Manžel a deprese z Vánoc?

Anonymní
26.12.20 23:29

Manžel a deprese z vánoc?

Zdravíčko..
Mám něco na srdci a chtěla bych se zde vypovídat.
Vždy jsem měla vánoce ráda, vánoční nálada by měla dle mého být pohodová, optimistická a veselá. Jenže manžel (jsme 4 roky spolu) letos opět dostal „vánoční depresi“. Pořád na vše i na mě nadával, choval se sobecky, nic mu nebylo dobré, vše bylo špatně a asi 4× mě během stedreho dne vyzval, abych si sbalila kufry, syna nechala jemu a šla do háje.
Všechno jsem vydržela aby měl syn krásné Vánoce.. Každý rok to během vánoc takhle má a je nesnesitelný morous.
Dnes už je zase jako dřív, milý, hodný a rozkrajel by se.
Myslíte že existuje něco jako „vánoční deprese“ a jak na ni?
Příští vánoce bych tomu chtěla předejít, leze mi to na mozek už. :) :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
176
26.12.20 23:33

Jo, tak u nás je to podobné. Celé svátky se starám o vše já a přitom se manžel stresuje a depkuje jakoby šlo o život a vše bylo na něm 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
26.12.20 23:35

Ať si zobne lexaurin a nedělá ze sebe sobce.. :zed:
To by mě tak bavilo, mít každé Vánoce už dopředu zkažené kvůli nějakému morousovi.. :roll:
Ty bereš ohledy na něj, a on Vám kazí Vánoce, to je super.. 8o :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12554
26.12.20 23:36

Mně to nepřijde normální aby tě 4× za den nabádal ať odejdeš. On je cholerik? Jindy by se rozkrajel? Fakt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 23:40

Mám to taky tak. Ale u mě je to dáno z dětství - nenaplněná očekávání. Jinak spoustu takové „nepohody“ na mě přenáší žena. Chci pohodu, klid a místo toho jen slyším, kolik se toho musí ještě udělat. A když nabídnu pomoc, tak to nechce. Docela mě to potom ovlivňuje negativním způsobem.

• Citovat
  • Nahlásit
695
26.12.20 23:41

Že je na Štědrý den morous a nemá náladu - je to sobecké vůči tobě i dítěti, ale budiž. Ale pryč z domu by mě tedy poslal jen jednou, to už je „trochu“ moc. Mluvili jste o tom zpětně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9917
26.12.20 23:48

A ptala ses ho proč to tak má? Nějaké špatné zážitky z dětství nebo proč?
Chápu, že má někdo depresi, že se před Vánoci stresuje, ale aby byl normální, pak na Vánoce se choval jako idiot a pak byl zase normální, to mi teda připadá zvláštní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 23:50

@levandule23
Ano. Snažím se vše vyřešit slovně..jenze on prý sám neví co se to s ním děje. Žádné trauma prý nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
5189
26.12.20 23:51
@Anonymní píše:
Zdravíčko..
Vždy jsem měla vánoce ráda, vánoční nálada by měla dle mého být pohodová, optimistická a veselá. Jenže manžel (jsme 4 roky spolu) letos opět dostal „vánoční depresi“. Pořád na vše i na mě nadával, choval se sobecky, nic mu nebylo dobré, vše bylo špatně a asi 4× mě během stedreho dne vyzval, abych si sbalila kufry, syna nechala jemu a šla do háje.
Všechno jsem vydržela aby měl syn krásné Vánoce.. Každý rok to během vánoc takhle má a je nesnesitelný morous.
Příští vánoce bych tomu chtěla předejít, leze mi to na mozek už. :) :D

Takže ti tohle dělá opakovaně a přesto s ním ty Vánoce zas a znovu trávíš, posloucháš ty jeho výlevy, a jsi na sebe pyšná, že to vydržíš, aby měl syn pěkné Vánoce? A syn až jednou dostane rozum, myslíš, že se v tom bude cítit dobře?

A napadlo tě třeba s ním ten Štědrý den nebo rovnou celé svátky prostě nebýt, a trávit je někde, kde se budeš cítit dobře? Proč netrávíte, ty a syn, svátky např. s tvými rodiči?

Proč se proti tomu jeho chování silně nevymezíš? Co to jako je, že tě vyhazuje z domu, uráží a vyhrožuje? Tohle je za hranou všeho.

Neřekla bych, že je to „vánoční deprese“, spíš je to tím, že je tvůj manžel jednoduše pěknej de.bil a jen se rochní v tom, jak držíš pusu, prosíš a kmitáš…

Příspěvek upraven 26.12.20 v 23:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 23:51

@AnastazieB
Ano. Řekl mi jen, že si je toho vědom, ale nevi proč to tak má.. V dětství bylo prý vše ok a trauma nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 23:55

@Ms.Ragdoll
Jednoduše se tyhle výjevy snažím hned zapomenout. S rodinou nemám dobré vztahy, takže jsem ráda za něj a jeho rodinu. Raději to asi přežiju než abych byla sama se synem. Naštěstí jde jen o slovní výhrůžky.. Až to bude vážnější, nebudu váhat a půjdu hned do háje.

• Citovat
  • Nahlásit
53281
27.12.20 00:08

A syn to taky hned zapomene? Já si teda hádky rodičů sakra pamatuju až do dospělosti. Pokud už s ním ale zcela nepoučitelně chceš trávit i další Vánoce, předem bych se s ním dohodla, ať si jde vylévat nálady někam jinam, a dostaví se až k nachystané večeři. Bude to všecko na tobě, ale aspoň na tebe nebude nikdo hnusnej. A ne, nepřijde mi normální, aby mě manžel vyhazoval a posílal do háje. Ani jednou do roka mi to nepřijde normální. Já osobně bych to teda pro ty pohodové Vánoce asi udělala, ovšem i se synem, nechala bych ho samotného v prázdném bytě, ať si popřemýšlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5189
27.12.20 00:19
@Anonymní píše:
@Ms.Ragdoll
Jednoduše se tyhle výjevy snažím hned zapomenout. S rodinou nemám dobré vztahy, takže jsem ráda za něj a jeho rodinu. Raději to asi přežiju než abych byla sama se synem. Naštěstí jde jen o slovní výhrůžky.. Až to bude vážnější, nebudu váhat a půjdu hned do háje.

Jak tomu chceš těm jeho „vánočním depresím“ předcházet, když na sobě necháš dříví štípat?

Buď se na svátky sbal a buď s někým, kdo o to bude stát (přátelé, rodina, nebo klidně jen se synem, někde samotě ale v klidu), nebo bouchni do stolu a trvej na tom, aby manžel se svým chováním začal konečně něco dělat, pokud o svoji rodinu stojí (což celkem pochybuju, že se stane).

On to dělá, protože může. Ví, že si to líbit necháš jako vždy. A nevěřím, že je manžel jinak po celý rok jako cukrkandl, fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5996
27.12.20 00:25
@Anonymní píše:
Zdravíčko..
Příští vánoce bych tomu chtěla předejít, leze mi to na mozek už. :) :D

ja bych na vanoce sbalila rodinu a vyrazila na hory, nekam, kde zmenite prostredi… ty si uzijes klidne vanoce bez shonu kolem priprav, cas budete spolu travit aktivne… pokud si to uvedomuje, je to o to lepsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
27.12.20 00:51

Debil. Takze pristi rok v listopadu sednout a rict si, hele, budou vanoce. Tohle obdobi moc nevzladas, jsi nastvany a vyhazujes me z domu. Nechci aby se to opakovalo. Chces aby mel syn hezke svatky? Snad rekne jo. Fajn. Ocekavam, ze do 23.12. udelas tohle, tohle a tohle. To je tvuj ukol. Ja udelam to a to. Souhlasis? Chces si neco vymenit? Ok, dohodnuto, dekuju ti.
Kdyby to zase posral, zarvala bych na nej jenco by to dorekl, at toho letos necha. A pak by mel aspon mesic tak tichou domacnost a ode me zadnej servis, ani pytlik caje bych mu do hrnku nedala. To uz jsi mela udelat letos, na co ti je, ze je ted milej kdyz ty jsi zase smutna? Dovoluje si, protoze vi, ze nemas kam jit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat