Maniodepresivní psychóza? nebo jen špatný den..

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.5.22 13:15

Maniodepresivní psychóza? nebo jen špatný den..

Ahoj,

od dětství jsem měla problémy s úzkostí, panikou. Léčila jsem se jak cvičeními tak medikací. Pak byl dlouhou dobu klid. Nyní v posledním cca roce vnímám velké změny nálad, spíše negativní. Ze začátku si pamatuji, že to vždy mělo nějaký spouštěč. Nyní vnímám, že to přichází i z ničeho nic. Věci, které mi normálně dělají radost mě nyní naopak spíš psychicky sráží. Většinou chvilkama přichází období, kdy je to lepší a pak zase období, kdy mám fakt chuť si něco udělat.. kolikrát mi to i uleví a dělá dobře. Což teď přes zimu dobrý ale v létě mě děsí, že to už asi úplně nepůjde (lehké oblečení a tak.. a nejsem uplně člověk co tím che okolí upozornit,,že se něco děje´´ - naopak se za to spíš stydím ale když to na hlavu pomůže, tak co žejo… Do nedávna jsem cítila,,jen´´ to, že mě lidi nemají rádi, nepřijímají, neberou. Nyní jsem ten pocit začala mít ale i u rodiny a partnera. Což už je asi problém. A teď babo raď. U lékaře jsem byla, u dvou a prý mám jen špatné období. Takže že by se mi k dalšímu chtělo.. no :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21729
5.5.22 13:29

No maniodepresivní psychoza vypadá jinak.

Ale ano, zdá se že na tebe jde nějaká úzkostně depresivní fáze. Což ale může znamenat - prostě horší období… Protože kombinace covid, válka, inflace a žádný velký výhledy jsou náročný na každého a k tomu ještě běžné průšvihu v životě. Tím spíš to chce si věnovat nějakou péči, aby to člověk přežil a hrabalo mu jen trošku.

Určitě bych si zašla k praktikovi pro žádanku na psychoterapii a hledala někoho, kdo tě vezme. To sebepoškozování je celkem jasná indikace, že to je na místě.

To že budeš mít pravidelný čas, kdy se budeš věnovat sama sobě a budeš mít podporu, tak ti pomůže zvládat špatná období, řešit napětí jinak a v případě, že se to nebude dařit, tak tě nasměruje k psychiatrovi, aby si měla vhodné léky.

V mezičase, než tě někdo vezme - mrkni do téhle knížky.

https://www.grada.cz/…-sobe-10465/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21729
5.5.22 13:38

A tím, že si všímáš včaš, že se něco děje, tak by mohly zabrat i metody pozitivní psychologie. Když už je člověk hodně hluboko, tak ho to spíš seere, ale když ještě tak nějak balancuje, tak jako inspirace by to mohlo fungovat.

https://www.grada.cz/…epresi-7878/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat