Mámou v mladém věku

Anonymní
8.6.17 14:09

Mámou v mladém věku

Ahoj, je mi 18 let a studuji 3. ročník střední školy. Do toho jsem otěhotněla. Termín mám v září. Nejspíš se chci jen vypovídat, ale jde o to, že po tom, co jsem to oznámila ve škole, každý na mě kouká hrozně pohrdavě - jako na blázna. Nikdo mi nevěří, že zvládnu školu dodělat (chci jí dodělat dálkově), jsem jedničkářka…Každý mě soudí, přitom já samotná se na miminko těším a věřím si na sto procent. Vím, že bych to neměla řešit a házet to za hlavu, ale ty pohledy a to šuškání mě ubíjí, neumím to - mít každého u zadku…Má někdo podobnou zkušenost a mohl by mě povzbudit? :( Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8.6.17 14:14

Ahoj, věřím, že to musí být hrozné, ale máš vidinu konce školního roku. Na to se zaměř, určitě těch posledních pár týdnů zvládneš a od září už stejně budeš chodit jen občas. Držím palce, ať ti to rychle uteče a můžeš si užívat miminko :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
8.6.17 14:14

Já rodila ve dvaceti, měla jsem hotovou maturitu na gymplu, manžela a stejně si někteří klepali na čelo, hlavně ty, které mají 35 pryč a nemají děcko :mrgreen: já myslím, že lepší dřív než vůbec ;)

• Nahlásit
  • Citovat
1208
8.6.17 14:15

Oni si zvyknou! Teď je to čerstvé, tak prostě mají o čem plkat. Dřív měly ženy v osmnácti děti běžně. Moje dcera otěhotněla v šestnácti! To si drbny smlsly, na malém městě! Určitě máš nějakou kamarádku, zkus jí své pocity svěřit, pomůže ti i vypovídání. Ale bohužel na pohledy a šuškání si teď budeš muset zvyknout no, hlavně se netrap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.17 14:16

@Doe_Jane naprosto souhlasím. čekala jsem do 24 a už bylo pozdě, museli pomoct doktoři a stejně si dneska v 29 připadám stará, takže zakladatelce moc fandím :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.17 14:17

To víš tvoji vrstevníci si chtějí užívat bez starostný život, po nocích chtějí pařit, ne kojit a přebalovat, proto tě nechápou a koukají na tebe jak na blázna. Ty se na miminko těšíš, to je hlavní, užívej si těhotenství, okolí neřeš, žij si svůj život. Za chvíli jsou prázdniky, spolužáky vídat nebudeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
8.6.17 14:19

Lidi jsou hloupý vím že je to nepříjemné ale nevnímej to a užívej si těhotenství :hug:
Co já bych za to dala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.17 14:20

Bohužel nejde jen o spolužáky ale i o kantory a kantorky.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

Jinak děkuji všem! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
2718

No je fakt ze kdyz kamoska, ktera uz mela hotovou stredni, ve 21 letech otehotnela tak sme vsichni byli v soku a mysleli jsme si ze se zblaznila, bylo to uz tenkrat neobvykle (pred 15ti lety). Ale je fakt ze ja cekam ted prvni ve 35ti, takze muj nazor asi je pro tebe nerelevantni, kazdopadne uz tehotna jsi a nejsi jedina mlada holka ktere se tohle stalo, tak se tes na miminko a na ostatni se vyprdni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1208
8.6.17 14:25
@Anonymní píše:
Bohužel nejde jen o spolužáky ale i o kantory a kantorky.. :,(

jak tu psaly holky, přes prázdniny to ¨vyšumí¨už to máš za pár. a ze strany kantorů je to neprofesionální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
8.6.17 14:28

Je to teda už nějaký rok no, ale měla jsem spolužačku, která otěhotněla ve druháku a nikdo se k ní špatně nechoval, zvlášť učitelé jí hodně pomáhali, takže tohle moc nechápu. Ale v porodnici to dostávala docela slušně sežrat, pamatuji si, jak mi odtud volala a plakala, tehdy ještě navíc kvůli epidemii byly zakázané návštěvy :zed: Působíš rozumně, těš se na miminko, školu zvládneš :hug: Zkomplikovala sis to, o tom žádná, mně to přijde brzy, ale na druhou stranu nechápu ani dnešní trend mít děti v 35 letech… Hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
8.6.17 14:28

U ségry na gymplu také otěhotněla studentka ve třeťáku. Měla potom myslím individuál a vystudovala i medicínu. Jde to, pokud budete mít podporu v rodině a Vašeho partnera. V jejich případě byl partner o něco starší a již vydělával. Nepíšete nic o partnerovi, jak se na to dívá on.

• Citovat
  • Upravit
9865
8.6.17 14:30
@Anonymní píše:
U ségry na gymplu také otěhotněla studentka ve třeťáku. Měla potom myslím individuál a vystudovala i medicínu. Jde to, pokud budete mít podporu v rodině a Vašeho partnera. V jejich případě byl partner o něco starší a již vydělával. Nepíšete nic o partnerovi, jak se na to dívá on.

A ty máš oporu v partnerovi a rodině? Zda ano nic víc bych neřešila :* a uživej si to. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
8.6.17 14:31

Ahoj, já jsem otěhotněla ve třeťáku po druhém pololetí, termín jsem měla v listopadu. Do konce školního roku jsem chodila normálně každý den, po prázdninách zaří, říjen normálně až listopad jsem měla domluvený, že už zůstanu doma. Malá se narodila 11.11. a 1.2. jsem nastoupila normálně do školy zpátky. Naši mi dopo hlídali dceru, učitelé mi vyšli ve všem vstříc, pomáhali mi. Maturovala jsem normálně na jaře s mojí třídou. Bylo to náročné, ale mám to :). Malá má teď 19m a uvažuji, že si půjdu dodělat ještě VOŠku, držím palce, aby vše dopadlo tak, jak si sama představuješ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama