Manžel chce další miminko, ale já ne

Anonymní
15.7.20 11:06

Manžel chce další miminko, ale já ne

Ahoj holky, jdu na Vás spíše s prosbou názoru. Máme dvě děti a do porodu syna jsem říkala že chci tři i když manžel byl opačného názoru. Ten nechtěl ani jedno, natož dvě. :) Nicméně máme dvě krásné zdravé děti, nádherné manželství a oba práci, kde si doslova žijeme svůj sen…stavíme domeček, letos bychom se měli stěhovat a nemám si opravdu na co ztěžovat. Poslední rok, když se nás někdo zeptal na třetí, vždy jsem řekla, že to tak už necítím, že jsem takto spokojená, ale on vždy řekl, že třetí bude, že můj názor se rozhodně změní. Před pár měsíci (podotýkám dříve se mě na to do očí neptal) se mě při milování zeptal jestli může do mě…doslova takto to řekl…a ve mě všechno řvalo že ne…ale přesto jsem řekla že ano… nicméně naštěstí těhotná jsem nebyla a nejsem dodnes a on se dodnes neustále snaží, i když mu každý měsíc řeknu plno argumentů, proč miminko nechci, ne teď, že třeba za rok to budu cítit jinak, on přesto všechno při milování udělá to samé a já trnu další dny do měsíčků…On mi neustále argumentuje, že to zvládneme, že přeci máme věk, kdy se nemůže čekat (nemyslím si… mě je 35 a jemu 36) a že mi pomůže…ale slovo pomůže nevystihuje - odnosit miminko, porodit, kojit, chodit do toho do práce a starat se ještě o školáka a školkové dítě…vše je na mě…on to ví…i přesto všechno si jede svou… Když nepomáhá mluvení, přeci s ním nepřestanu spát? Už jsem si i říkala, že s ním budu spát jen když budu vědět, že nemám kolem ovulace…Nebo jsem si pak řekla, že pokud otěhotním, tak se s tou skutečností třeba srovnám…Máme opravdu krásný vztah, jsem spolu skoro 20 let a stále jak líbánky…nechci si ho nijak rozhádat, ale vím, jaké to je, když jeden z partnerů touží po miminku a druhý ne… vím, že pokud to dotáhnu do konce a prosadím si pod hádkami svou, bude nešťastný…ale mám být nešťastná já? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4929
15.7.20 11:12

Tak já už bych asi zobala antinu :?…na tělísko, náplastí, tříměsíční injekce by asi přijít mohl…nevím, co dalšího by bylo tak nenápadného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
951
15.7.20 11:13

Šmarjá je 21. století, dojdi si pro antikoncepci. Nechci tak nechci. Budeš jen nešťastná ty a nakonec celá rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
15.7.20 11:17

Jak nejsem zastánce antikoncepce, tak v takovém případě bych si ji radši nechala předepsat. Je to hlavně tvé tělo :nevim: Jestli se necítíš na dítě a ještě ti tělo křičí, nejdi proti tomu. Může to dopadnout blbě… Tvůj chlap by si to měl uvědomit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
15.7.20 11:21
@truelly píše:
Tak já už bych asi zobala antinu :?…na tělísko, náplastí, tříměsíční injekce by asi přijít mohl…nevím, co dalšího by bylo tak nenápadného.

Ta injekce jde zamaskovat spíš jak pilule. Každý den chrastit vymackavanim tabletky. No nevím nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 11:24

Máme to stejně, muž by si teda představoval klidně i 4 a víc. 8o Já jsem se s ním taky dávala kdysi do fantazírování, jak je fajn mít velkou rodinu, ale nyní když vidím, jaký je to kolotoč kolem 2 dětí, myslím, že další už zvládnu (jestli vůbec) jen s velkými obtížemi. On mi samozřejmě „pomáhá“ tak, že je jednou za čtvrt roku pohlídá, no tak to je přece nesrovnatelné. Takže radu nemám, ale soucítím. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
352
15.7.20 11:25

Už dávno bych zobala antiko.. A dala tomu čas.. Třeba se tvůj názor na mimčo časem změní a třeba taky ne.. Ale prozatím bych brala antinu a pak by se vidělo.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
15.7.20 11:26

A byla by si opravdu nešťastná, kdyby si měla třetí dítě? Jestli se ti teď jenom nechce to tehotenstvi apod absolvovat znovu a nebo opravdu další dítě nechceš vůbec? Já vůbec nevím, jak bych se zachovala já. Ale říkám si, když by on byl spokojený, protože po tom dítěti touží a máte tak hezké manželství, jestli by ti to opravdu tolik vadilo? Já jsem celkem rodinný typ, takže bych to pro manžela asi udělala. Když by si to tak hrozně přál a měli na to finance. Představuju si to z druhé strany. Kdyz bych po dítěti, po miminku tak strašné toužila a manžel by nechtěl. Měla bych pocit, že mi pořád něco chybí. Že nejsme kompletní… Hodně štěstí v rozhodování ;),je to zásadní krok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
734
15.7.20 11:27

Hele asi půjdu proti proudu, ale tvé chování mi přijde otřesné. Prostě se vzchop a normálně mu řekni, že dítě nechceš. Ne možná, někdy, za rok se uvidí. Prostě ne a budeme se chránit. Tímto jak ho nechavas v iluzi, že se snažíte o dítě a vlastně si počítáš, kdy otěhotnět nemůžeš :? No to mi nepřijde k němu fér. Vadi mi to, když to dělá chlap a i žena. A co budeš dělat, když náhodou otehotnis? Myslíš, že pak budeš šťastná a nebudeš mu to vnitřně vyčítat? Prostě si sedněte, řekni svůj postoj a stůj si za ním. Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8611
15.7.20 11:28

Prostě mu vysvětli svoje pocity tak, jak to tu popisuješ. Dej mu to přečíst. Nemůže tě nutit do něčeho, co nechceš. Píšeš, že je vztah pohádkový a bojíš se mu vysvětlit své pocity? To mi k sobě opravdu nesedí. Není náhodou pohádkový, protože se doma skáče, jak on píská?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
15.7.20 11:29

Když nechceš, tak se nenech přemluvit. Dvě děti si myslím stačí a když víš že vše je na tobě… Máme dvě dcery a manžel si přál vždy kluka, taky chtěl další a mluví o tom ještě občas i teď. Ale taky jsem na vše sama. Chlapovi nevysvetlis. Jenže já jsem v klidu, chodím na injekce každé tři měsíce :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 11:30

Antikoncepci jsem si před rokem byla předepsat… byl z toho dost vedle, že jsem to vůbec udělala, protože já jí nikdy nebrala, ale i přesto jsem jí brát začala, ale nesedla mi. Neustále migrény a bolesti a krvácení…zkusila jsem jinou a to samé. Proto jsem od toho upustila…chci to být jen já, bez hormonů… Necítím, že bych chtěla brát chemii a ani necítím, že bych se mu tímto chtěla vysmívat, že on každý měsíc se snaží a příchod menstruace bere hůř a hůř…jak by to vypadalo za rok…vím, jak to bylo u mě, když jsem chtěla první dvě, jak jsem se cítila, to samé asi cítí on, když mu řeknu, že jsem to dostala…a lhát mu, že se budu snažit a já budu mít třeba tělísko…není to v manželství šílené? Říkám si, zda bych tu hlavu dokázala změnit…přesvědčit se…ale nevím, jaký argument je tak silný…Možná i karanténa která byla teď nese moje negace, protože jsem pracovala z domu a do toho sama na dvě děti…teď prázdniny…vím, že od září bude klidněji…škola, školka…ale práce bude pořád…nemohu odejít na mateřskou…nikdy jsem jí neměla…

• Nahlásit
  • Citovat
951
15.7.20 11:34

@thalasan Souhlasím. Já bych mu řekla: Milý Franto, mám tě moc ráda, ale na další dítě se prostě necítím. A protože já riskuji těhotenstvím a porodem život, bude to podle mě a začínám brát antikoncepci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
15.7.20 11:36

Na chlapy platí fakta. Sedni si, sepiš náklady, o kolik vám klesne příjem. Budete potřebovat větší auto, to můžeš taky počítat. Zjisti třeba, jestli máte v okolí jesle a kolik stojí. Dále se ho reálně zeptej, jestli teda bude vozit děti do školy/školky, učit se s nimi nebo tedy co konkrétně bude dělat. Ideálně ať s tím rovnou začne. A třeba na jak dlouho je on ochotný jít na rodičak. A co víš, na konec třeba přesvědčí on tebe :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
15.7.20 11:36

Aha, já to tedy netajim, že beru antikoncepci a dítě už nechci ví ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama