Manuální práce na celý život

Anonymní
4.8.20 14:07

Manuální práce na celý život

Ahoj, chci si vyslechnout nezaujaté názory na můj nápad, zatím jsem to s nikým nerozebírala, bojím se reakce okolí.
Jde o to, že už od střední makám hlavou, práce mě naplňovala, cítila jsem se důležitá a potřebná, no prostě blaho celého světa záviselo na mně :roll: postupně mě to začalo vyčerpávat /no vlastně/ docela brzo/ momentálně jsem na rodičáku a k téhle ani podobné práci se vracet nechci, dělá se mi zle i z toho pomyšlení.
Bydlíme nedaleko hranic a je možnost jezdit dělat do Německa pokojskou, plat cca 40 tisíc, odmakám si svoje /ráda uklízím/ a s čistou hlavou jedu domů. Co vy na to? Mluvím dobře anglicky a německy, vystudovano mám, tak třeba časem bych mohla trochu povýšit, kdyby mě to už přestalo bavit /ale určitě už nemám zájem o nějaký vyšší management/.
Co si o tom myslíte? Je tu někdo, kdo se celoživotně živí podobnou prací? Jak se cítíte? Anebo je tu dokonce někdo, kdo se vykašlal na kariéru a šel dělat manuální práci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4803
4.8.20 14:15

Za me urcite ano. Nove moznosti, zkusenosti. Zdokonalite jazyky a uvidite casem. Nez tady se sra..t v praci co vas nebavi. Hnedka bych do toho sel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
4.8.20 14:17

Klidně bych do toho šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4175
4.8.20 14:18

Proč by ne? Spousta lidí dělá ve fabrice, a je spokojená. Upřímně, mít takovou možnost jako ty, tak jdu dotoho. Lepší než se vracet vynervovana z práce.. Do teď jsem dělala práce kde jsem si nemohla dovolit něco zkazit. Vesmes na mě závisely životy lidi, a zvířat…Tohle už dělat nechci, nevím kam půjdu po rodicaku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72949
4.8.20 14:19

Na jednu stranu proc ne, na druhou si tak uplne nedokazu predstavit to skloubit s peci o skolkove ci mladsi skolni dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
4.8.20 14:21
@Anonymní píše:
Ahoj, chci si vyslechnout nezaujaté názory na můj nápad, zatím jsem to s nikým nerozebírala, bojím se reakce okolí.
Jde o to, že už od střední makám hlavou, práce mě naplňovala, cítila jsem se důležitá a potřebná, no prostě blaho celého světa záviselo na mně :roll: postupně mě to začalo vyčerpávat /no vlastně/ docela brzo/ momentálně jsem na rodičáku a k téhle ani podobné práci se vracet nechci, dělá se mi zle i z toho pomyšlení.
Bydlíme nedaleko hranic a je možnost jezdit dělat do Německa pokojskou, plat cca 40 tisíc, odmakám si svoje /ráda uklízím/ a s čistou hlavou jedu domů. Co vy na to? Mluvím dobře anglicky a německy, vystudovano mám, tak třeba časem bych mohla trochu povýšit, kdyby mě to už přestalo bavit /ale určitě už nemám zájem o nějaký vyšší management/.
Co si o tom myslíte? Je tu někdo, kdo se celoživotně živí podobnou prací? Jak se cítíte? Anebo je tu dokonce někdo, kdo se vykašlal na kariéru a šel dělat manuální práci?

Ano, šla bych do toho. Zvlášť pokud si vyděláš stejně nebo dokonce víc než tady v práci, která tě nebaví. Čistá hlava, německé pracovní podmínky to jsou věci, o kterých se spoustě lidí jen zdá. Šla bych hned také. Jen k hranicím to mám daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5323
4.8.20 14:25

Upřímně, toto je můj sen, až mi odroste dítě. My máme hranice cca hodinu dojíždění, takže to nebude tak hrozné s větším dítětem. Práce pokojské je navíc čistá hlava. Nesrovnávala bych to s fabrikou. Uklidíš si svoje a za ty prachy pecka. S malým dítětem si to teď představit nedokážu, kvůli dojíždění. Já tedy kariérní typ také nejsem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1473
4.8.20 14:33

Urcite, jdi do toho. Vzdycky se zacina od spodu, pak kuzes povysit. Ja bydlim v Anglii a uklizim sama na sebe uz 20 let, penize dobry..letos jsem pres leto zamestnala i manzela, jak mam hodne prace. Vydelame takhle vic, nez on jako ridic.
Bydlet v CR, tak jezdim do Nemecka uklizet, bydlela jsem u hranic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
4.8.20 14:54

Za mě je to skvělá možnost a určitě bych šla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
4.8.20 15:15

Brala bych to všema deseti :D taky pracuji hlavou, mám vystudovanou VŠ, ale do dneška lituji, že jsem nešla spíše na kosmetičku nebo tak něco :D ušetřila bych si spoustu nervů a času…

Takže vzhůru do toho :-) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8803
4.8.20 15:53

Vždy se směji, když přijde nějaký člověk, který má tu doměnku, že pracovat rukama=chodit domů s čistou hlavu.
Za velmi krátkou dobu změní názor a jde rychle pracovat zpět hlavou. Zkus to, to je asi nepřenositelná zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5862
4.8.20 16:34
@Sany80s píše:
Vždy se směji, když přijde nějaký člověk, který má tu doměnku, že pracovat rukama=chodit domů s čistou hlavu.
Za velmi krátkou dobu změní názor a jde rychle pracovat zpět hlavou. Zkus to, to je asi nepřenositelná zkušenost.

Já si myslím, že by bylo super to kombinovat. Makat hlavou 4 dny a jeden den jit manualne. To bych brala. Treba kazdou stredu jít do prádelny, mandlovat a skladat pradlo, to by mě bavilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
4.8.20 17:01
@Sany80s píše:

Jo, tak pod to bych se podepsala! Nedávno jsme měli v práci (sklad) slečnu s VŠ, co nám tvrdila, jak je z bývalé práce vyhořelá a jak to bude super chodit domů s čistou hlavou. No nadšení jí nevydrželo ani do konce zkušební doby a myslím, že se ráda vrátila do kanceláře. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
4.8.20 17:03

Ja bych do toho rozhodne sla - super penize, prace ok. sama osobne jsem se 2ma VS pracovala na novem zelandu jako servirka a pomocna sila v kuchyni. po 4 letem zaprazeni v pracovnim procesu super odreagovacka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
4.8.20 17:21
@Sany80s píše:

ale ono to nemusi byt jen o domnence. ja osobne pracovala hlavou, pak jsem odjela na druhy konec sveta, kde jsem diky jazykove indispozici pracovala rukama. dodnes vzpominam na uzasne obdobi. po navratu chvili hlavou a pri materske jsem si zalozila zivnost, kde pracuji „rukama“ a nemenila bych ani po 10ti letech. (mam male deti, jsem na ne sama, praci si prizpusobuji, jak mi to vyhovuje,… )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama