Manipulativní chování

91
4.1.20 09:51

Manipulativní chování

Ahojte,
rozešla jsem se s přítelem. Vztah trval krátce, rozešla jsem se s ním já kvůli názorovým neshodám. Během toho období, co jsem se s ním rozcházela se u něj objevilo manipulativní chování. Dělal mi scény, vydíral mě, abych se k němu vrátila nebo abychom spolu aspoň spali. Zpětně jsem si uvědomila, že tento typ jednání používal i během našeho vztahu (i okolí si všimlo, že jsem s ním “divná”), přesvědčoval mě, že jen on má pravdu, vsugerovával mi situace, které se ve skutečnosti staly jinak nebo vůbec a bylo toho mnohem víc. Já si toho akorát všimla až zpětně.

Myslela jsem, že po tom, co jsme se rozešli a co mi konečně dal pokoj s tím, abych se k němu vrátila, je to všechno ok, ale není.

Měla jsem včera schůzku. O nic zatím nejde, ale jsem prostě dlouho sama, tak hledám a zkouším.
Večer se mi ozval bývalý, že dotyčného zná a že si mám dát pozor. Nějak nevím, kde se dozvěděl, kde a s kým jsem byla.
Psal mi, že ho zná a že je to známý manipulátor, co mě chce akorát dostat do postele a ještě mi ublíží. Řekl mi toho mnohem víc, ale takhle jen ve zkratce.
Nejdřív jsem to hodila za hlavu, že tohle chování je jen způsob, jak mě dostat zpátky, ale začíná mě nahlodávat.
Samozřejmě si dávám pozor i bez jeho (nebo kohokoliv jiného) rad, ale mám prostě strach. I když vím, že je to pravděpodobně jen jeho dobrý tah.

Co mám dělat? Jak se tomu bránit (po psychické stránce)? Vím, že tohle zní banálně, ale on prostě lidi dostane, tak kam on chce téměř vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5486
4.1.20 10:11

Myslím, že ti jen a pouze chce zničit další vztah. Pokud máš možnost, zapátrej po minulosti současného přítele. Ale věřím, že je to jen manipulace bývalého. Hodně štěstí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
4.1.20 10:19

Ja bych si byvaleho zablokovala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
4.1.20 10:22
@lolink píše:
Ja bych si byvaleho zablokovala. :nevim:

Ten pokus už tu byl. Nejdřív jen vypisoval sms, po jejich ignoraci začal vyvolávat (v noci!), pak na mě (zase v noci) čekal před domem a vyhrožoval, že je opilej a že jestli nevyjdu ven tak sedne do auta a pojede do vedlejšího města ( na jednu stranu mě děsně štval, ale bála jsem se, že když ho nechám jet a zabije se, že si to budu do smrti vyčítat). Takže je jen otázka, co bych musela zvládnout, kdybych ho zablokovala podruhé. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6591
4.1.20 10:22

Je vzdy manipulator a nekdo kdo se sebou nechava manipulovat. Popremyslej nad sebou proc ti takove chovani vyhovuje a vyhledavas ho. Bude to neco z minulosti.
A do te doby, nez na to prijdes by sis mela dat s chlapama pohov, jinak si budes hledat furt ty same typy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5486
4.1.20 10:27

Měla jsi informovat policii už po prvním zablokování… tohlr si prostě nemůže nikdo dovolovat :zed: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10692
4.1.20 10:30
@Emmie píše:
Ten pokus už tu byl. Nejdřív jen vypisoval sms, po jejich ignoraci začal vyvolávat (v noci!), pak na mě (zase v noci) čekal před domem a vyhrožoval, že je opilej a že jestli nevyjdu ven tak sedne do auta a pojede do vedlejšího města ( na jednu stranu mě děsně štval, ale bála jsem se, že když ho nechám jet a zabije se, že si to budu do smrti vyčítat). Takže je jen otázka, co bych musela zvládnout, kdybych ho zablokovala podruhé. :(

Pěkně s tebou cvičí :nevim: Řekla bych mu, že volám policii a šmitec. Kdyby si chtěl něco udělat, tak o udělá a nebude tě o tom informovat. Zablokuj si ho všude kde to jde a kašli na něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
4.1.20 10:31
@Emmie píše:
Ten pokus už tu byl. Nejdřív jen vypisoval sms, po jejich ignoraci začal vyvolávat (v noci!), pak na mě (zase v noci) čekal před domem a vyhrožoval, že je opilej a že jestli nevyjdu ven tak sedne do auta a pojede do vedlejšího města ( na jednu stranu mě děsně štval, ale bála jsem se, že když ho nechám jet a zabije se, že si to budu do smrti vyčítat). Takže je jen otázka, co bych musela zvládnout, kdybych ho zablokovala podruhé. :(

Tak si vse schovavej a natacej aspon hlasove a bez s tim na policii. Tohle je normalni stalking. Musis ho poslat kamsi i pres vydirani. Je to ubozak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
4.1.20 10:34
@truelly píše:
Měla jsi informovat policii už po prvním zablokování… tohlr si prostě nemůže nikdo dovolovat :zed: :pocitac:

Policie taky jako nápad byl a padla. Má tam otce, známé, kamarády. Má sítě rozprostřené všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
4.1.20 10:38
@Chytrak píše:
Je vzdy manipulator a nekdo kdo se sebou nechava manipulovat. Popremyslej nad sebou proc ti takove chovani vyhovuje a vyhledavas ho. Bude to neco z minulosti.
A do te doby, nez na to prijdes by sis mela dat s chlapama pohov, jinak si budes hledat furt ty same typy.

Neprijde mi, ze by ji to vyhovovalo. Taky jsem mela jednoho takoveho blbecka a jini takovi nebyli. To vubec nemusi souviset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
4.1.20 10:44
@Chytrak píše:
A do te doby, nez na to prijdes by sis mela dat s chlapama pohov, jinak si budes hledat furt ty same typy.

No nevyhovuje mi to. Akorát mám tu smůlu, že nevím, jak to řešit. Já poznám, že je to manipulace, ale nevím, jak s tím zatočit. Zkoušela jsem po dobrém, po zlém, kontramanipulaci (i když to mi absolutně nešlo a pak jsem ještě měla výčitky). Asi jsem marná.
Kamarádky mi radí psychologa a poradit se přímo s odborníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
4.1.20 10:44
@Emmie píše:
Policie taky jako nápad byl a padla. Má tam otce, známé, kamarády. Má sítě rozprostřené všude.

Tak ho porad blokuj. Nenech se vydirat. Preci se kvuli nemu nebudes nakonec stehovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6257
4.1.20 10:46
@Emmie píše:

Vůbec, ale vůbec nereaguj. Zablokovat, venku ignorovat. Pokud to přesáhne bezpečnou mez, jít na policii. Souhlasím s Chytrákem, pro tohle divadlo musí být dva

Příspěvek upraven 04.01.20 v 10:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
4.1.20 10:46
@lolink píše:
Tak ho porad blokuj. Nenech se vydirat. Preci se kvuli nemu nebudes nakonec stehovat.

Asi to tak budu muset udělat a nějak se přes to přenést, ať už si na mě vymyslí cokoliv. Stěhovat se vážně nebudu, ani nemám kam, musela bych seknout se školou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6591
4.1.20 10:47

@lolink tak to bylo ode me mysleno, spis na nevedome urovni. Pise tam, ze se tak choval od zacatku. Jasne na magora muze narazit kdokoli, i zcela normalni clovek. :D

Ale ona se stavi do role bezmocne chudinky, viz jeji pristup, ze on ma mocne pratele u policie a dalsi paranoidni pindy o nepratelich vsude kolem ni. Ano, dokud tomu bude verit, tak bude jen chudinka bezmocna zmanipulovana a reseni to mit zadne nebude o tom jsem zcela presvedcen :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat