Mámou v mladém věku

Napsat příspěvek
549
8.6.17 16:12

Kamaradka otehotnela ve 21, vysku zvladla dostudovat s podporou rodiny. Ale rozhodne to nemela jednoduche - skloubit prednasky, uceni, peci o dite a domacnost. Tenkrat jsme pro ni take nemeli zrovna pochopeni. Ne ze bychom se na ni divali skrz prsty, ale proste jsme byli nekde jinde. Vetsina z nas pak mela deti az deset let po ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12216
8.6.17 17:09

Nic si z nich nedělej. Já měla první v 21 po maturitě a poslouchala jak jsem divná, že se chci zahrabat takhle brzo, ničím si zivot. Teď je mi 29 jsem těhotná po třetí a jsem opět divná a kdesi cosi :mrgreen: To si nevybereš.
Soustřeď se na mimčo, partnera, rodinu. Na dítě jsi dle toho co píšeš připravená a ostatním je do toho kulový ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10631
8.6.17 19:22

Ahoj. Já když jsem chodila na střední tak spolužačka v prváku otěhotněla ale školu ani nedodělala protože na to kašlala a bylo to v prváku…ty už si na konci… a už ti je aspon 18..Na naší střední bylo tolik těhotných holek… mě to nepříjde jako brzy…

Mě je čerstvě 21 taky mám TP v září..miminko bylo plánované a chtěla jsem ještě dřív ae řešili jsme bydlení atd… Ano i ted se na mě některé ženy dívají divně ale většina tedakterá má kolem 30 a ještě nemají miminko tak si tukají na čelo…ale já to vůbec neřeším teda příjde mi že když je žena v mladém věku matkou že je to nejlepší i s otěhotněním mám hodně kamošek co se snažili v tak mladém věku o miminko a nešlo jim to až více jak po roce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
8.6.17 19:29
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 18 let a studuji 3. ročník střední školy. Do toho jsem otěhotněla. Termín mám v září. Nejspíš se chci jen vypovídat, ale jde o to, že po tom, co jsem to oznámila ve škole, každý na mě kouká hrozně pohrdavě - jako na blázna. Nikdo mi nevěří, že zvládnu školu dodělat (chci jí dodělat dálkově), jsem jedničkářka…Každý mě soudí, přitom já samotná se na miminko těším a věřím si na sto procent. Vím, že bych to neměla řešit a házet to za hlavu, ale ty pohledy a to šuškání mě ubíjí, neumím to - mít každého u zadku…Má někdo podobnou zkušenost a mohl by mě povzbudit? :( Děkuji.

Teď musíš být hlavně v pohodě a myslet na miminko. Oni jsou v jiné situaci než ty, nedovedou si to představit. Ale ty už máš zodpovědnost za dva. Zkus se tím nenechat rozhodit.
Jinak moje spolužačka otěhotněla těsně po střední. Taky mi to tehdy přišlo zvláštní, ale neodsuzovala jsem ji. Dneska má dvě děti, žije podstatně jinak, ale neřekla bych, že hůř. Vypadá spokojeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenka 80
9.6.17 09:08

@Doe_Jane souhlasim s tebou :-)

• Citovat
  • Upravit
Lenka 80
9.6.17 09:11

Obe dve moje segry mely dite brzy. jedna v 18ti.taky dodelala skolu s pupikem za 5 minut 12 :D. A druha ve 20ti.teda neplanovane. zavidim jim to.me to osud nedopral byt mladou mamou.ale zaplat panbuh ze mi to vubec dopral :-) ted jsem stastna a je jedno kolik mi je.

• Citovat
  • Upravit
26535
9.6.17 09:17
@Kajka9 píše:
Ahoj. Já když jsem chodila na střední tak spolužačka v prváku otěhotněla ale školu ani nedodělala protože na to kašlala a bylo to v prváku…ty už si na konci… a už ti je aspon 18..Na naší střední bylo tolik těhotných holek… mě to nepříjde jako brzy…Mě je čerstvě 21 taky mám TP v září..miminko bylo plánované a chtěla jsem ještě dřív ae řešili jsme bydlení atd… Ano i ted se na mě některé ženy dívají divně ale většina tedakterá má kolem 30 a ještě nemají miminko tak si tukají na čelo…ale já to vůbec neřeším teda příjde mi že když je žena v mladém věku matkou že je to nejlepší i s otěhotněním mám hodně kamošek co se snažili v tak mladém věku o miminko a nešlo jim to až více jak po roce…

Těžko se jim divit. Aby si dneska 17 letá holka co studuje střední pořídila ve třetáku mimo, tak to běžné není. Přijdeš o spoustu věcí, kteří oni zažijí. A ano, spousta těhle mladých matek si školu nedodělá nebo na tom dře až velmi pozdě, protože to prostě není lehké.
Takže u nich pochopení nehledej. Rozhodla jsi se takhle, tak se prostě musíš odstřihnout a vykašlat se na ně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
9.6.17 14:14

Teď si třeba neužije, ale zase ve 40 letech už bude mít děti dospělé. Moje sestřenice také začaly s dětmi brzy a nyní je jim kolem 40 a uživají si života - sportují, cestují a pracují.:) Ostatní co začínaly později, tak mají třeba děti malé. Takže ani o to nemusíte být ochuzena a zaměstnavatel potom bude vědět, že už máte děti za sebou, takže můžete rozjet kariéru ve 30.

• Citovat
  • Upravit
9.6.17 14:52
To je těžké, já znám právě pár, který to má stejně, ona by podnikala kde co, ale on „už nechce z domu“, strašně zpohodlněl..
@Anonymní píše:
Teď si třeba neužije, ale zase ve 40 letech už bude mít děti dospělé. Moje sestřenice také začaly s dětmi brzy a nyní je jim kolem 40 a uživají si života - sportují, cestují a pracují.:) Ostatní co začínaly později, tak mají třeba děti malé. Takže ani o to nemusíte být ochuzena a zaměstnavatel potom bude vědět, že už máte děti za sebou, takže můžete rozjet kariéru ve 30.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10631
9.6.17 16:45

@jenny.fields A proč to píšeš mě? Já do škole už 3 roky nechodím :lol:… A psala jsme že je dobré byt mladou matkou a že stojím za ní a né že bych chtěla nebo že by někdo měl mít mimčo v 17… Ale když se stane tak v tom 3 už to není taková hrůza jako kdyby jí mělo být 15 let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
9.6.17 16:55
@Kajka9 píše:
@jenny.fields A proč to píšeš mě? Já do škole už 3 roky nechodím :lol:… A psala jsme že je dobré byt mladou matkou a že stojím za ní a né že bych chtěla nebo že by někdo měl mít mimčo v 17… Ale když se stane tak v tom 3 už to není taková hrůza jako kdyby jí mělo být 15 let…

to nevím :think: :mrgreen: sem se asi uklikla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10631
9.6.17 16:59

@jenny.fields jsem si říkala že jsem nic takvého nepsala co to je za blbost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama