Manipulace- vy co jste se z ni vymanili, prosim sem!

833
6.4.16 17:20

Manipulace- vy co jste se z ni vymanili, prosim sem!

Dobry den, prosim o rady, zkusenosti a tipy.
Mam ve svem okoli muze, ktery je neskutecne manipulovan svou pritelkyni. Nekolikrat se s ni rozesel ale ona ho dokazala ukecat. Ted se s nim rozesla ona ale stale udrzuje „kamaradsky“ vztah. Udajne ho nechce zpet, ma uz nekoho jineho ale porad se navstevuji.( mam z toho pocit, ze s jinym spi a jeho ma na vyletky a kina atd) On ji tentokrat strasne chce zpatky, vse dava za vinu sobe a usiluje o ni. Trapi se a mysli si ze je hnusny a jinou si nenajde( jeji blud). A spooousta veci se odehrala mezi nimi a rodinou za x let jejich vztahu a rozchazeni.
Jak mu pomoct aby dosel k tomu si vubec uvedomit ze ho vyuziva, manipuluje? Povedlo se to nekomu z vas? Co vam pomohlo? Jak jste k tomu dosli? Jak jste se odpoutali? Jak takovy clovek vubec uvazuje, myslim ta obet?
Dekuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.4.16 17:26

No tyhle případy bývají ztracené. Pokud on sám neprohlédne, že je manipulován a využíván, tak každý, kdo bude „hanit“ ten jeho poklad, bude jen za špatného. Pomoc lze jen lidem, kteří si chtějí nechat pomoc a pomáhat někomu proti jeho vůli je na palici. :zed:

Příspěvek upraven 06.04.16 v 17:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.16 17:27

No řeknu ti jedno… Musi to dojít jemu samotnymu. Nebude nikomu věřit, musí k tomu dojit on. Někdo k tomu nedojde ani za cely život

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5147
6.4.16 17:29

@catchthem Někdy ve vztazích fungují i fyzikální zákony… Víš, jak se nejlíp vyhrabeš z bahna a směřuješ vzhůru ke světlým zítřkům? Nedřív se musíš odrazit od dna. Takže mu dopřej plnou dávku. Ať do toho vztahu jde klidně naplno. A na druhou stranu, ta tvoje domněnka může být mylná. Třeba je flegmouš, co potřebuje tahouna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58858
6.4.16 17:32

@catchthem nijak mu nepomáhej, je dospělej, musí si pomoc sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
6.4.16 17:44
@catchthem píše:
Mam ve svem okoli muze, ktery je neskutecne manipulovan svou pritelkyni. Nekolikrat se s ni rozesel ale ona ho dokazala ukecat. Ted se s nim rozesla ona ale stale udrzuje „kamaradsky“ vztah. Udajne ho nechce zpet, ma uz nekoho jineho ale porad se navstevuji.( mam z toho pocit, ze s jinym spi a jeho ma na vyletky a kina atd) On ji tentokrat strasne chce zpatky, vse dava za vinu sobe a usiluje o ni. Trapi se a mysli si ze je hnusny a jinou si nenajde( jeji blud). A spooousta veci se odehrala mezi nimi a rodinou za x let jejich vztahu a rozchazeni.
Jak mu pomoct aby dosel k tomu si vubec uvedomit ze ho vyuziva, manipuluje? Povedlo se to nekomu z vas? Co vam pomohlo? Jak jste k tomu dosli? Jak jste se odpoutali? Jak takovy clovek vubec uvazuje, myslim ta obet?
Dekuji za rady

ty můžeš být jen u něj a vyslechnout, na zbytek si bohužel musí přijít sám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33123
6.4.16 18:08
@catchthem píše:
Mam ve svem okoli muze,ktery je neskutecne manipulovan svou pritelkyni. Nekolikrat se s ni rozesel ale ona ho dokazala ukecat. Ted se s nim rozesla ona ale stale udrzuje „kamaradsky“ vztah. Udajne ho nechce zpet, ma uz nekoho jineho ale porad se navstevuji.( mam z toho pocit, ze s jinym spi a jeho ma na vyletky a kina atd) On ji tentokrat strasne chce zpatky, vse dava za vinu sobe a usiluje o ni. Trapi se a mysli si ze je hnusny a jinou si nenajde( jeji blud). A spooousta veci se odehrala mezi nimi a rodinou za x let jejich vztahu a rozchazeni.
Dekuji za rady

na to musí přijít sám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
6.4.16 18:35

Někteří asi chtějí být manipulováni. Nechce jinou, tak co mu chceš radit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
6.4.16 19:19

Jak už psali ostatní, pokud on sám nebude chtít, tak mu bohužel nepomůžeš. A když ho na to budeš upozorňovat, může se naopak zaseknout a hájit ji ještě víc. Jak píše @Takyjedna, někdy je třeba spadnout na samé dno, aby se odrazil a šel zase vzhůru, pokud na něm ještě není, tak to asi vidět nebude :nevim: :nevim:.

• Citovat
  • Upravit
917
6.4.16 19:21

@catchthem Zkus ať začne chodit na terapie, ať si zvýší sebevědomí. Taky by si jí musel zablokovat na všech sociálních sítích, v mobilu a přestat se s ní stýkat.

Pokud ale nechce, tak s tím těžko něco uděláš. Řekni mu, jak tu situaci vidíš ty (manipulace) a zkus mu najít nějaký článek na netu, kde je popisováno manipulativní chování. Třeba to v tom sám pozná a rozhodne se zakročit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
6.4.16 19:23

Docela dobře je to zpracované tady http://www.spektrumzdravi.cz/…nipulatorovi a částečně se lze inspirovat i zde http://www.elyna.wz.cz/ (ale pozor, ne každý manipulátor je současně „psychopat“, takže tam na ni nemusí vše platit).

• Citovat
  • Upravit
1892
6.4.16 19:51

@catchthem, skoro všichni zde se shodují, ty vlastně taky - v názvu diskuse píšeš správně VY, CO JSTE SE Z NÍ VYMANILI.. ani tebe by asi nenapadlo napsat " vy, co jste byli někým přesvědčeni ( zachráněni, vymaněni).
Protože ono funguje fakt jen to, že dotyčný bude sám chtít.
Vím, o čem mluvím. Trvalo mi to z dnešního pohledu ( z odstupu) nepochopitelně dlouho.
Nedávno se mě ex ( manipulátor) ptal, proč jsem odešla zrovna v době, kdy byl delší dobu klid. Já fakt odešla vlastně kvůli maličkosti v porovnání s tím, co jsem dřív zvládala.

Moje odpověď byla - protože se nastřádalo. Tzv. poslední kapka dokápla.

V té chvíli, kdy jsem odcházela jsem to po x letech najednou věděla - s jistotou, na 100 %. Na ten pocit úlevy, když jsem vstala od stolu a vykročila, nikdy nezapomenu.
Po cca roce se na tom nic nezměnilo, vím že jsem udělala dobře.

Poskytni mu čas, kolik bude potřebovat… a ucho, kdykoli bude potřebovat..

Zbytek je na něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
6.4.16 19:56

Není mu lhostejná, asi ji stále miluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
6.4.16 20:00

Načteno 2× ( po dnešním :cert: cca čtyřiadvacátém výpadku EM) :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
7.4.16 07:42

Děkuji za reakce. Je mi naprosto jasné, že mu to do hlavy nevtlučeme. Je mi ještě jasnější, že dokud nebude chtít sám, nic neuděláme. Snažíme se ho vyslechnout. manžel s ním mluvil, protože měl něco podobného. Nic mu nenutil, řekl svůj názor. O manipulaci, nehezkém zacházení…bohužel marně…je přesvědčen, že ona je nejlepší…strašidelné, jak je zaháčkovaný. Články jsem posílala…šprajcnul se a na truc mazal…ani nečetl a vztekle mi to vysvětloval.
Ano, už jednou se rozešli na déle. Dokonce měl slečnu. V té době jsme ho pořád tahali na akce s kamarády aby nebyl sám a zapomněl. Už to vypadalo dobře…no a slečna se zase ozvala a on letěl za ní.
Takže jsem si říkala:" jen si tu hubu pořádně nabij". Jenomže nejde jen o něj…ona ovlivňuje snad každého, s kým se setká. My tam samozřejmě máme rodinné vazby, máme prcka a chceme se stýkat už jen kvůli něj…ale představa, že v nestřežené chvíli bude i malému něco cpát do hlavy :poblion:

Všechny máte pravdu v tom, že je dospělý, má se o sebe postarat sám a když nechce, nikdo nic neudělá. Jen jsem doufala, že možná někdo má nějaký recept na zapomínající proceduru. Ale nějak jsem tušila, že nic takového není:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama