes 20 let, měla sem vystudováno a měla sem stabilní práci ale máma to stejně obrečela a já taky. Nejdříve dostuduj a najdi si pořádnou práci ať nemusíš být závislá na svém partnerovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.4.20 13:36
@Ginella píše:
Zkus to s mamkou ještě probrat. Já se v 18ti taky stěhovala, našli jsme si s přítelem byt. Naši mi přispívali. Oni mi před tím platili intr, takže to vyšlo dost podobně. Zhruba do 3/4 roku jsem byla zpátky doma, s přítelem to nefungovalo. Zkušenost to ale byla skvělá. Měla jsem problém si pak zase „zvyknout“ u našich. :mrgreen: Sice jsem se tam cítila mnohem víc doma než v bytě s přítelem, ale byla jsem už zvyklá na takový svůj klid a řád.

Jo to je taky možný, že to nebude to pravý. Přece jenom jsme vyloženě v kuse za ty dva roky spolu byli nejdéle měsíc :) Ale myslím, že to bude v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
128
23.4.20 13:39
@Anonymní píše:
Hezký den. Po dvou letech vztahu mi přítel řekl, jestli bych se k němu nechtěla nastěhovat. Udělalo mi to radost a souhlasila jsem, ikdyž jsme to předtím nijak moc neřešili. Když jsem to ale řekla doma, tak bylo zle. Taťka mě pochopil, ale mamka se semnou kvůli tomu pohádala. Zase začala s tím, že mně je jenom osmnáct a on je na mě starej, že jsem přece nikdy nemluvila o tom, že bych se chtěla stěhovat atak. Zbyla jsem mamce doma jenom já, protože ségra se odstěhovala za manželem do USA a mamka na mě od té doby hodně lpí. Nelíbilo se jí ani, že jsme s přítelem vůbec spolu. Já chápu, že je jí to líto, ale chtěla bych s přítelem začít žít. Nechci ale mamce nějak ubližovat, tak bych potřebovala poradit jak to s ní nějak rozumně vyřešit.

A co se domluvit na kompromisu? Že tam budeš třeba pár dní, pak zajdeš za mamkou, promluvíš s ní, co ve škole a jak žiješ, budeš pár dní doma, ať prostě Ty i mamka vidíte, jak to funguje.
Měla jsem spolužačku, co bydlela u přítele od 16, chodila na brigády a maturitu zvládla s vyznamenáním. Pokud na sobě umíš pracovat a plnit si cíle, zvládneš to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama