Manžel alkoholik a miminko na cestě.

Anonymní
16.2.21 16:37

Manžel alkoholik a miminko na cestě.

Zdravím všechny.
Mám dotaz. Najdou se zde ženy, které mají zkušenosti s manželem/partnerem alkoholikem? Zkoušela jsem vše možné a netušila, že má manžel problém s alkoholem. Zjistila jsem, že s jeho bývalou to vedlo k jejich rozvodu. Poradí někdo svou zkušenost? Odpovědi pouze pokud máte nějakou užitečnou radu. (O místech pro alkoholiky atd. vím, manžel nikam nechce)
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5053
16.2.21 16:39

Nenapsala jsi, jak se jeho alkoholismus projevuje. Pohled na to, co alkoholismus je, je velmi různý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15415
16.2.21 16:43

No primárně začni chodit do poradny pro rodinné příslušníky ty sama -zejména pokud máš takové sklony z zaslepenosti, že sis nějak nevšimla, že chceš otěhotnět s akoholikem.

Stejně tak pokud máš sklon někoho zachraňovat „zkoušet všechno možné“ - protože to zavání spoluzávislostí – ne na látce, ale na vztahu se závislým.

Pokud tedy skutečně chceš dojít k nějakým realistickým změnám, tak musíš pracovat především sama se sebou a zvažovat reálné kroky, zejména vůči bezpečnosti pro dítě.

A proto si najdi nejbližší adiktologickou ambulanci, která nabízí poradenství pro rodinné příslušníky a domluv si alesoň telefonické setkání.

Ne - nezachrání ho tvoje láska, ne nezachrání ho mimísek -ten naopak siutuaci spíš dost zhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
16.2.21 16:46

Můžu se jen zeptat, jak sis toho mohla nevšimnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3239
16.2.21 16:49

Hlavni preci je, ze je miminko na ceste!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
16.2.21 16:50

Uprimne, na tvem miste bych vazne uvazovala o rozvodu. Tvuj muz s tim nic delat nehodla, takze ty s tim tezko neco zmuzes. To jak je, mozne, ze sis alkoholosmu sveho manzela vsimla najednou az ted, komentovat nebudu, ale ver, ze pro tve dite to bude velmi spatny vzor a potahne se to celym jeho dalsim zivotem a to ja bych svemu diteti nikdy nemohla udelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 16:50
@Rive píše:
Úplně lehce. Moje sestra je kvartální alkoholik, v létě prošla léčbou a bylo těžké to odhalit. Každý si myslí, že alkoholik pije každý den a když je tomu jinak, že to není alkoholik, ale bohužel i tak je.
  • Citovat
  • Nahlásit
426
16.2.21 16:51

Když nechce nic s tím neuděláš. Jediná rada jít od něho, možná mu to docvakne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
16.2.21 16:59
@Anonymní píše: Úplně lehce. Moje sestra je kvartální alkoholik, v létě prošla léčbou a bylo těžké to odhalit. Každý si myslí, že alkoholik pije každý den a když je tomu jinak, že to není alkoholik, ale bohužel i tak je.

Já si nemyslím, že alkoholik chlastá každý den, taky máme v rodině alkoholika, který chlastá „jen“ jednou, dvakrát týdně, normálně chodí do práce, před lidma nepije, nikdo by neřekl, že má s alkoholem problém..:
Ale když s někým žiju, tak si všimnu :nevim: zvlášť, když je to můj muž a já s ním plánuju děti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24160
16.2.21 16:59
@Rive píše:

To mi taky hlava nebere, jak si mohla nevšimnout, že má doma alkoholika a musela se to dozvědět od exky. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15415
16.2.21 17:03

To že si člověk „nevšimne“, bagatelizuje, racionailzuje a podobně je naprosto běžná dynamika. Jen to ukazuje na to, že v tom vztahu jsou věci šejdrem. Naopak - ve většiině dlouhodobých vztahů se závislým je aspekt toho, že vlastně nejbližší okolí mu paradoxně závislost usnadňuje.

Proto je ono poradenství pro příbuzné dost klíčová součást práce s tematikou závislostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29569
16.2.21 17:04
@Anonymní píše:
Zdravím všechny.
Mám dotaz. Najdou se zde ženy, které mají zkušenosti s manželem/partnerem alkoholikem? Zkoušela jsem vše možné a netušila, že má manžel problém s alkoholem. Zjistila jsem, že s jeho bývalou to vedlo k jejich rozvodu. Poradí někdo svou zkušenost? Odpovědi pouze pokud máte nějakou užitečnou radu. (O místech pro alkoholiky atd. vím, manžel nikam nechce)
Děkuji.

Můžeš definovat, co je to v tvých očích alkoholik, když už jsi s tím chlapem vdaná, čekáš s ním dítě a nic jsi netušila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 17:05
@Rive píše:
Já si nemyslím, že alkoholik chlastá každý den, taky máme v rodině alkoholika, který chlastá „jen“ jednou, dvakrát týdně, normálně chodí do práce, před lidma nepije, nikdo by neřekl, že má s alkoholem problém..:
Ale když s někým žiju, tak si všimnu :nevim: zvlášť, když je to můj muž a já s ním plánuju děti…

Ale to je složitější, kvartální alkoholik má prodlevy zhruba 3 týdny až 3 měsíce. V období těsně před opitím, začne pociťovat úzkost, podrážděnost, nesoustředěnost a pak se jde zlít jak duha, nejlíp na několikadenní tah, ale může to být i jednodení záležitost. Dost často se to dá vysvětlit tím, ze dotyčný má blbej den/týden atd a jde upustit páru, nikomu to nepřijde divný. My na to došli za 2 roky a to jsme se v tu dobu i dost stýkali celá rodina. Vůbec není lehký na to přijít.

• Citovat
  • Nahlásit
824
16.2.21 17:09
@Anonymní píše: Úplně lehce. Moje sestra je kvartální alkoholik, v létě prošla léčbou a bylo těžké to odhalit. Každý si myslí, že alkoholik pije každý den a když je tomu jinak, že to není alkoholik, ale bohužel i tak je.

Jiste, u sestry, kterou clovek nevida denne a nebydli s ni, tam je to mozne.

U cloveka, se kterym ziju v jedne domacnosti je to takrka vyloucene.

Nevidet a nechtit videt jsou ruzne pojmy.

Za dulezite povazuji, jak se tvuj manzel projevuje, kdyz se napije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 17:17
@Rive píše:

Manžel pil tajně (vodka atd) nebylo to cítit, projevovat se začal až po delší době.(Nacházím ukrytý alkohol po domě) Být nepříjemný, hádavý, prostě mimo… Jinak byl klasický pivař v mezích… Do doby, než jsme bydleli spolu se neprojevil…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat