Mamka se semnou nebaví kvůli mému vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 13:36
Mamka se semnou nebaví kvůli mému vztahu

Dobrý den. Mám vztah s velkým věkovým rozdílem. Je mezi námi 21 let. Mně je 19 a přítelovi 40. Před čtrnácti dny nás spolu mamka viděla ve městě a udělala tam strašnou scénu. Byla úplně nepříčetná, křičela na mě i na něj. Nakonec mi řekla, že jestli v tomhle vztahu chci pokračovat, tak že už ani nemusím chodit domů. Řekla jsem ji, že to přece nemůže myslet vážně a nemůže mě takhle vydírat. Tak mi řekla ať si vyzvednu věci a jdu si bydlet „k tomu úchylovi“. Viděla jsem, že s ní není řeč tak jsem se vážně sbalila a šla bydlet k přítelovi. O mamku ale samozřejmě přijít nechci ikdyž se chová takhle, jenže ona semnou nehodlá mluvit dokud budu chodit s přítelem. Chtěla jsem vás poprosit o radu jak to nějak s mamkou srovnat nebo jak ji vysvětlit, že přítel není žádný h*jzl nebo úchyl? Jsem z toho nešťastná.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 6944 příspěvků 09.03.19 13:40

Vydrž, počkej až vychladne a občas se ozvi s něčím neutrálním, ale neomlouvej se a v okamžiku, kdy by začala dělat scény, tak řekni že na téhle úrovni se s ní bavit nebudeš, polož telefon a nebo odejdi. Problém má ona, ne ty. Ona se musí smířit s tím, že jsi samostatná a dospělá a že máš právo dělat případné i vlastní chyby. Nenech se od ní vmanipulovat do pocitu viny a nebo toho, že ty si nějak zodpovědná za to, že není spokojená. Nejsi.

Zivotjeboj12
Stálice 80 příspěvků 09.03.19 13:42
@Anonymní píše:
Dobrý den. Mám vztah s velkým věkovým rozdílem. Je mezi námi 21 let. Mně je 19 a přítelovi 40. Před čtrnácti dny nás spolu mamka viděla ve městě a udělala tam strašnou scénu. Byla úplně nepříčetná, křičela na mě i na něj. Nakonec mi řekla, že jestli v tomhle vztahu chci pokračovat, tak že už ani nemusím chodit domů. Řekla jsem ji, že to přece nemůže myslet vážně a nemůže mě takhle vydírat. Tak mi řekla ať si vyzvednu věci a jdu si bydlet „k tomu úchylovi“. Viděla jsem, že s ní není řeč tak jsem se vážně sbalila a šla bydlet k přítelovi. O mamku ale samozřejmě přijít nechci ikdyž se chová takhle, jenže ona semnou nehodlá mluvit dokud budu chodit s přítelem. Chtěla jsem vás poprosit o radu jak to nějak s mamkou srovnat nebo jak ji vysvětlit, že přítel není žádný h*jzl nebo úchyl? Jsem z toho nešťastná.
pritel je rozvedený?ma děti?treba ji vadi něco z toho..
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 13:42

o takovou mamku bych klidně přišla, není o co stát…
buď na to přijde časem sama a doleze, nebo ať ztratí dceru…
moje mamka má zase přítele mladšího než jsem já :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 13:44
@Zivotjeboj12 píše:
pritel je rozvedený?ma děti?treba ji vadi něco z toho..

Ano je rozvedený a má dvě děti.

debra.morgan
Echt Kelišová 7605 příspěvků 09.03.19 13:47

utni kontakt a vydrz, treba se casem ozve, kdyz ne, jeji vec. nebo ji po case kontaktuj sama a uvidis, jestli vychladla.

Halamka
Závislačka 3983 příspěvků 09.03.19 13:48

Po pravdě nevím, jak bych reagovala, kdyby si dcera našla přítele bezmála o generaci starší. Asi bych se na veřejnosti udržela, ale taky by se mi to nelíbilo. Jenže to je asi tak jediné, co bych mohla. V tichosti bych doufala, že to je poblouznění a dcera se posune dál.
Maminu nechte chvíli vychladnout. A potom zkuste zavolat a domluvit se na setkání na neutrální půdě - kavárna a tak. I když nevím, zda to pomůže, když už takhle bouchla na veřejnosti, ale snad to bylo jen šokem.
A zkuste ji povědět svůj pohled. Jak se cítíte, tě nechcete nikdy vybírat mezi partnerem a rodicem. Třeba to nakonec dá.
Ale jak říkám, kdyby dcera ve dvaceti začala vztah s čtyřicátníkem, asi bych taky nejasala. No nikdy bych nedovolila, aby musela volit mezi ním a mnou.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2265 příspěvků 09.03.19 13:48

Maminka určitě nemá nárok ti říkat, s kým smíš nebo nesmíš chodit. Určitě nemusela říkat, co řekla, a určitě by mohla respektovat, že jsi dospělá, je to tvůj život a tvoje rozhodnutí.

Na druhou stranu, víš, jak se říká: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.“ Máma tě miluje a chce pro tebe to nejlepší. Docela správně tuší, že s tímhle přítelem tě to pravděpodobně nečeká. A i když bych slova jako úchyl nikdy nepoužila, při takovém věku a takovém rozdílu taky nemyslím, že bys pro přítele byla více než mladé maso na chlubendu. Třeba se pletu já i ona, ale dokud žiješ s nimi, taháš za kratší konec lana.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 13:50

Tak nějak mi to připomíná začátky s mým přítelem. Skoro jak přes kopírák. O 17 let starší, bylo mi 19. Rozhadala jsem se s celou rodinou. Mamka mě vyhodila. On rozvedeny, 2 děti. S odstupem času chápu vše. Už se naštěstí zase bavíme. S přítelem jsem pořád, máme male miminko.
Miminka nelituji, ale mamka měla v hodně věcech pravdu, uz bych se rozhodla jinak. Zkus se nad tím aspoň zamyslet.

debra.morgan
Echt Kelišová 7605 příspěvků 09.03.19 13:50
@SlečnaDahlia píše:
Maminka určitě nemá nárok ti říkat, s kým smíš nebo nesmíš chodit. Určitě nemusela říkat, co řekla, a určitě by mohla respektovat, že jsi dospělá, je to tvůj život a tvoje rozhodnutí.Na druhou stranu, víš, jak se říká: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.“ Máma tě miluje a chce pro tebe to nejlepší. Docela správně tuší, že s tímhle přítelem tě to pravděpodobně nečeká. A i když bych slova jako úchyl nikdy nepoužila, při takovém věku a takovém rozdílu taky nemyslím, že bys pro přítele byla více než mladé maso na chlubendu. Třeba se pletu já i ona, ale dokud žiješ s nimi, taháš za kratší konec lana.

no tak to se vyresilo tim, ze se odstehovala ne?

divine woman
Extra třída :D 11034 příspěvků 09.03.19 13:50

A co ty zakladatelko, jsi samostatná, výdělečně činná? Z pozice matky chápu, že věkový rozdíl je pro tvou mámu problém.

divine woman
Extra třída :D 11034 příspěvků 09.03.19 13:52
@Anonymní píše:
Ano je rozvedený a má dvě děti.

Proboha, a co tě k němu táhne? Mohl by to být tvůj otec. A než s ním otěhotníš, přečti si místní diskuse o bývalkách a problémech s nevlastními dětmi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 13:52
@divine woman píše:
A co ty zakladatelko, jsi samostatná, výdělečně činná? Z pozice matky chápu, že věkový rozdíl je pro tvou mámu problém.

Jsem letos v maturitním ročníku, když to dobře dopadne mám u známého dohodnuté místo. Teď si zatím vydělávám na brigádách.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2265 příspěvků 09.03.19 13:53
@debra.morgan píše:
no tak to se vyresilo tim, ze se odstehovala ne?

Aha, tohle mi z toho uniklo. V tom případě se omlouvám, beru zpět a platí první půlka.

Máma může nesouhlasit, ale to je vše.

divine woman
Extra třída :D 11034 příspěvků 09.03.19 13:55
@Anonymní píše:
Jsem letos v maturitním ročníku, když to dobře dopadne mám u známého dohodnuté místo. Teď si zatím vydělávám na brigádách.

To jsem si myslela. A tvoje máma má o tebe hlavně strach, abys dodělala školu a nenechala si zkazit život s pro tebe starým chlapem, navíc se dvěma závazky. Zamysli se nad tím z tohoto pohledu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama