Mamka nemá doma uklizeno

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.5.22 16:39

Mamka nemá doma uklizeno

Poslední dobou jsem si všimla, že moje mamka nemá doma moc uklizeno a celkem mě to znepokojilo.. Osobně pořádek nějak neřeším, a když jdu na návštěvu, tak nezkoumám, jak tam mají uklizeno. Moje mamka je ale v tomhle můj přesný opak, vždy když k nám přišla, tak po očku kontrolovala, zda máme vše uklizeno, řešila, jestli dost uklízíme, když k nám má někdo přijít a sama měla doma vzdy vše dokonale uklizené, byl to její velky koníček. Kolikrat jsme ji třeba pozvali o víkendu na výlet s námi a dětmi a odmítla s tím, že nemá čas, protože musí uklízet.
Teď se to však změnilo, když tam přijdeme, tak je prostě poznat, že se tam déle neuklizelo. Mamka je druhým rokem v důchodu, děti nám hlídá nárazově, pár hodin měsíčně, času má dost.. má s tím někdo zkušenost, že by třeba člověk celý život pořád uklízel a pak ho to přestalo bavit? Nebo za tím může být třeba únava a celkové vyčerpaní?
Mamka žije jen s tátou, nemají žádné zvíře, takže když uklidí, tak jí tam nemá kdo dělat nepořádek..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4622
10.5.22 16:41

Co znamená déle neuklizeno? Nepořádek nebo špína? Nemá deprese? Zdravotní obtíže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6498
10.5.22 16:43

Právě. To je otázka : co to je neuklizeno :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.22 16:46
@Magical-eyes píše:
Co znamená déle neuklizeno? Nepořádek nebo špína? Nemá deprese? Zdravotní obtíže?

To je právě to, co nevím, a proto z toho mám obavy, jestli za tím není nějaký vážnější zdravotni problém, kdy nam to mamka nechce říct..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.22 16:50
@GabinkaCh píše:
Právě. To je otázka : co to je neuklizeno :think:

Není utřený prach - tak několik týdnů, vysata podlaha, čisté umyvadlo… Není to tak, že by se třeba týden nestihlo uklízet, je to delší záležitost..
Kdyby mamka třeba na úklid nebyla, tak neřeším, ale v tomhle byla vždy perfekcionista, tak mě to znepokojuje.. od táty vím, že hodně leží na gauči a dívá se hodiny na televizi..

• Citovat
  • Nahlásit
762
10.5.22 16:53
@Anonymní píše:
To je právě to, co nevím, a proto z toho mám obavy, jestli za tím není nějaký vážnější zdravotni problém, kdy nam to mamka nechce říct..

Tak si s mamkou promluv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13695
10.5.22 16:58
@Anonymní píše:
Není utřený prach - tak několik týdnů, vysata podlaha, čisté umyvadlo… Není to tak, že by se třeba týden nestihlo uklízet, je to delší záležitost..
Kdyby mamka třeba na úklid nebyla, tak neřeším, ale v tomhle byla vždy perfekcionista, tak mě to znepokojuje.. od táty vím, že hodně leží na gauči a dívá se hodiny na televizi..

U mě je tohle luxusní úklid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.5.22 17:21

Jo, vydrhnutá vana, umyvadlo, dřez. Naleštěné a nablýskané kliky. Dokonale vysáte koberce a podlaha, že by se na ní dala dělat operace mozku. Nábytek dokonale zbaven prachů do poslední nanočástice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2804
10.5.22 17:25

Zajdi za mamkou. My absolutně netušíme co se děje.
Upřímně, být na důchodě, sama v bytě, tak se radši taky seberu a jdu někam něco podnikat, než být doma a utírat prach. Protože co kdyby přišla dcera na návštěvu.

edit: dočetla jsem ten komentář, že jenom leží a dívá se na TV. No tak jenom leží a dívá se na TV. Má na to taky nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
10.5.22 17:37

Tak polevit ve stáří a natáhnout se k televizi, na to má samozřejmě nárok. Jestli to v jejím případě ukazuje na zdravotní problém, to nevím. Dobré by bylo zajít na nějakou prohlídku k lékaři a buď se tomu s doktorem všichni zasmějete nebo se na něco přijde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6309
10.5.22 17:51

Čistota - půl zdraví, bo.del celé. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21480
10.5.22 18:09

No zeptej se mámy na ne úklid (proč vlastně neuklízí třeba táta? No nic, řečnická). ale na to jak se má, jestli se třeba necítí osamělá, jestli se jí třeba nezhoršil spánek a podobně.

Může to mít souvislost s nějakými zdravotními či psychickými obtížemi a nebo jí to prostě přestalo bavit šůrovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35388
10.5.22 18:13
@Anonymní píše:

A proč neuklízí tatínek?

Maminku to už mohlo přestat bavit, po těch letech, nedivím se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2124
10.5.22 18:26

Jestli je mamka jinak čupr, tak bych řekla že prostě věkem zpohodlněla. Plus zrak už není co býval, takže ona ten binec typu prach, upatlané umyvadlo nevidí. Je to častý jev, člověk s věkem poleví. Nemusí za tím být žádný problém zdravotní, jen holt věk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
10.5.22 19:26

Jediný problém je v situaci a veku; my už zijeme taky jen sami dva, deti dávno z domu a mě se taaak nic nechce, ani uklizet ne a je mi to fuk

Jsem ráda, že už nic moc nemusím, ani chodit do práce, tak to cl9vek zlenivy, osobní zkusenost :mrgreen:

Však furt nemusíme byt aktivní tryskomysi, skončíme všichni stejně a na stejném místě, není proč se za něčím honit, ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat