Reklama

Manduca - jak moc oblíkat a od kdy na zádech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 18.10.10 09:13
Manduca - jak moc oblíkat a od kdy na zádech?

Ahojky děvčata,

• mám 8 m treperendu a právě řeším, jak moc v tomto počasí - 7° a méně…
  • A od jakého věku, případně váhy nosíte děti na zádech…??

Díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Betula
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 18.10.10 09:38

Já dávala vlněnohedvábné spodky, tlusté vlněné ponožky (když fakt mrzlo tak i dvoje, měl je až po kolena. Body s dlouhým rukávem, rozepínací mikina, aby netáhlo na záda, ale na břiše rozepnutá. Ale já jsem si přešila flísovou mikinu na nošení a měla jsem i bundu. A podle počasí rukavice a kukla na hlavu. Když hodně mrzlo, tak jsem přidala vlněnohedvábné triko s dl. rukávem.
Na zádech jsem doma nosila tak od toho 7-8 měsíce, abych mohla něco udělat. Do MHD nosím radši do těď 17m) na břiše, vadí mi, že na něj nevidím a na zádech ošahává spolucestující a tak. Ale má 12 kilo, to se na bříše pronese. Na zádech venku nosím, když jde se mnou někdo další, kdo na něj vidí.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 18.10.10 10:28

Nosit na zádech jsme začali někdy v 7m, důležité je, aby dítě drželo hlavu a trochu záda.

Minulou zimu jsem nosila pod bundou, nejdřív svojí větší, pak jsem si koupila nosicí. Do mrazů jsem si ještě koupila kapsu MaM, jenom tu celoroční a dávala jsem ji pod tu bundu.
Ve svojí bundě jsem jsem ještě měla širší propínací fleecku, tu jsem též zapla přes dítě, takže zateplit jsem musela hlavně hlavu a nohy, ostatní se hezky hřálo na mém těle. Na nohy jsem dávala vlněné návleky a vlněné capáčky na dvoje ponožky, na hlavu čapku, pak jsem konečně koupila merino kuklu od manymonths.

A stejně jako Betula, do MHD jsem nosila dlouho na břiše, člověk si i pohodlně sedne, když nese pod oblečením, tak se snadno odstrojí, aby dítěti nebylo vedro.

Pokud nosíš jen občasně, tak bych investovala do nosicí kapsy MaM asi zimní nebo deluxe.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 18.10.10 10:30

Ahoj, já dávám ponožky, pučocháče, tepláčky, ťapky, nahoru bodýčko, triko a mikinu s kapucí a čepici. Nos mívá studenej stejně. Rukavice zatím nedávám, ven rukama nesahá, zatím je víc koukací a ručky má před sebou na hrudníku. V návodu k manduce je psáno myslím od 8kg, že lze doazdu, já to nedávno zkoušela (máme zatím jenom cca 7.3kg) a je fakt, že tam docela zahučela a moc se jí to nelíbilo.

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 18.10.10 11:24

Zuzoušku tak ně ak jsem teď malou oblíkla. Punčošky,teplé ponožky, návleky, teplejší tepláčky - dá se říct byly zbytečné - vyhrnuly se, body, tenkou mikinu, fleesku, čepičku. A přes to zapnutou moji bundu. Je fakt, že jsem jela autem (netopí, musí se nastavit topení - je ulomené kolečko termostatu :cert: a byla v teplé emitex zavince) a šlo hlavně o přenosy… i když jsme měla „mít jednání“ které se nekonalo.

Když jsem ji doma vyslíkala a měla zmrzlá chodidla… příště přidat další vrstvu… ale všimla jsme si, že i když měla v kočárku punčošky, ponožky, kožené capáčky, chodidla měla zmrzlé

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 18.10.10 11:38

Holky, nic proti, ale kolik vrstev budete svým dětem oblékat, až bude pod nulou - 10? 8-o
Nepřipadá vám jednodušší zainvestovat do funkčního oblečení?

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 18.10.10 11:44

Na studené nožičky doporučuji:
vlněné ponožky a na ně nějaké volnější capáčky.
Kdo se nebojí zainvestovat, tak existují i vlněné botičky

Nožičky a tělíčko až pod prsa spolehlivě zahřejí vlněné kalhotky Longies (univerzální je vel. L , zpočátku je sice trochu volná a delší, ale není problém nohavičky zahnout. Vystačí pak až do cca 2 let ;-) )

A hlavu spolehlivě zahřeje vlněná kukla

To je jen pro inspiraci ;-)
Ušetřily byste sobě i svým dětem trápení při oblékání milionu vrstev

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 18.10.10 11:47

Cappy- nepřipadá, oblečení mám vše od sestřenice a je toho táááákhle, takže víc kupovat nebudu. Ale kdybych neměla nic a vše kupovala, jasně že radši kvalitu :-)

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 18.10.10 11:51

Je rozdíl mezi oblečení a funkčním oblečením.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.10 12:25

Oblékám vlněné body, vněný rolák, vlněné kamaše nebo longies. Longies jsou až skoro do podpaží, rolák pod zadek, nic se nevyhrnuje. Přes to jen kapsu. Pokud vyrážíme ráno, je méně než 5, přidám ještě fleecovou bundu a návleky na nožičky. Bunda se vyhrnuje, takže jsem včera objednala fleecovou kombinézu. ¨Na ťapky mám takové péřové bambule. Na hlavě kukla - chrání i krk a tím, že má nákrční, zvyčuje ochranu i na horní části hrudníku a zad, kde je pod kapsou nechráněný prostor.

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 18.10.10 12:30

Chci zajít kouknout do obchodu MaM kde jsme Manducu kupovala, ale potřebovala jsme to vyřešit akutně hned. A kouknu i na MMB… je fakt, že taky šetřím každou korunu :(

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.10 12:44

Akutně tovyřešís manželovou velkou bundou. Nohy zateplíš několika vrstvami ponnožek, optimálně frote a ve stoupajíví velikosti. Na lýtka návleky za párk kaček, nejlíp vlněn, třeba Alenky stojí okolo stovky a jsou z vlny.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 18.10.10 13:29

Pokud potřebuješ šetřit, tak větší bundu a větší fleecovou mikinu, kterou přes dítě zapneš. A nebo kapsu ušít, fleece se dá koupit levně, třeba fleecová deka z ikea irma stojí 49,– a vyjdou ti z ní určitě dvě vrstvy, fleece není potřeba lemovat, nepáře se. :wink:
 http://www.nosenideti.cz/clanek.php?…

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 18.10.10 16:08

neczuz - taky jsme to řešila bundou..... lae chtěla jsem tak nějak vědět, jak to dělají ostatní, mít rady, tipy, doporučení.

Mylsím, že je hodně maminek, které s i třeba nemůžou dovolit drahé oblečení.

Dík za ti p na tu deku z Ikey. kouknu na to. A na tu kapsu :palec:

Betula
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 18.10.10 21:38
Cappy píše:
Holky, nic proti, ale kolik vrstev budete svým dětem oblékat, až bude pod nulou - 10? 8-o
Nepřipadá vám jednodušší zainvestovat do funkčního oblečení?

Můžu se zeptat, co ti příde moc na vlněnohedvábných spodkách, tlustých vlněných ponožkách až po kolena, body s dlouhým rukávem, rozepínací mikině a kukle případně rukavicím (v mraze)? Jedině snad, že bych ho nosila nahatýho :-D .

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >