Mamka je sama, fixovaná na mne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

winter.gift
Stálice 81 příspěvků 21.09.18 12:27
Mamka je sama, fixovana na mne

Jak je patrne z názvu, muj problém se tyka me mamky. Mne je 30, ziju s partnerkou, máme jedno male mimi. S mamkou jsem zila od svých 13 let sama po tom, co se rodiče rozvedli. Až do mych 22 let si nikoho nenašla. Porad byla sama, mela teda kamarádky, ale víceméně byla fixovana na mne. Někdy byla v pohodě a bylo nám fajn, ale někdy, když mela třeba problémy v práci nebo tak, uměla byt pěkně hnusna. Byla jsem její dcera, partner, kamarádka, hlavně teda jsem ji nahrazovala partnera. Resila se mnou věci, ktere si myslím, že třeba 15 ti lete holce nenáleží. Kde vezme na nájem, že jsou na ni v práci hnusní a ona se cítí vyhorela atd. Do toho mela porad nějaké zdravotní potíže, takže jsem doma taky pořád uklízela, vařila, prala, do toho chodila na brigády ke škole, takže jsem byl ale stastna, když jsem ve 22 letech odešla bydlet sama. No, záhy po mem odchodu si našla přítele. Což jsem byla strasne ráda, že konecne nebude sama a nebude se soustředit na mne. Po pár letech se rozešli, ted spolu teda zase randi, každý ale bydli sám a vím, že mamka takhle stastna není, je to takova z nouze ctnost. No a ted jádro problému. Tak nějak se porad spoléhá na mne. Naštěstí chodí ještě normalne do práce a nějaké konicky ma-kolo, někdy si jde zacvičit. Ale jinak zije sama, ten pritel je porad v praci (prý ) i víkendy a mamka nikoho kromě nemá. Tak chce byt porad s námi. Neumí přijet normalne na 2hodky odpoledne po práci. Když přijede, bere si pul dne volna, že už je tu třeba v 11 (často před 11) a domu jezdí kolem 19h. TO je minimalne 1× týdne, pak vždy ještě nějakou další návštěva. No vidíme se minimalne 2× týdne. Na mne je to příliš, kolikrát proste vůbec nemám náladu. Mamka má zase pocit, že se vídáme málo, respektive ze si vnučku vůbec neuzije. Bydlíme od sebe 35 km. Mne by bohatě stačilo vidět se jednou za dva týdny třeba, dcera má teprve půl roku a porad ji kojím, takže stejne ji nemůžu s mamkou nechat samotnou. Až bude ttřeba větší, tak ať si ji mamka klidně bere někam na výlet do parku, na zmrzlinu, ale ted musím byt u vseho většinou s nima a poslouchat jak porad mamka vykládá, že je unavena z práce a nic ji nebaví a tesi se jen vždy na nás. Říkala jsem ji stokrát, ať začne chodit do nějakého kroužků, pozná nové lidi, dávala jsem ji spoustu možností, ale ona jede porad v tech svých zajetých nespokojenych kolejích. Je mi to strasne lito, ze není stastna a porad na ni musím myslet. Třeba mi v neděli vola, co děláme. Já rikam, že se máme super, že relaxujeme všichni (partnerka, dcera, ja) na zahradě a ona "jeee, to se máte. Já jsem sama doma, škoda, že nemůžu byt s vámi "
Jako matku miluji a je mi ji lito, ale zároveň ji nechci kompenzovat její osobní život. Navíc jak jsem psala, vídáme se cca dvakrát týdne, chci byt taky někdy sama jen se svou rodinkou
Je tu někdo kdo mi rozumí a má podobnou situaci?
Omlouvám se za chyby, pisu rychle na mobilu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

stinga
Závislačka 4379 příspěvků 3 inzeráty 21.09.18 12:34

@winter.gift tvá matka je manipulativní osoba a ty nejsi zodpovědná za její štěstí

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 21.09.18 12:43

Není tvoje partnerka lékařka? :mrgreen:

winter.gift
Stálice 81 příspěvků 21.09.18 12:46
@pikola píše:

Nevím, jestli na to chci odpovidaz:-) proc?

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 21.09.18 12:48
@winter.gift píše:
Nevím, jestli na to chci odpovidaz:-) proc?

Protože je tu podobné téma ze strany matky, že dcera ani nechce aby jim umyla okna, tak mě tak napadlo…

kam2
Závislačka 3486 příspěvků 21.09.18 12:52
@pikola píše:
Protože je tu podobné téma ze strany matky, že dcera ani nechce aby jim umyla okna, tak mě tak napadlo…

A kde? Poslední dobou se tu objevují diskuze (pohledy z obou stran) :mrgreen:

annasmyc
Kecalka 383 příspěvků 21.09.18 12:57
@pikola píše:

a jak to souvisí s matkou zakladatelky?
zakladatelko,
právě čtu knížku Budu vůbec někdy dost dobrá? Je to o matkách manipulátorkách, které jsou zahleděné do sebe a o dcerách, které matku vnímají jako břemeno a nesou si pocit viny…Jsem v půlce, je tam i cesta k uzdravení tohoto patologického vztahu -tam jsem ještě nedošla :)
Ale jinak je jasné, že tě mamka citově vydírá a manipuluje -opravdu nejsi zodpovědná za její pocit samoty…vím, že se to dobře píše ale hůř dělá, zvlášť když jde o rodiče. Nenech si vnutit pocit zodpovědnosti, ona sama se musí naučit být zodpovědná za svoje štěstí…

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 21.09.18 12:58
@winter.gift píše:
Jak je patrne z názvu, muj problém se tyka me mamky. Mne je 30, ziju s partnerkou, máme jedno male mimi. S mamkou jsem zila od svých 13 let sama po tom, co se rodiče rozvedli. Až do mych 22 let si nikoho nenašla. Porad byla sama, mela teda kamarádky, ale víceméně byla fixovana na mne. Někdy byla v pohodě a bylo nám fajn, ale někdy, když mela třeba problémy v práci nebo tak, uměla byt pěkně hnusna. Byla jsem její dcera, partner, kamarádka, hlavně teda jsem ji nahrazovala partnera. Resila se mnou věci, ktere si myslím, že třeba 15 ti lete holce nenáleží. Kde vezme na nájem, že jsou na ni v práci hnusní a ona se cítí vyhorela atd. Do toho mela porad nějaké zdravotní potíže, takže jsem doma taky pořád uklízela, vařila, prala, do toho chodila na brigády ke škole, takže jsem byl ale stastna, když jsem ve 22 letech odešla bydlet sama. No, záhy po mem odchodu si našla přítele. Což jsem byla strasne ráda, že konecne nebude sama a nebude se soustředit na mne. Po pár letech se rozešli, ted spolu teda zase randi, každý ale bydli sám a vím, že mamka takhle stastna není, je to takova z nouze ctnost. No a ted jádro problému. Tak nějak se porad spoléhá na mne. Naštěstí chodí ještě normalne do práce a nějaké konicky ma-kolo, někdy si jde zacvičit. Ale jinak zije sama, ten pritel je porad v praci (prý ) i víkendy a mamka nikoho kromě nemá. Tak chce byt porad s námi. Neumí přijet normalne na 2hodky odpoledne po práci. Když přijede, bere si pul dne volna, že už je tu třeba v 11 (často před 11) a domu jezdí kolem 19h. TO je minimalne 1× týdne, pak vždy ještě nějakou další návštěva. No vidíme se minimalne 2× týdne. Na mne je to příliš, kolikrát proste vůbec nemám náladu. Mamka má zase pocit, že se vídáme málo, respektive ze si vnučku vůbec neuzije. Bydlíme od sebe 35 km. Mne by bohatě stačilo vidět se jednou za dva týdny třeba, dcera má teprve půl roku a porad ji kojím, takže stejne ji nemůžu s mamkou nechat samotnou. Až bude ttřeba větší, tak ať si ji mamka klidně bere někam na výlet do parku, na zmrzlinu, ale ted musím byt u vseho většinou s nima a poslouchat jak porad mamka vykládá, že je unavena z práce a nic ji nebaví a tesi se jen vždy na nás. Říkala jsem ji stokrát, ať začne chodit do nějakého kroužků, pozná nové lidi, dávala jsem ji spoustu možností, ale ona jede porad v tech svých zajetých nespokojenych kolejích. Je mi to strasne lito, ze není stastna a porad na ni musím myslet. Třeba mi v neděli vola, co děláme. Já rikam, že se máme super, že relaxujeme všichni (partnerka, dcera, ja) na zahradě a ona "jeee, to se máte. Já jsem sama doma, škoda, že nemůžu byt s vámi "
Jako matku miluji a je mi ji lito, ale zároveň ji nechci kompenzovat její osobní život. Navíc jak jsem psala, vídáme se cca dvakrát týdne, chci byt taky někdy sama jen se svou rodinkou
Je tu někdo kdo mi rozumí a má podobnou situaci?
Omlouvám se za chyby, pisu rychle na mobilu.

Snaž se jí to vysvětlit, ale asi to moc nepůjde. Je prostě taková povaha. Děti by rozhodně partnery nahrazovat neměly. Každou její samostatnou aktivitu podporuj. Nauč se říct ne na její návštěvu, upozorni na to, že odpoledne už něco máte. Pokud si začne stěžovat, navrhni jí změnu práce, cvičení, masáže. Máme to v blízké rodině a s věkem se to rozhodně zhoršuje. Na druhou stranu ti třeba její starost v budoucnu pomůže - asi bude fungující babička.

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 21.09.18 13:08
@kam2 píše:
A kde? Poslední dobou se tu objevují diskuze (pohledy z obou stran) :mrgreen:

https://www.emimino.cz/…icka-327916/ možná je podoba čistě náhodná :nevim:

annasmyc
Kecalka 383 příspěvků 21.09.18 13:13
@pikola píše:
https://www.emimino.cz/…icka-327916/ možná je podoba čistě náhodná :nevim:

fakt že jo, nějak se to rozmáhá, že se všichni členové rodiny chodí svěřovat na emimi

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 21.09.18 13:14

Ještě druhá. Paměť je mrcha https://www.emimino.cz/…olky-327763/

Bubla_Bučková
Závislačka 4047 příspěvků 21.09.18 13:14
@annasmyc píše:
fakt že jo, nějak se to rozmáhá, že se všichni členové rodiny chodí svěřovat na emimi

To mi zavani trollingem… :roll:

lampicka11
Závislačka 3426 příspěvků 5 inzerátů 21.09.18 13:20

Nahodicka asi :lol: :lol:

winter.gift
Stálice 81 příspěvků 21.09.18 13:50

Vypada to hodne povedome. Jen mi ale nesedi, aby se matka sverovala na emiminu. A nevim, co je to trolling

winter.gift
Stálice 81 příspěvků 21.09.18 14:22

Doufala jsem spise v radu, pochopeni… dekuji tem, kteri se vyjadrili k veci

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >