Mamograf ve 25 letech?

9.11.19 12:33

Mamograf ve 25 letech?

Ahoj,
je mi 25 a mám prsa velikosti D. Navíc často různě „tuhnou“ vlivem hormonů, např. během ovulace.. přijde mi proto, že si nejsem schopná pořádně udělat samovyšetření prsu, protože to prostě neprohmátnu. Máte na to nějakej trik? :nevim: Gynekolog mi řekl, že na mamograf nemusim, že v mym věku se rakovina prsu moc nevyskytuje a že mám zkoušet samovyšetření, že když bude něco špatně, poznám to, ale moc mě to teda nepřesvědčilo :roll:
Od kolika jste začaly chodit na mamograf? Vážně stačí jen samovyšetření, i když si ani nejsem jistá, jestli to dělám dobře?
Díky za všechny zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57516
9.11.19 12:34

@Alžběta 12345 nemusíš hned na mamograf, můžeš jít na sono…
On mamograf je od 45.roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3411
9.11.19 12:35

Mamograf cca od 40.

V rámci prevence si můžeš zaplatit sono - D podle mě nejsou velká prsa, na to by ultrazvuk měl stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.19 12:38

Díky moc, skočím na to sono, ať jsem klidnější :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
9.11.19 13:13

@Alžběta 12345 spíš si ty prsa neumíš správně vyšetřit. D nejsou žádný velký prsa, koukni, jak se to má dělat a zkoušej. A klidně jdi třeba 1× za dva roky na sono pro svůj klid ;) pokud nemáte rakovinu prsu v rodině, tak by tahle prevence měla bohatě stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13517
9.11.19 13:25

@Alžběta 12345 Zajdi si na sono. Ja za neho platila asi 270,–Kc, takze zadna hruza. Ted uz spadam vekove do prevence na mamograf, presto mi i tam delaji jeste UTZ. Kazdy zpusob vysetreni ma svoje. Ale i mamograf si muzes sama zaplatit. U nas chteji 700,–Kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
9.11.19 13:42

Máš zvláštního doktora. Rakovina prsu ve tvém věku nevyskytuje? Z fleku ti ukážu moje 4 známé co mají od 17 let do 25 let rakovinu prsu. Ať ti dr ukáže jak se samovysetrit…a na sono si radši dojdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.19 13:46
@mackA159 píše:
Máš zvláštního doktora. Rakovina prsu ve tvém věku nevyskytuje? Z fleku ti ukážu moje 4 známé co mají od 17 let do 25 let rakovinu prsu. Ať ti dr ukáže jak se samovysetrit…a na sono si radši dojdi.

Právě, mě to taky zarazilo.. kór teď jak proběhla médii zpráva o rakovině prsu Aničky Slováčkové, která je ještě mladší než já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.19 13:49
@Jitul.kaaa9 píše:
@Alžběta 12345 spíš si ty prsa neumíš správně vyšetřit. D nejsou žádný velký prsa, koukni, jak se to má dělat a zkoušej. A klidně jdi třeba 1× za dva roky na sono pro svůj klid ;) pokud nemáte rakovinu prsu v rodině, tak by tahle prevence měla bohatě stačit.

Jo, máš pravdu, moc to neumím.. ale problém mi nedělá ani tak ta velikost jako spíš pnutí v prsou, v různých intenzitách se objevuje skoro po celou dobu cyklu a já nějak neumím rozpoznat, co je v pořádku a co anomálie. Nicméně kromě toho sona budu dál zkoušet i samovyšetření, snad se to naučím :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3411
9.11.19 13:51

Tak jestli doktor řekl, že v tomhle věku se rakovina prsu moc nevyskytuje, tak to je prostě fakt. Stejně tak, že nejběžnější metodou prevence je samovyšetření - návody jsou dostupné v mnoha podobách na internetu - a kdo chce něco navíc, může se sám jednoduše objednat na sono.

graf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4427
9.11.19 14:27
@Alžběta 12345 píše:
Ahoj,
je mi 25 a mám prsa velikosti D. Navíc často různě „tuhnou“ vlivem hormonů, např. během ovulace.. přijde mi proto, že si nejsem schopná pořádně udělat samovyšetření prsu, protože to prostě neprohmátnu. Máte na to nějakej trik? :nevim: Gynekolog mi řekl, že na mamograf nemusim, že v mym věku se rakovina prsu moc nevyskytuje a že mám zkoušet samovyšetření, že když bude něco špatně, poznám to, ale moc mě to teda nepřesvědčilo :roll:
Od kolika jste začaly chodit na mamograf? Vážně stačí jen samovyšetření, i když si ani nejsem jistá, jestli to dělám dobře?
Díky za všechny zkušenosti :kytka:

Tak mam hodne velka prsa G mamolozka mi rekla ze u samovysetrovani nemam sanci hluboke cysty nahmatat, a pochopila jsem ze I u mensich prsou se toho hodne nenahmata…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
9.11.19 15:08
@Alžběta 12345 píše:
Jo, máš pravdu, moc to neumím.. ale problém mi nedělá ani tak ta velikost jako spíš pnutí v prsou, v různých intenzitách se objevuje skoro po celou dobu cyklu a já nějak neumím rozpoznat, co je v pořádku a co anomálie. Nicméně kromě toho sona budu dál zkoušet i samovyšetření, snad se to naučím :palec:

Nejlépe dělat když ti skončí menstruace, to jsou ty prsa takový nejvíc v klidu a bez pnutí ;)

@lilith1 píše:
Tak mam hodne velka prsa G mamolozka mi rekla ze u samovysetrovani nemam sanci hluboke cysty nahmatat, a pochopila jsem ze I u mensich prsou se toho hodne nenahmata…

Jasně, že si nemusíš nahmatat vše, ale u velikosti D máš celkem slušnou šanci, že si je sama zkontroluješ docela dobře. Navíc narozdil od sona nebo mamografu to můžeš kontrolovat každou chvíli a případný problém odhalit relativně brzy. Takže by bylo dobré se to naučit. Ale chápu, že s G už se to provádí o dost hůř ať už se snažíš sebevíc :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat