Manipuluje se mnou?

Anonymní
2.1.21 23:52

Manipuluje semnou nebo ne?

Ahoj,

zajímalo by mě, jestli jsem opravdu psychicky labilní…

Už mám partnera opravdu plné zuby, jsme spolu chvíli (do 5let), máme malé dítě a ho zajímá jenom to jak sedět celý den u TV, žádný nápad sám nevymyslí, nic sám od sebe neudělá.

Dnes už to prostě nějak všechno vyvrcholili a já načala téma, zda by byl tak hodný a mohli bysme někam jít nebo zda by mohl dodržovat sliby, rozjela se z jeho strany vášnivá diskuze, která byla zakončena ignorem opět z jeho strany. A tak je to vždycky. Hádky jsou všude, to vím, ale u nás v tomto duchu - chci si v klidu promluvit, chlap vždy vypeni, zvedá hlas a nakonec mě ignoruje a řekne, že jsem psychicky labilní. Proč to dělá? Já z něho mám pocit, že semnou vážně manipuluje, a to v tom smyslu, že se nejdřív urazí, řve a pak mě ignoruje a čeká, že se mu přijdu omluvit a nemluví semnou klidně i týden. Je mu 38 roků, ale mě přijde, že mám vedle sebe malé děcko se kterým si nejde o ničem promluvit. Přitom když mě něco vážně se*e, tak mi vždycky říkával ať mu to hned řeknu, a když mu to řeknu, tak je z toho vždycky hádka, že mu něco vyčítám. Přitom to není vyčítání, on vážně sedí u TV od 8:00 do 1:00 a já čekám večer v posteli, že třeba přijde a nic, tak jsem mu jen řekla, že by bylo fajn kdyby… A zase hádka. :( Jsem fakt smutná a už se mi nechce ani mu omlouvat, za co, nevidím důvod. Co mám dělat, jak jinak řešit takové věci když ne normální, klidnou promluvou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1069
2.1.21 23:58

Schovej mu ovladac od telky a uvidis, jak bude kmitat. Ale ted vazne, k cemu ti takovej lenoch je? To, ze se bavi jak blbec je vec jedna, ale fakt ze ho musis tahat za fusekli, abyste neco spolecne delali, je sileny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 00:02

@ocean.mama On prostě je takový. No takhle, je v pohodě, funguje a vše a pak, po měsíc přestane a já to zas musím řešit a zas musí být hádka aby začal fungovat. Nerozumím tomu.

• Citovat
  • Nahlásit
388
3.1.21 00:14

Televizi vyhodit a pokud ji zase přitáhne tak i jeho :,( může ležet u tv treba někde na ubytovně a bude pro tebe asi stejně prospěšný jako teď :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
3.1.21 00:22

Tak se na to vykasli a taky s ním koukej na bednu. Až bude čas večeře, tak ať si pro ni jde sám. Až bude potřebovat vyprat, ať si vypere sám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 00:25

@Amassakoul Já kolem něho nelitam (teda peru a uklízím stále, ale to pro svůj pocit). Jídlo si dělá sám, to už jsem vzdala. Celkově nemám chuť nic pro něj udělat, protože proč taky, že. Ono když jeden dává a druhý pořád bere…

• Citovat
  • Nahlásit
687
3.1.21 01:41

Tak to bych nedala takového povaleče, je to odpudivé. Jak často má tyto propady a jak dlouho to trvá? Co se stane, že pak měsíc funguje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 02:03

Nevím, jestli čeká, že se mu přijdeš omluvit. Možná je jen rád, že má týden klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2640
3.1.21 02:48
@JiříkMazlík píše:
Televizi vyhodit a pokud ji zase přitáhne tak i jeho :,( může ležet u tv treba někde na ubytovně a bude pro tebe asi stejně prospěšný jako teď :nevim:

Proc by nemohl lezet u televize? Zrejme mu to vyhovuje. Kdyz ji to nevyhovuje, tak at zvedne kotvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2640
3.1.21 02:49
@Anonymní píše:
@Amassakoul Já kolem něho nelitam (teda peru a uklízím stále, ale to pro svůj pocit). Jídlo si dělá sám, to už jsem vzdala. Celkově nemám chuť nic pro něj udělat, protože proč taky, že. Ono když jeden dává a druhý pořád bere…

A co teda davas konkretne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
3.1.21 03:15

Tak nekdo proste liny je. A nestane se to ze dne na den.
Ja jsem taky trochu líná - v zime úplně. Nikam se mi nechce a tak proste nejedu. Vylezu max. se psy a synem na prochazku, obcas k rodicum, jinak jsem v teple, doma si udelam svoje a jsme doma - hraju si se synem a pokukuju po televizi. Je mi tak fajn.
V lete je to jiné, to jsme skoro porad venku a jedeme i na vylet, na dovču k moři… ale teď by ani psa nevyhnal jaká je zima.
Tvuj chlap, predpokladam, ze pracuje tak si taky chce odpocinout.
Muj chlap obcas neco doma udela, kdyz se mu chce, ale prevazne vydelava a ma narok i na odpocinek, vyjma pece o syna, to bezkompromisne musi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
3.1.21 03:24

Ja mam nekdy pocit, ze nektery zensky si mysli, ze chlap nema narok na odpocinek.
Nejlepe pracovat, prijit domu a zase pracovat.
Jako dobry, byt doma a detmi je taky drina, ale clovek je doma a ma klid. Neni to totozne s prací.
S jednim ditetem se obcas i nudim.
A z nudy se vymysli hlouposti.

U nas to funguje tak, ze chlap vydelava a ja jsem s ditetem doma, mam čas, tak obstaravam domacnost. On, kdyz chce a ma energii tak pomuze. Kdyz nechce, respektuji ho a necham odpocinout. Kdyz se nechce me, tak prace neutece. Se synem si pohraje, najedi se spolu, neco si prectou, vykoupe ho a chlap odpadne.
Vylety a aktivity vymyslime dle jeho práce a nasi nalady a pocasi… chteli jsme jet na hory, ale clovek nesezene hadry, kdyz si je musi zkusit :roll: jiny vylet me v mrazech nenapá.

Nemenila bych na roli zivitele rodiny.

Pokud kouka na televizi az tak casto, snaz se ho zapojit jinak, nez buzerací. Sama jsi psala, ze obcas normalne funguje, tak treba toho má moc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61610
3.1.21 03:38

Neomlouvat se, když nejí důvod.. A pokud ignoruje, tak to na něm vyzkoušej taky.. Nevsimej si ho a jed si po svém. Buď to půjde do kopru úplně, nebo se milostpan chytne za nos..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
3.1.21 05:32

Hele a potřebuješ ho nutně k tomu, abys někam šla?
Přijde mi, že se nudíš a máš pocit, že on by to měl nějak řešit. Možná je unavenej tím, že jsi věčně nespokojená. Jela bych si po svém, pokud vám nepadá střecha na hlavu, tak bych neprudila nějakými jeho zásahy v domácnosti (případně bych si na to pozvala nějakého, nejlépe jeho, kamaráda, pokud už by teda bylo něco, co by fakt hořelo a nechtěl to udělat). Vy jste se zacyklili - manipulovat zkoušíš ty jím těmi svými scénami a on zvolil cestu pasivního odporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 08:21

@Quertizop Pohadame se. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie