Manžel chce jet pracovat do Německa

41
23.6.21 13:43

Manžel chce jet pracovat do Německa

Zdravím :mavam:
Prosím pěkně, chci se jen zeptat nějaké maminky s dětmi. Jde o to, že manžel dostal nabídku práce v Německu.. ale viděli bychom se jednou za dva měsíce na týden..protože město kam má jet je daleko 7h cesty.
Mám 6 letou dceru, která půjde do školy a 11 měsíčního prcka.
Jde mě o to, zda to tak některá máte a jak to zvládáte sama bez manžela..
Peníze by měl krásné no ale na úkor rodiny..

Děkuji za případné komentáře :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26631
23.6.21 13:45

Ne, my šli všichni :nevim: vidět se jednou za dva měsíce na týden není manželství a vůbec by to za ty peníze nestálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 13:47
@Teerryy píše:
Zdravím :mavam:
Prosím pěkně, chci se jen zeptat nějaké maminky s dětmi. Jde o to, že manžel dostal nabídku práce v Německu.. ale viděli bychom se jednou za dva měsíce na týden..protože město kam má jet je daleko 7h cesty.
Mám 6 letou dceru, která půjde do školy a 11 měsíčního prcka.
Jde mě o to, zda to tak některá máte a jak to zvládáte sama bez manžela..
Peníze by měl krásné no ale na úkor rodiny..Děkuji za případné komentáře :lol:

S dovolením anonymně, moc osobních informací :oops:
Můj manžel pracoval pro švýcarskou firmu. V době, kdy jsem byla s dětmi na RD jezdil často na týden na služebky, což mi tak moc nevadilo, i když extra příjemné to nebylo. Delší cestu (3 měsíce) jsme pak raději zařídili tak, abychom mohli jet s ním (ale děti nebyly ještě ve škole, jen školka). Prachy nejsou všechno a kdyby měl na 2-3 měsíce odjet a nevidět děti v tomhle útlém věku, to by radši dal výpověď. Skutečně zvažte, zda vám za to ty peníze stojí. Děti jsou malé jen jednou.

• Citovat
  • Nahlásit
320
23.6.21 13:49

Nemohla bys jet s ním? RD je pro to ideální a dcera se naučí německy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
23.6.21 13:51

No právě já si tím také nejsem moc jistá, ale říkala jsem si, že i kdybychom to takhle vydrželi aspoň rok.. dokud budu na mateřské.. ale zase neuvidí syna jak začne chodit, první kroky dcery ve škole apod… :(
Jen jsem se potřebovala zeptat na názor..moc. dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
23.6.21 13:52
@Hibou píše:
Nemohla bys jet s ním? RD je pro to ideální a dcera se naučí německy.

Dcera má jít právě v září do školy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
23.6.21 13:53

Kdyby jste se viděli každej víkend tak se to dá. 1× za 2 měsíce? To už ho ty děti nebudou skoro znát a nehledě na to co to udělá s vaším vztahem. Buď bych jela s ním a nebo se na práci vykaslala. Prachy nejsou vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9832
23.6.21 13:54

Nemám osobní zkušenost, protože u mě by to neprošlo. Ale v okolí mám několik kamarádek, to odloučení nebylo zdaleka tak dlouhé a zničilo jim to manželství/partnrství, protože manžel/partner si tam tak navykl na režim, že má veškerý čas po práci pro sebe a může si dělat, co chce, že nebyl schopen najet zpět an rodinný režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17398
23.6.21 13:56

No a nechceš se tam přestěhovat s ním? Německé školství je fakt velmi slušné a umí skvěle pracovat s dětmi, jejichž první jazyk není němčina. Pár let v německu by pro tvojí dceru byl skvělý dar do života, protže by velmi rychle chytla plynulou němčinu.

Obecně fugnování tam je vlastně jednodušší a pohodlnější než v ČR.

Pro tebe se tam kurzy němčiny taky najdou a velmi často se dá najít i nějaká skupina čechů a češek co tam žijí, takže není potřeba se zas až tak obávat izolace, i kdyby si němčině opravdu vzdorovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19937
23.6.21 13:56
@Teerryy píše:
No právě já si tím také nejsem moc jistá, ale říkala jsem si, že i kdybychom to takhle vydrželi aspoň rok.. dokud budu na mateřské.. ale zase neuvidí syna jak začne chodit, první kroky dcery ve škole apod… :(
Jen jsem se potřebovala zeptat na názor..moc. dekuji

a nemohl by jezdit domů častěji než jednou za dva měsíce? přece jen 7 hod se ještě dá zvládnout, třeba jednou za čas prodloužený víkend?
Jinak bych spíš volila variantu jet všichni, nebo toto vydržet jen přechodně, pokud ty peníze nutně potřebujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26631
23.6.21 13:57
@Teerryy píše:
Jen jsem se potřebovala zeptat na názor..moc. dekuji

To ty peníze tolik potřebujete? Jedna věc je se přestěhovat do zahraničí když jsi s tím ok i s dětma, ale jít jen kvůli penězům není moc dobrý. Pokud nebude mít víc jak 3/4t tak se vám to nevyplatí vůbec. Německo je dost drahé na bydlení, které si bude muset platit atd. Jít sem za plat do 2t je o nicem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
23.6.21 13:58

Ani omylem. Za ty prachy by mi to nestálo a vztah s dětmi i s tebou půjde do haj..lu. Mám příbuzného a ten jezdí tři týdny pryč a tři týdny je doma. Takhle bych to ještě kousla, ale vidět se jednou za dva měsíce na pár dní ani náhodou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12929

Ani náhodou. Bud všichni, a sla bych fo toho, nebo ne.
To není vztah! A nevěřím, že by si nenašel kámošku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
@Teerryy píše:
Dcera má jít právě v září do školy..

I v Německu mají školy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17398
23.6.21 13:59

@pikola co se týče poměru výdělek a náklady na bydlení a jídlo, tak německo vychází líp, než ČR, pokud tedy nebudou hledat bydlení v centru hamburku a nebo berlína.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat