Mamka se mnou není spokojena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 22:01
mamka se mnou není spokojena

Je mi 17 let, jsem z vesnice, chodim na střední
Problem mezi mnou a mamkou je takový, že se ji nelíbí můj postoj k zábavám. Byla jsem na dvouch a ji to vadí, chce abych chodila na zábavy často, abych býka mezi vrstevníky. Není to tak, že bych byla jen doma, ale chodim ven s mými kamarádkami, rozumím si s nimi, každý den jsme venku, je to vážně super (kamarádka jsou ve věku 13,13,14 let), jenomže pak přijdu domu a je to samý „proč nejedeš tam a tam, na tu zábavu a na tamten ples, mas se stýkat s vrstevnikama, mas chodit vice mezi lidi, vůbec nežiješ, vůbec si neužívá s života, ztrácí s čas“… Ale já takový pocit nemám, takhle je mi dobře, proč to Mamka nechápe…mám ji ráda, ale vždycky když je na me z její strany vyvíjen tenhle tlak, tak jsem z toho vazbě řekla bych skoro v " depkách ", vyčítám si všechno možný, nenávidí se a tak…když vidím, že se mnou není spokojena, nejradši bych skočila PID vlak…ta nenávist k sobě samé přejde vždy jen na chvíli, než přijde nějaká nova záminka, kterou mamka vyvolá další scénu (většinou další zábava, či ples, na který sem nesla)…PS: když už na nějakou tu zábavu jdu, tak se mi tam vždy líbí a vim, že tam chci znovu, ale prostě někdy mám pocit, že kdyby mi to doma tak nevyčítali, možná bych k tomu všemu mela úplně jiný postoj…(tenhle tlak na mě vyvíjejí i prarodiče a nedá se to vydržet) :,(

Reakce:

PaníBovaryová
Závislačka 4021 příspěvků 14.07.18 22:11

Ti zavidim, mne matka delala sceny pomalu do 20 let, ze nesmim nikam chodit. Mela jsem se jenom ucit, uklizet a varit. Kdyby me tak nekdo posilal na “zabavy”, ze vubec neziju :D

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 14.07.18 22:11

Ach ty prazdniny :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 22:24

Na vesnické zábavy jsem nechodila a žiji. Ani mě to nebavilo, většinou cílem bylo se tam nalít. Je potřeba si najít okruh přátel, s kterými si budeš rozumět, nějakého koníčka. A s nimi můžeš podnikat nějaké akce. Mého bratrance také nutili do hospody a dopadl špatně. Nakonec skončil s depresí a psychózou. Ono je možné, že pokud máš takové myšlenky, které popisuješ, že by si měla vyhledat odbornou pomoc psychologa. Protože ten naběh na deprese tam také můžeš mít.

vokishka
Extra třída :D 12753 příspěvků 14.07.18 22:24

Nejak mi to blbne.

Příspěvek upraven 14.07.18 v 22:26

vokishka
Extra třída :D 12753 příspěvků 14.07.18 22:25
@vokishka píše:
Ze jo, jedna lepsi diskuze nez druha. Zakladatelce doporucuji vyrazit na ples ( v lete je jich jiste hromada) s tou 13 letou a poradne se ztriskat. Pak ztriskaji rodice je a kruh je uzavren. :mrgreen:

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 14.07.18 22:30

Tak já možná tvou maminku trochu chápu, sama jsem byla před pár lety v podobné situaci -jako Tvoje mamka-možná. Je to tím, že prostě jsou lidi zaškatulkovaný a prostě se předpokládá, že v daném věku si už nehraješ s panenkama, chodíš tam a tam atd… Moje dcera chodila do páté třídy a její nejlepší kamarádka byla holčička prvňačka.Ač jsem proti holčině vůbec nic neměla tak se přiznám, že se mi to taky moc nelíbilo. říkala jsem si, že dcera by měla tak nějak jít dál, rozvíjet se přiměřeně věku a tahle holčina ji táhla spíš dolů . Takže ostatní holky ve věku dcery dělali pyžamové party(doma za dozoru rodičů),psaly deníčky, řešily koně atd…no a naše pako lítalo po lesích a mlátila se s holčinou a jejím bratrem klackem :roll: Zatím co sousedovic holčina šla hezky oblečená, tak ta naše lítala v ulici špinavá jak prase a klidně i roztrhaná :? Musím říct, že sjem si i chvílema říkala, jestli je normální-ten rozdíl byl prostě fakt hrozně vidět. Vím, že dávám příklad, který je věkově úplně jinak,ale prostě takhle jsem to vnímala já jako matka. Nešlo asi ani tak o holčinu nebo dceru ale o to, že nedělá a nechová se „přiměřeně“ jejího věku. Nevím jestli je to tak i u vás a jestli to maminka vnímá jako já , třeba ne,ale ožná by jsi se měla zeptat, co konkrétně ji vadí a co od Tebe tedy čeká.

Laddmie
Závislačka 3376 příspěvků 14.07.18 23:08

Běž jakože na diskotéku, nevracej se domů v domluvený čas, ale třeba až za hodinu, hraj opilou a ráno mamce řekni, jestli by chtěla být už babička :mavam:

Russet
Extra třída :D 11659 příspěvků 15.07.18 00:43
@Anonymní píše:
Je mi 17 let, jsem z vesnice, chodim na střední
Problem mezi mnou a mamkou je takový, že se ji nelíbí můj postoj k zábavám. Byla jsem na dvouch a ji to vadí, chce abych chodila na zábavy často, abych býka mezi vrstevníky. Není to tak, že bych byla jen doma, ale chodim ven s mými kamarádkami, rozumím si s nimi, každý den jsme venku, je to vážně super (kamarádka jsou ve věku 13,13,14 let), jenomže pak přijdu domu a je to samý „proč nejedeš tam a tam, na tu zábavu a na tamten ples, mas se stýkat s vrstevnikama, mas chodit vice mezi lidi, vůbec nežiješ, vůbec si neužívá s života, ztrácí s čas“… Ale já takový pocit nemám, takhle je mi dobře, proč to Mamka nechápe…mám ji ráda, ale vždycky když je na me z její strany vyvíjen tenhle tlak, tak jsem z toho vazbě řekla bych skoro v " depkách ", vyčítám si všechno možný, nenávidí se a tak…když vidím, že se mnou není spokojena, nejradši bych skočila PID vlak…ta nenávist k sobě samé přejde vždy jen na chvíli, než přijde nějaká nova záminka, kterou mamka vyvolá další scénu (většinou další zábava, či ples, na který sem nesla)…PS: když už na nějakou tu zábavu jdu, tak se mi tam vždy líbí a vim, že tam chci znovu, ale prostě někdy mám pocit, že kdyby mi to doma tak nevyčítali, možná bych k tomu všemu mela úplně jiný postoj…(tenhle tlak na mě vyvíjejí i prarodiče a nedá se to vydržet) :,(

A co jí říct, že ti zcela nepravidelná návštěva těch zábav stačí a že je ti líp s mladšími kámoškami, které tam ještě nesmí. Buď ráda, že máš v 17 jen takový problém s mámou.

Russet
Extra třída :D 11659 příspěvků 15.07.18 00:44
@Laddmie píše:
Běž jakože na diskotéku, nevracej se domů v domluvený čas, ale třeba až za hodinu, hraj opilou a ráno mamce řekni, jestli by chtěla být už babička :mavam:

Já bych nechala na stolku jako zapomenutý maxi balení kondomů :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 11659 příspěvků 15.07.18 00:51
@Uju píše:
Tak já možná tvou maminku trochu chápu, sama jsem byla před pár lety v podobné situaci -jako Tvoje mamka-možná. Je to tím, že prostě jsou lidi zaškatulkovaný a prostě se předpokládá, že v daném věku si už nehraješ s panenkama, chodíš tam a tam atd… Moje dcera chodila do páté třídy a její nejlepší kamarádka byla holčička prvňačka.Ač jsem proti holčině vůbec nic neměla tak se přiznám, že se mi to taky moc nelíbilo. říkala jsem si, že dcera by měla tak nějak jít dál, rozvíjet se přiměřeně věku a tahle holčina ji táhla spíš dolů . Takže ostatní holky ve věku dcery dělali pyžamové party(doma za dozoru rodičů),psaly deníčky, řešily koně atd…no a naše pako lítalo po lesích a mlátila se s holčinou a jejím bratrem klackem :roll: Zatím co sousedovic holčina šla hezky oblečená, tak ta naše lítala v ulici špinavá jak prase a klidně i roztrhaná :? Musím říct, že sjem si i chvílema říkala, jestli je normální-ten rozdíl byl prostě fakt hrozně vidět. Vím, že dávám příklad, který je věkově úplně jinak,ale prostě takhle jsem to vnímala já jako matka. Nešlo asi ani tak o holčinu nebo dceru ale o to, že nedělá a nechová se „přiměřeně“ jejího věku. Nevím jestli je to tak i u vás a jestli to maminka vnímá jako já , třeba ne,ale ožná by jsi se měla zeptat, co konkrétně ji vadí a co od Tebe tedy čeká.

A jak to dopadlo? I z té „zaostalé“ se jednou motýl vyloupne. Já byla vždycky „divná“ - zábavy mě nebavily, diskotéky taky ne. Když jsem si v 16 našla kluka, babička se divila, jak to, že jsem jako vůbec neprojevovala o druhé pohlaví zájem? 8o Ale ona netušila, kolikrát jsem do té doby už byla platonicky zamilovaná do svých spolužáků…Jen jsem se nesvěřovala. A nefintila. Hrála si klidně s bárbínou :P

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 15.07.18 18:50

@Russet Dopadlo, no zatím změna je,ale nějak neím jestli k lepšímu. S holčinou se už nebaví-tedy ne, že by si něco udělali,ale tak nějak ji to pustilo (já to možná ovlivnila, že jsem to jejich kamaráčoft nezakazovala,ale nijak nepodpořila), no a dcera šla do jiné školy, tam si našla kamarády mezi spolužáky,ale je to lev a i když na ty znamení nijak moc nevěřím, tak na ni to opravdu sedí. Známých hodně,ale přátelé nemá. To byl tedy vždy její problém, takže jsem se nedávno snažila ji malinko promluvit do duše,ale ji to nevadí,ona je se sebou spokojená , nic menit nehodlá a přátelé nepotřebuje (Jasný, ma FB tak ji to vůbec nedochází) :nevim:
Ale už jsem to vzdala, svůj názor jsem ji řekla a kdo chce kam,pomozme mu tam.

Mirčulka
Kecalka 192 příspěvků 15.07.18 20:16

Chodila jsem na vesnické zábavy každý týden celou svoji pubertu. Bylo to pro nás mimo školu jediné místo na setkávání s vrstevníky. Moje dcera (dnes 20) byla na podobné akci asi 2× v životě, naprosto ji to neuchvátilo a vůbec jí to nezazlívám, je jiná doba, jiné zájmy…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >