Mamka si neplatí sociální pojištění

Anonymní
11.9.19 18:52

Mamka si neplatí sociální pojištění

Ahoj, je to pro mě ožehavé téma a tak anonymně.
Moje mamka od roku 2005 nepracuje. Dělá tzv. na sebe, ale na černo. Nějakou dobu jí platili sociální její rodiče - jednou za rok dostala ústřižky od složenek k narozeninám, ale pak se rozhádali a měla po. Takže je asi 12 let bez sociálního pojištění. Stále nepracuje. Zdravotní pojištění si platí.
Teď k věci. Bydlí s námi, ve své podstatě ji mám na krku. Sice si něco vydělá, ale kdyby měla být sama, tak to nedá. Bude jí 54 let. Práci fyzickou nedá, má velkou obezitu - 150kg a začínají jí zdravotní potíže. Teď ale řeším co s ní jednou. Na důchod evidentně nárok mít nebude. Ona se spoléhá na to, že se o ní stát MUSÍ postarat, což je jak předpokládám na omylu. Takže se domnívám, že případnou péči a popř. domov důchodců budu mít na krku finančně já. Nikoho jinýho nemá. Co s ní? Jak jí to případně řešit? Dalo by se to nějak doplatit nebo tak něco? Já fakt nevím, co s ní budu dělat :( Jak mi řekla jedna známá: Modli se, aby máma nežila do 90. Což je hnusný, ale já mám opravdu z toho všeho hrůzu. Plno lidí mi radí, ať se na ní prostě vyprdnu. Ale je to moje máma a nikoho jinýho, krom syna a přítele nemám. Chci to řešit i kvůli sobě, abych pak jednou fakt nečuměla.
Děkuji za rady :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.9.19 18:57

K tématu Ti neporadím ale měla by mít nárok na invalidní důchod - obezita ( ale nevím od kolika je to přesně kil - to zodpoví praktický lékař)

• Citovat
  • Nahlásit
15467
11.9.19 19:02
@Anonymní píše:
K tématu Ti neporadím ale měla by mít nárok na invalidní důchod - obezita ( ale nevím od kolika je to přesně kil - to zodpoví praktický lékař)

Ani si nedělej srandu, že se někdo třeba dobrovolně vyžere k morbidní obezitě a dostane na to invalidní důchod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5101
11.9.19 19:03
@Anonymní píše:
K tématu Ti neporadím ale měla by mít nárok na invalidní důchod - obezita ( ale nevím od kolika je to přesně kil - to zodpoví praktický lékař)

ehm, jakápak je základní podmínka pro ID? :lol: Mít pojištěno v posledních 10 letech aspoň 5 let :mrgreen: Takže hovno. :roll:
Dobrovolné důchodové pojištění je hrozně drahé, to se rozhodně vyplatí ty ilegální příjmy legalizovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4005
11.9.19 19:06
@Monchichik píše:
Ani si nedělej srandu, že se někdo třeba dobrovolně vyžere k morbidní obezitě a dostane na to invalidní důchod…

Ano, je to stejně tak, jako když děláš před holkama ramena, skočíš do louže a přerušíš si míchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18561
11.9.19 19:06
@Anonymní píše:

No to urcite nema, kdyz neplati socialni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
11.9.19 19:09

A proč nejde na pracovní úřad? Pokud bude registrovaná, tak za jí pojištění bude platit stát a třeba by jí tam našli i nějakou vhodnou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15467
11.9.19 19:09

@Zumpa Tak jako ty obézní bych zavřela do léčebny, dieta, cvičení a hotovo a ne důchod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20030
11.9.19 19:10
@Miraklo píše:
A proč nejde na pracovní úřad? Pokud bude registrovaná, tak za jí pojištění bude platit stát a třeba by jí tam našli i nějakou vhodnou práci.

protože pracovat nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15467
11.9.19 19:10

@Miraklo Sociální pojištění za tebe platí stát jen omezenou dobu, ne pořád. Myslím, že je to jeden rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15467
11.9.19 19:11

@jahuhudka Ta je vtipná, do státního nedá ani korunu, ale bude čekat, že se o ní stát na starý kolena postará? Panebože na čem ty lidi jedou? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.9.19 19:15

@Monchichik @mau-mau to jsem nevěděla, že si musí platit soc. postění. Ale nedávno řekli známé která má 110 kg jestli chce invalidní důchod tak ať ještě pár kil přibere…

• Citovat
  • Nahlásit
11.9.19 19:19
@Anonymní píše:

Tak s tímto kdyby došla k našemu doktoru tak jí žene svinskym krokem a ne jí dát důchod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14612
11.9.19 19:23

Dá se doplatit k chybějícímu pojištění na invalidní důchod. Ale na starobní mít nárok nebude, no.

Jako ideální cesta je najít ji nějaké základní zaměstnání, které zvládne. I kdyby jen na částečný úvazek a donutit ji tam vydržet.

Příspěvek upraven 11.09.19 v 19:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3649
11.9.19 19:24
@Miraklo píše:
A proč nejde na pracovní úřad? Pokud bude registrovaná, tak za jí pojištění bude platit stát a třeba by jí tam našli i nějakou vhodnou práci.

A v tom je asi ten kámen úrazu. ;)
Jinak za lidi na ÚP stát hradí pouze zdravotní, sociální nikdy (jen velmi omezená doba evidence se počítá „do důchodu“).

Příspěvek upraven 11.09.19 v 19:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama