Mamka nechce pozvat babičku na Vánoce

Napsat příspěvek
2.12.19 15:23
@Bábrdl píše:
Tak to má kliku, že ty vnoučata má od dcery. :think:
:lol: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8139
2.12.19 15:24

Nečetla jsem úplně celou diskusi, ale pokud budou u vás vánoce tak, že tam budete vy všichni ale babička ne, a pokud se to nebude líbit tátovi, tak si může být na štědrý den s babičkou, tak to s velkou pravděpodobností zkazí vánoce a rozhádá rodinu. Píšeš že je maminka nemocná, nabídla jsi jí, že bys vše nachystala ty u vás, to odmítá. Takže tady jde jen o to, aby s vámi netrávila štědrý den babička. Chápu, že pokud byla před lety hrozná, tak to bylo pro maminku těžké, ale už je spoustu let jiná a jestli byla u vás na vánoce každý rok, a najednou to nejde :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 15:24
@moof píše:
Maminka měla celý život na vymezování hranic s tchyní. já bych si pro takové gesto nevybrala štědrý den. nenechala bych babičku mých dětí samotnou, když celý život byla zvaná k nám. A už vůbec nikdy bych nenutila po 40 letech manželství mého muže, aby si vybral mezi maminkou a mnou a tím mu vlastně dala najevo, že jestli si nevybere mě, není doma vítán taky. Karma je zdarma… A jestli nemocné mamince udělá na vánoce radost představa opuštěné 80 leté maminky jejího muže a bude si mnout ruce, jak jí to (konečně po těch letech) nandala, k tomu bych ji kulisu prostě nedělala.
:pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48693
2.12.19 15:28

@lucenka atmosféru si chce asi užít v klidu. prostě to co mezi nimi se stalo se ted vrací a ta nemocná ženská chce jen klid ne se nervovat co zase bude dle tchýně špatně :? Ale nenechávat je v tom že to bude jako vždy, ale okamžitě říct aby se to neřešilo 23.12. večer :?.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83608
2.12.19 15:31
@lucenka píše:
Každýmu přijde jako hnis něco jiného. Mně přijde jako hnus nechat samotnou 80 letou babičku a nutit rodinu, ať si vyberou, s kým budou na Vánoce.

jestli sis nevšimla, neřeším, jestli nechat babičku samotnou nebo ji pozvat, ale to, že si dovolíš o něčí mamince se takhle vyjadřovat a to je fakt rozdíl…nevidíš si do huby, ano musím to tak napsat

Příspěvek upraven 02.12.19 v 15:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40170
2.12.19 15:32
@Markéta80 píše:
@lucenka atmosféru si chce asi užít v klidu. prostě to co mezi nimi se stalo se ted vrací a ta nemocná ženská chce jen klid ne se nervovat co zase bude dle tchýně špatně :? Ale nenechávat je v tom že to bude jako vždy, ale okamžitě říct aby se to neřešilo 23.12. večer :?.

Pokud chce klid, tak ať zůstane na Štědrý den ona sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9820
2.12.19 15:32
@Anonymní píše:
Ahoj, budu ráda za vaše rady.
Situace je taková, že mamka letos nechce trávit Štědrý večer se svou tchyni.. S taťkou jsou spolu necelých 40 let a prvních zhruba 25 let to s ní mamka fakt neměla jednoduché, ale vždy si vše nechala líbit a mlčela. Pak se pár let nedělo nic a potom se babička hodně změnila, k lepšímu.. A od té doby se snaží, pomáhá nám, nikdo proti ní nemůže nic říct.. Tím, že je sama, tak Každý rok chodila na Vánoce k mým rodičům.. Letos mamka bohužel vážně onemocněla, má za sebou velké operace, ozařování, teď ještě dostává chemoterapii a bude až do března.. No a ta nemoc ji přinutila se zamyslet nad tím, jak žila, a rozhodla se, že letos chce mít Vánoce prostě jinak a jen v úzkém kruhu rodinném.. Prostě se jí v hlavě vrátila ta minulost a hodně ji to trápí, a proto tam letos babičku prostě nechce. Problém je, že otec to zatím neví a je na svou matku hodně fixovaNy a bude mu to vadit.. Mamka počítá s tím, že se bude hodně vztekat, až mu to řekne. Proto mě napadlo - neměla bych mu to říct dříve než mamka, zkusit vysvětlit její důvody, aby to pro něj nebyl takový šok, až mu to mamka řekne a nejednal pak příliš impulzivne? Tak by to věděl a mohl si vše promyslet.. Děkuji za názory..

Diskuse uz se zase ubira jinym smerem. Tak si zase precteme uvodni prispevek.

Nemocna zena prochazejici narocnou lecbou si preje poprve prozit vanoce dle svych predstav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40170
2.12.19 15:35
@cecetka píše:
Diskuse uz se zase ubira jinym smerem. Tak si zase precteme uvodni prispevek.Nemocna zena prochazejici narocnou lecbou si preje poprve prozit vanoce dle svych predstav.

a nutí zbytek rodiny, aby nechalo starou babičku/matku samotnou a ještě jim to ani není schopná říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
2.12.19 15:48
@cecetka píše:
Diskuse uz se zase ubira jinym smerem. Tak si zase precteme uvodni prispevek.Nemocna zena prochazejici narocnou lecbou si preje poprve prozit vanoce dle svych predstav.

Ani vážná nemoc neopravňuje nikoho k přehnaným požadavkům. Kdyby si maminka přála, aby dcery přišly samy, bez manželů a oni si užili vánoce jako kdysi, máma, táta a dcery (dobrá, tak ještě vnoučata, to je krev její krve…), byl by to úlet. ale co, však zeťáci mohou jít na vánoce ke svým rodičům, taky by byli s rodinou přece! a před podobnou volbu se nemocná maminka chystá postavit svého manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 15:50

Děkuji za všechny příspěvky, souhlasím hlavně s Keyllah a Annou, jsou to první Vánoce, kdy se prostě mamka rozhodla nějak vymezit, udělat si je tak, jak chce. Svou diagnózu zná od července, je to pro ni čerstvé. Najednou se už nechce pořád jen snažit všem se zavděčit a já ji v tom chápu.
Zpočátku mi to bylo vůči babičce blbé, stejně tak i sestře, bylo mi babicky líto. Proto jsem o tom s mamkou mluvila, chtěla jsem znát její pocity. Důkladně jsme to rozebraLy, mamka se u toho hodně rozplakala a já pochopila, jak jí to trápí, že nechce, aby byla její tchyně sama, ale ona to prostě teď nedává a její společnost v ní vyvolalava hodně nepříjemné pocity a vzpomínky.. Potřebuje jen čas, Aby se s minulostí a se vším vyrovnala, a proto ji i se sestrou podpoříme, její klid a pohoda je pro nás prioritou

• Nahlásit
  • Citovat
15241
2.12.19 15:51
@moof píše:
já jsem tu navrhovala jiné varianty. ale dle zakladatelky to maminka chce tak, že ona chce mít všechny své blízké pohromadě. Ale bohužel, to jsou i jediní blízcí té babičky. A píšu dokola to samé, pokud by má nemocná matka navrhla toto, já bych ji v tom nepodpořila. Ne v tom, trávit si svátky po svém, ale v tom, trávit je po svém na úkor samoty mé babičky. řešení je spousta. zakladatelka s rodinou u nemocné mámy, druhá dcera s babičkou (nebo obráceně). Všichni u jedné z dcer, všichni na chalupě, ale hostitelkou bude jedna z dcer (nebo obě společně). Odjet s rodinou do thajska a nechat mámu, tátu i babičku, ať si dělají co chtějí. Jít společně na slavnostní večeři do restaurace. Pokud by moje máma trvala na variantě „my všichni, co se máme rádi, pohromadě a tchyně sama doma a manžel ať si vybere, s kým chce trávit vánoce“, neakceptovala bych to.

však klidně, tu volbu má i zakladatelka. A má ji i její maminka, která se může rozhodnout, že s tchýní prostě ne a nikdo ji nedonutí a nemá k tomu ani právo. A o tom to je, je to její život, její rozhodnutí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40170
2.12.19 15:54
@Anonymní píše:
Děkuji za všechny příspěvky, souhlasím hlavně s Keyllah a Annou, jsou to první Vánoce, kdy se prostě mamka rozhodla nějak vymezit, udělat si je tak, jak chce. Svou diagnózu zná od července, je to pro ni čerstvé. Najednou se už nechce pořád jen snažit všem se zavděčit a já ji v tom chápu.
Zpočátku mi to bylo vůči babičce blbé, stejně tak i sestře, bylo mi babicky líto. Proto jsem o tom s mamkou mluvila, chtěla jsem znát její pocity. Důkladně jsme to rozebraLy, mamka se u toho hodně rozplakala a já pochopila, jak jí to trápí, že nechce, aby byla její tchyně sama, ale ona to prostě teď nedává a její společnost v ní vyvolalava hodně nepříjemné pocity a vzpomínky.. Potřebuje jen čas, Aby se s minulostí a se vším vyrovnala, a proto ji i se sestrou podpoříme, její klid a pohoda je pro nás prioritou

takže se vykašlete na babičku :poblion: Proč se se sestrou nedomluvíte, že jedna z vás stráví Štědrý večer s babičkou a druhý den s maminkou? To vám fakt na tý babičce/tátovi ani trochu nezáleží?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15241
2.12.19 15:54
@Anonymní píše:

Jsou určitě i způsoby, jak to vymyslet, aby bylo spokojená i babička, aniž by se musela do něčeho maminka nutit. Něco vymyslíte ;) hlavně ať se maminka uzdraví :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 15:55

A není pravda, že by to mamka NechtělA tátovi říct sama a pověřila tím mě. Já to od ní vím od Soboty, taťkovi to řekne brzy sama.. Jen mě napadlo říct mu to dřív než máma, aby na to byl vnitřně připravený a nejednal pak přehnaně impulzivne. Protože i mě to v první chvíli hodně zarazilo a překvapilo..
Ohledně táty - mamka bude ráda, když s námi na Vánoce bude, ale pochopí, když bude se svou matkou, nechá to na něm.. A stejně tak i u nás - mamka bude ráda, když přijedeme, ale kdybychom se rozhodli zůstat sami doma, tak nás pochopí, nikoho do ničeho nenutí.

• Nahlásit
  • Citovat
40170
2.12.19 15:57
@Anonymní píše:
A není pravda, že by to mamka NechtělA tátovi říct sama a pověřila tím mě. Já to od ní vím od Soboty, taťkovi to řekne brzy sama.. Jen mě napadlo říct mu to dřív než máma, aby na to byl vnitřně připravený a nejednal pak přehnaně impulzivne. Protože i mě to v první chvíli hodně zarazilo a překvapilo..
Ohledně táty - mamka bude ráda, když s námi na Vánoce bude, ale pochopí, když bude se svou matkou, nechá to na něm.. A stejně tak i u nás - mamka bude ráda, když přijedeme, ale kdybychom se rozhodli zůstat sami doma, tak nás pochopí, nikoho do ničeho nenutí.

ale nutí… táta si musí vybrat mezi nemocnou manželkou a starou mámou, která bude sama doma.
JAk by ses cítila ty, kdyby ti manžel řekl: na Vánoce můžeš jít sama za svou mámou, která bude jinak sama, nebo Vánoce strávíme spolu se zbytkem rodiny a na ní se vybodneme, aŤ si je klidně sama. Co by sis vybrala? Jak moc lehké/těžké by to rozhodování pro tebe bylo?

Příspěvek upraven 02.12.19 v 16:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama