Manipulativní partner - jak to poznat?

Anonymní
7.2.16 19:46

Manipulativní partner - jak to poznat?

Prosím o radu, jakým způsobem poznat, či jak se projevuje manipulativní chování ze strany partnera? Nejde tu ani tak o žárlivost, ale spíše o to, co Vy považujete za tento typ chování?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21995
7.2.16 19:52
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.16 19:52

U nás třeba…chci být pořád s tebou, je mi bez tebe smutno, nejezdi pryč, chybíš mi a nechci tu být sám, postupně jsem se přestala stýkat s přáteli, později i s rodinou. To už mě měl tam, kde chtěl.
Nejdřív pěkně, myslela jsem, že mě má rád a fakt je mu beze mě smutno, potom se to začalo stupňovat, pak už došlo i na fyzické napadení. Ukončila jsem to.

• Nahlásit
  • Citovat
21995
7.2.16 20:00

TŘICET ZNAKŮ MANIPULÁTORA
http://www.moje-pravdy.cz/…manipulatora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.16 20:01

To je až děsivý, jak z toho seznamu mnoho věcí poznávám. :(

• Nahlásit
  • Citovat
7662
7.2.16 20:05
@Anonymní píše:
Prosím o radu, jakým způsobem poznat, či jak se projevuje manipulativní chování ze strany partnera? Nejde tu ani tak o žárlivost, ale spíše o to, co Vy považujete za tento typ chování?

V podstatě jakákoliv snaha o korekci nebo přímo změnu tvého postoje v případě, že je jiný, než ten jeho. Manipulativní partner prostě těžko akceptuje odlišný názor, a nemusí jít vždycky o přímý nátlak. Za manipulativní se podle mě dají považovat i diskuze a požadavky na vysvětlení, obhajobu nebo předkládání argumetů, pokud se tyto vícekrát opakují kvůli stejnému tématu. A pochopitelně citové vydírání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.16 20:07
@Bersaba píše:
Za manipulativní se podle mě dají považovat i diskuze a požadavky na vysvětlení, obhajobu nebo předkládání argumetů, pokud se tyto vícekrát opakují kvůli stejnému tématu.

To souhlasí. Do puntíku. Bohužel. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
7662
7.2.16 20:08
@Anonymní píše:
To souhlasí. Do puntíku. Bohužel. :-(

Nedej se. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21995
7.2.16 20:10
@Bersaba píše:
Nedej se. :hug:
…a zdrhej!!!
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5932
7.2.16 20:36

Jde se z manipulátorství vyléčit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
7.2.16 20:42

@Caitlyn ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21995
7.2.16 21:01
@Knihomyš píše:
@Caitlyn ne.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5932
7.2.16 21:54
@Knihomyš píše:
@Caitlyn ne.

To je blbý :think:
A co když ten dotyčný se toho chce zbavit?
Nebo je mu souzeno prostě zůstat už napořád takový?
Je to smutný úděl. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
7.2.16 22:09

@Caitlyn v podstatě je to extrémně výhodné chování a dotyčný jím většinou získá, co potřebuje. nemá důvod se měnit.
součástí charakteristiky je sobectví a citová oploštělost, takže jediný smutek může zažít, když mu oběť unikne. Smutné je to spíš pro okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
7.2.16 22:13

@Caitlyn To máš těžký. To je jako když je někdo bordelář, puntičkář nebo šetřílek, manipulativnost je prostě charakterový rys a toho je těžké se zbavit. Není to jako třeba přestat kouřit, na změnu povahy opravdu musí být podle mě sakra pevná vůle a především motivace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama