Manžel a domácnost s miminkem

Anonymní
24.2.20 11:29

Manžel a domácnost s miminkem

Dobrý den, zajímá mne, jak to je u Vás doma. Jsem na MD s 3 měsíčním synem. Máme velký dům se zahradou a jsem celkem pedant na úklid ( po narození syna větší). Obývák máme velký jako celý předešlý byt. No a když kolem půlnoci lehnu a stěžuji si manželovi, tak nemá pro mně pochopení. Začne mluvit o tom, že je zbytečné každý den zametat a vytírat a že čistím synovi láhve 45 minut atd. Že prý stačí vytřít jednou měsíčně a WC jednou za 14 dní umýt (u nich v rodině mop neměli a úklid jim nic neříkal, mamka jen vařila). Skoro nic po něm v domácnosti nechci. Nedávno mi řelk, že když si pořád stěžuji, že toho mám hodně, tak údajně půjde klidně on na MD a ukáže mi, jaká to je pohoda. On by ovšem pečoval jen o malého a ne o domácnost. Taky Vás manžel partner neocení a berou vaši péči o děti a domácnost jako věc, která je „hotová“ za 5 minut? Děkuji za Vaše odpovědi. Přeji hezký den

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

906
24.2.20 11:32
@Anonymní píše:
Dobrý den, zajímá mne, jak to je u Vás doma. Jsem na MD s 3 měsíčním synem. Máme velký dům se zahradou a jsem celkem pedant na úklid ( po narození syna větší). Obývák máme velký jako celý předešlý byt. No a když kolem půlnoci lehnu a stěžuji si manželovi, tak nemá pro mně pochopení. Začne mluvit o tom, že je zbytečné každý den zametat a vytírat a že čistím synovi láhve 45 minut atd. Že prý stačí vytřít jednou měsíčně a WC jednou za 14 dní umýt (u nich v rodině mop neměli a úklid jim nic neříkal, mamka jen vařila). Skoro nic po něm v domácnosti nechci. Nedávno mi řelk, že když si pořád stěžuji, že toho mám hodně, tak údajně půjde klidně on na MD a ukáže mi, jaká to je pohoda. On by ovšem pečoval jen o malého a ne o domácnost. Taky Vás manžel partner neocení a berou vaši péči o děti a domácnost jako věc, která je „hotová“ za 5 minut? Děkuji za Vaše odpovědi. Přeji hezký den

No, za mě je to taky zbytečně vytírat každý den. Jste pedant na úklid, ok, tak uklizejte, ale nestěžujte si. Místo toho abyste si užila to krásný období, tak děláte otroka v domácnosti aniž by to někdo ocenil. Nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873
24.2.20 11:36

Manžel má pravdu - zvolni, když máš pocit, že toho máš moc. Dobře tak vytírání 1× za měsíc taky uplně OK není, ale 2× do týdne podle mě uplně stačí. Stejně tak ty lahve - umýt ji je otázka minuty ne? Vychovávat dítě ve sterilním prostředí taky uplně ok není :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55614
24.2.20 11:36

No čistit láhev 45 minut je úlet
A denně vytirat?? To taky…
Nebuď otrokem domácnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22693
24.2.20 11:37

Pravda je něco mezi vámi dvěma. Vytírat každý den s 3 měsíčním miminkem je zbytečnost. 1× za měsíc prasárna.
Co budeš dělat, az bude malý běhat? Až budou případně dvě… az pujdes do práce?
Známa taky nezná nic jiného, než úklid. U ni je to podle me na hranici s obsedantně kompulzivní poruchou.
Decka zavřeny v pokoji a nalesteny barák.
Zkus najít kompromis a MD si užívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13318
24.2.20 11:39

Manžel má trochu pravdu, každý den vytirat není potřeba. Každý den vysaju a vytru pak podle potřeby. 1-2 za týden.
Lahve 45minut? Vždyť se vyplachne, dočísti a dá vyvarit, nevidím v tom záležitost pomalu na hodinu.
Až syn začne chodit a dělat bordel tak se z toho zblaznis.
Ja neříkám mít doma špínu, taky mám ráda čisto a uklizeno, ale nic se nemá přehánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lebambule
24.2.20 11:40

Ja jsem s dětmi teda spíš v úklidu polevila co do pořádku, špínu pořád hlídám. Ale denně vytirat mě nehne, mame 180m byt v baraku, a ja nejsem blazen, navic mě boli zada. Vysavam tak jednou do tydne, jinak pouštím robota, na nádobí je myčka, na prani pracka, na flasky si porid asi sterilizátor, ja teda mam děti dve, druhe je staré jako to tvoje a opravdu hooodně věci hazim za hlavu, ptz honit se jak pes a zbytečně… Nevím, asi si to delas složitý a náročný sama a k ničemu to neni. Zkus zvolnit…

• Nahlásit
  • Citovat
8933
24.2.20 11:42

Tak to tolik nehrotˇ :nevim: Každý den vytírat není snad třeba ne? Kdybys měla chlapa, co ti bude nadávat za každý drobek a přitom by sám nehnul ani prstem, tak bych se nedivila, ale takhle? Užívej si mimča. Manžel určitě spíše ocení, když nebudeš padat do postele o půlnoci, sedřená z úklidu, ale uděláš si čas i na něj :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24119
24.2.20 11:42

Myslím, že stačí jednou týdně a ne každý den. Dítě je malé, binec nedělá ani nikam nechodí, horší to bude až poleze. Já mám taky 3 měsíční, mám uklízečku co přijde jednou za týden a udělá všechno, já bych to s ním dělala dva dny co má ona hotové za 3 hodiny a je doma klid. láhve neřeším, kojím, tak jednou za týden najdu dudlíky a dám je vyvařit do mikrovlnky.

Příspěvek upraven 24.02.20 v 11:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
24.2.20 11:43

Až ti syn začne lézt a chodit tak tě to uklízení přejde. Mám 15měsíční dceru a vytírám 1× za týden a vyluxuju 1× týdně a prach utřu 1×týdně, koupelnu uklízím 1×týdně a wc 2× týdně a bohatě to stačí. Důležitější je pro mě se věnovat a blbnout s dcerou a ne trávit čas jen úklidem. Ve 20 hodin jde dcera spát a já už nic po 20 hod. večer nedělám a věnuju se partnerovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14525
24.2.20 11:45

Prostě uklízení je pro tebe koníček. A ještě jsem neslyšel, že by někdo někoho politoval, protože tráví spoustu času vlastní zábavou. Tak se bav dále a nestěžuj si na nedostatek pochopení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
24.2.20 11:48

Ne, muj manzel nebere peci o nase dite a o domacnost jako samozrejmost a uz vubec ne jako vec ktera je hotova za 5minut. Je normalni a nekolikrat si to vyzkousel a jeste rad vstal rano do prace. S domacnosti mi pomaha, respektive prida tez ruku k dilu kdyz tam taky dela bordel, je to pro nej normalni. Takoveho sis ho nasla, asi se nezmenil ze dne na den. Zbytecne si to stezujes. Ja taky lpim na uklidu, ale rozhodne neuklizim kazdy den. Domaci prace si rozplanuji do celeho tydne a zvladam to. Pocitam do toho i prani, zehleni. Tohle byl jeden z duvodu proc jsme nechteli barak, abych nemusela byt otrokem domacnosti a resit, ze v pondeli rano zacnu a v nedeli vecer skoncim. Radsi vikendy venuji vyletum a vsedny dny na matersky taky, nez neustale piglovat. Uvolni se a nehrot ten uklid a uzivej si materskou, jinak zjistis ze si 3 roky akorat provytirala a proluxovala a krom toho delat diteti az takto sterilni prostredi taky neni zrovna zdrave. Jo a kdyz bude neco treba, tak proste manzelovi vraz lux a nazdar. Taky tam zije :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
24.2.20 11:49

Úplně to stejný jako u nás doma. Já teda nejsem až takový pedant na úklid, řekla bych, že jsem takový průměr, ale manžel úklid vůbec neřeší a myslí si, že to přeháním. On teda uznává, že toho mám hodně, ale zároveň říká, že si to dělám sama. Taky říká, že kdyby on byl na MD, tak by si určil svoje pravidla, užil by si to a nehrotil by to. Já teda polevila ze svých nároků, protože jsem byla neustále unavená a stresovalo mě to, pozorovat každý drobek. Teď už se z toho nehroutím. Ale nepořádek ráda nemám. Uvažuju nad paní na úklid. Chce to kompromis, v něčem ustoupit manželovi, ale tak, aby ses pořád cítila dobře. Dřív jsem třeba koupelnu a prach dělala z gruntu, komplet každý místečko, teď to spíš přejedu jen tam, kde vidím špínu. Nebo nádobí - klidně si vezmu jeden talířek dvakrát, však ono se to nepotento.. a najednou už nemusím zapínat myčku každý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3265
24.2.20 11:51

Pravda je, že ze strany manžela tam pravda je. Ono být pedant na úklid, do té míry, že si sama vytváříš práci a pak si stěžovat, že tu práci s tím máš, by po určité době začalo otravovat i mě. Mám dům se zahradou, doma psa a vysávám teda denně kvůli psovi, vytírám jednou týdně. Pokud se teda nestane, že venku prší a pes mi chytne po návratu domů rapla a nepocapká mi celý obývák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12313
24.2.20 11:53

Jsi blázen, láhve čistím asi 3 minuty v mikrovlnce. vysávám dle potřeby max. 2× týdně, zbytek úklidu dle potřeby klasický 1× týdně, wc dle potřeby a to fakt není každý den :roll:. taky bych tě nijak neocenila a ještě jestli bys mi fňukala v posteli :roll: můžeš si za to sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama