Mamka si neplatí sociální pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 18:52
Mamka si neplatí sociální pojištění

Ahoj, je to pro mě ožehavé téma a tak anonymně.
Moje mamka od roku 2005 nepracuje. Dělá tzv. na sebe, ale na černo. Nějakou dobu jí platili sociální její rodiče - jednou za rok dostala ústřižky od složenek k narozeninám, ale pak se rozhádali a měla po. Takže je asi 12 let bez sociálního pojištění. Stále nepracuje. Zdravotní pojištění si platí.
Teď k věci. Bydlí s námi, ve své podstatě ji mám na krku. Sice si něco vydělá, ale kdyby měla být sama, tak to nedá. Bude jí 54 let. Práci fyzickou nedá, má velkou obezitu - 150kg a začínají jí zdravotní potíže. Teď ale řeším co s ní jednou. Na důchod evidentně nárok mít nebude. Ona se spoléhá na to, že se o ní stát MUSÍ postarat, což je jak předpokládám na omylu. Takže se domnívám, že případnou péči a popř. domov důchodců budu mít na krku finančně já. Nikoho jinýho nemá. Co s ní? Jak jí to případně řešit? Dalo by se to nějak doplatit nebo tak něco? Já fakt nevím, co s ní budu dělat :( Jak mi řekla jedna známá: Modli se, aby máma nežila do 90. Což je hnusný, ale já mám opravdu z toho všeho hrůzu. Plno lidí mi radí, ať se na ní prostě vyprdnu. Ale je to moje máma a nikoho jinýho, krom syna a přítele nemám. Chci to řešit i kvůli sobě, abych pak jednou fakt nečuměla.
Děkuji za rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 18:57

K tématu Ti neporadím ale měla by mít nárok na invalidní důchod - obezita ( ale nevím od kolika je to přesně kil - to zodpoví praktický lékař)

Monchichik
Echt Kelišová 9632 příspěvků 11.09.19 19:02
@Anonymní píše:
K tématu Ti neporadím ale měla by mít nárok na invalidní důchod - obezita ( ale nevím od kolika je to přesně kil - to zodpoví praktický lékař)

Ani si nedělej srandu, že se někdo třeba dobrovolně vyžere k morbidní obezitě a dostane na to invalidní důchod…

mau-mau
Závislačka 4343 příspěvků 11.09.19 19:03
@Anonymní píše:
K tématu Ti neporadím ale měla by mít nárok na invalidní důchod - obezita ( ale nevím od kolika je to přesně kil - to zodpoví praktický lékař)

ehm, jakápak je základní podmínka pro ID? :lol: Mít pojištěno v posledních 10 letech aspoň 5 let :mrgreen: Takže hovno. :roll:
Dobrovolné důchodové pojištění je hrozně drahé, to se rozhodně vyplatí ty ilegální příjmy legalizovat ;)

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 11.09.19 19:06
@Monchichik píše:
Ani si nedělej srandu, že se někdo třeba dobrovolně vyžere k morbidní obezitě a dostane na to invalidní důchod…

Ano, je to stejně tak, jako když děláš před holkama ramena, skočíš do louže a přerušíš si míchu.

jahuhudka
Extra třída :D 14998 příspěvků 11.09.19 19:06
@Anonymní píše:

No to urcite nema, kdyz neplati socialni

Miraklo
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 11.09.19 19:09

A proč nejde na pracovní úřad? Pokud bude registrovaná, tak za jí pojištění bude platit stát a třeba by jí tam našli i nějakou vhodnou práci.

Monchichik
Echt Kelišová 9632 příspěvků 11.09.19 19:09

@Zumpa Tak jako ty obézní bych zavřela do léčebny, dieta, cvičení a hotovo a ne důchod…

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 11.09.19 19:10
@Miraklo píše:
A proč nejde na pracovní úřad? Pokud bude registrovaná, tak za jí pojištění bude platit stát a třeba by jí tam našli i nějakou vhodnou práci.

protože pracovat nechce

Monchichik
Echt Kelišová 9632 příspěvků 11.09.19 19:10

@Miraklo Sociální pojištění za tebe platí stát jen omezenou dobu, ne pořád. Myslím, že je to jeden rok.

Monchichik
Echt Kelišová 9632 příspěvků 11.09.19 19:11

@jahuhudka Ta je vtipná, do státního nedá ani korunu, ale bude čekat, že se o ní stát na starý kolena postará? Panebože na čem ty lidi jedou? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 19:15

@Monchichik @mau-mau to jsem nevěděla, že si musí platit soc. postění. Ale nedávno řekli známé která má 110 kg jestli chce invalidní důchod tak ať ještě pár kil přibere…

Danielle001
Povídálka 36 příspěvků 11.09.19 19:19
@Anonymní píše:

Tak s tímto kdyby došla k našemu doktoru tak jí žene svinskym krokem a ne jí dát důchod…

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 11.09.19 19:23

Dá se doplatit k chybějícímu pojištění na invalidní důchod. Ale na starobní mít nárok nebude, no.

Jako ideální cesta je najít ji nějaké základní zaměstnání, které zvládne. I kdyby jen na částečný úvazek a donutit ji tam vydržet.

Příspěvek upraven 11.09.19 v 19:24

renduli
Závislačka 3381 příspěvků 11.09.19 19:24
@Miraklo píše:
A proč nejde na pracovní úřad? Pokud bude registrovaná, tak za jí pojištění bude platit stát a třeba by jí tam našli i nějakou vhodnou práci.

A v tom je asi ten kámen úrazu. ;)
Jinak za lidi na ÚP stát hradí pouze zdravotní, sociální nikdy (jen velmi omezená doba evidence se počítá „do důchodu“).

Příspěvek upraven 11.09.19 v 19:25

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama