Manžel chce odjet před porodem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 22:46
Manzel chce odjet pred porodem

Holky, potrebuji slyset nazor na nasi situaci.. Jsem ve 33tt, zkraceny cipek a predcasne kontrakce, mam prisny klidovy rezim, ktery se snazim dodrzovat jak jen to jde.
Manzel prisel s tim, ze by v nasledujicich 5 tydnech (presne datum nevi..) mohl jet na zajimavou sluzebni cestu na cca 4 dny. Bylo by to 700 km daleko. Moc se mi to nelibi, mam strach tu zustat sama, rodina zije 500 km od nas… Kdyz jsem mu sdelila sve pocity, tak reagoval podrazdene a ze to tedy zrusi, ale ta reakce byla velice neprijemna. Vzbudilo to ve mne velky pocit viny a myslim si, ze to by prece takto byt nemelo. Nemam vubec nic proti jeho cestovani a rekla jsem mu, ze po sestinedeli s tim nemam problem.. Jeste dodam, ze nikam jet nemusi, je to ciste jeho iniciativa a na sluzebni cesty se u nich jezdi casto. Ja proste nemam dobry pocit z toho, ze bych tady ve 37 nebo 38 tydnu zustala pul tydne uplne sama. Doktorka uz mesic strasi predcasnym porodem, bricho mam tvrde skoro nonstop.. Jeste vic me boli, ze je pro nej prednejsi sluzebni cesta a vubec se o nas neboji, vubec nema tu potrebu tady ted byt pro me, kdyz ho nejvic potrebuju. Prace je a byla pro nej vzdy dulezita a ja to respektuju a podporuju, ale tohle mi od nej pripda strasne nefer..
Mam ted pocit, ze mu vlastne kazim „zabavu“, tak mi to bylo i podano. Takze i kdyz nepojede, tak ja si to budu vycitat, ze je to vlastne moje chyba… :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Reakce:
sediza
Závislačka 2731 příspěvků 23.07.19 22:52

Klasika. Chlap je sobec a bude hůř, protože s dětma se člověk musí vzdát víc než jen pracovní cesty..

katyna1984
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 23.07.19 22:53

Tak od většiny tady nejspíš budeš číst, jaký je to sobec. Já tohle naopak nechápu. A pak nemají mít chlapi pocit, že dítě je překážka a bere jim život. Kdyby měl jet na měsíc, tak neřeknu. Ale 4 dny se snad dají zvládnout, i kdyby to nakrásno v tu dobu vypuklo.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7936 příspěvků 23.07.19 22:54
@sediza píše:
Klasika. Chlap je sobec a bude hůř, protože s dětma se člověk musí vzdát víc než jen pracovní cesty..
Ženská… Chlap nemusí nic. A tenhle k tomu má dost nakročeno.
Jana-86
Kecalka 104 příspěvků 23.07.19 22:57
@katyna1984 píše:
Tak od většiny tady nejspíš budeš číst, jaký je to sobec. Já tohle naopak nechápu. A pak nemají mít chlapi pocit, že dítě je překážka a bere jim život. Kdyby měl jet na měsíc, tak neřeknu. Ale 4 dny se snad dají zvládnout, i kdyby to nakrásno v tu dobu vypuklo.

Souhlasím. Navíc dle příspěvku čekají první dítě, tudíž nemusí ani řešit hlídání staršího dítěte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 23:00

@katyna1984 ja mu nic brat nechci, ale jsem tady uplne sama. Kdyby to opravdu vypuklo, tak volat si rychlou a mit manzela 700 km daleko, to fakt neni nic moc… Nebo mozna jak pro koho. Mozna to nektere zeny tak neprozivaji. Pro me je narozeni naseho ditete docela velka vec. Manzela v kariere i jeho koniccich podporuju a chci aby byl stastny a nechci byt nejaka jeho koule u nohy.. Proto me to trapi, nevim jak z te situace ven..

Jogrr
Kelišová 5002 příspěvků 23.07.19 23:00

Nevidela bych to tak cerne a nechala ho odjet, on pripadne prijde o ten zazitek byt u zrozeni sveho ditete, ne Ty.

Dája999
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 23.07.19 23:07

Prvorodička, na konci těhotenství, s hrozbou předčasného porodu, přísným klidovým režimem, 500 km od rodiny a 700 od manžela - co dodat…
ne, nelíbilo by se mi, že si neodpustí jeden pitomý výlet a
ano, připadá mi to sobecké až na půdu :nevim:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10376 příspěvků 23.07.19 23:09

Hele já nevím. Mně přijde, že na tom nic není - že chlap nemusí být následující měsíc a půl na vodítku, kdyby náhodou… Podle nadpisu diskuse jsem měla pocit, že chce jet na čtrnáct dní přímo v době termínu nebo tak něco.

Já bych ho nechala žít. Myslíš, že bez něj neporodíš? No tak Tě odveze sanitka, zkus si objednat dulu, domluv se s kamarádkou, aby Tě podpořila. Jde udělat fakt hodně věcí, ale chlapa bych nenutila.

Mnozí z nich to neprožívají, mnozí pak mají trauma atd. Myslím, že to je jen módní „filmová“ představa, že u porodu musí být partneři spolu.

Pro inspiraci ještě článek https://web.archive.org/…://cilichili. cz/clanky/mamlas-na-porodnim-sale-1000.html.

tulipán
Závislačka 4835 příspěvků 23.07.19 23:11

Pises, ze mas prisny klidovy rezim. To znamena, ze potrebujes kazdodenni jeho pomoc? Pokud ano, tak bych take chtela, aby zustal doma. Pokud si s kosem dojdes a nakup ti doveze Rohlik apod., at jede. Kdyz prosvihne narozeni, bude ho to mrzet. Do porodu mas snad jeste dlouhou dobu, zkus na nem tolik psychicky neviset, on to neovlivni. Mozna ho nastvalo, ze ma takle fungovat az do konce sestinedeli, to fakt potreba neni, musi pracovat. Takle by byl bez sluzebky celkem 13 tydnu. Pises, ze je maji casto, opravdu by byl omezeny a ne malo.

ocean.mama
Kecalka 365 příspěvků 23.07.19 23:15

@katyna1984 Tak snad je to dite obou ne? On by mel v prvni rade chtit tady byt pro ni, pomoct atd, hlavne kdyz rodina neni v dosahu. Ma jen jeho. Zenska s prominutim odsere vsechno, po chlapovi se chce “jen” aby byl oporou, na blizku a pripadne u porodu. To je chudak tedy ten chlap, to si zena dovolila

ocean.mama
Kecalka 365 příspěvků 23.07.19 23:17

A jeste - kolik tech sluzebek mel a mit bude, ze by obetoval to, ze prosvihne narozeni ditete? Me by to mrzelo.

paní.mravencová
Povídálka 11 příspěvků 23.07.19 23:18

Hodně by mi to vadilo. Taky jsem měla problémové těhotenství a občas jsem musela manžela pomalu vyhodit z domu, aby se šel trochu pobavit. Dítě nerodis každý měsic. Manžel a otec vašeho dítěte by ti měl být oporou. Jestli ho celou dobu podporujes v kariéře a zalibach, tak je od něj sobecké, že teď nemyslí on na tebe.

Markéta80
Hvězda diskuse 45895 příspěvků 23.07.19 23:19

Klidový režim? To ho nezajímá co budeš dělat kdyby cokoliv? Já přísný klidový režim měla a kdyby manžel odjel na pár dní tak to by tady bylo dost zajímavé :lol: Jestlipak kdyby měl zlomenou nohu a Ty jsi řekla že odjíždíš na víkend pryč by jeho reakce byla at jedeš ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 23:20

@Slečna Ferka mozna pro tebe na tom nic neni… Pro me je porod meho prvniho ditete dulezity. Spis proste nechapu proc si nenaplanuje treba 50 tech cest na pristi rok a prijde s tim ted. Je to chlap, ja to beru. Ale to mu vazne nedochazi, ze tu na to nechci zustat uplne sama? A ja fakt nechci, uz jen ta myslenka me desi.

Mozna jsem pro nekoho hysterka, ale ja si vazne neprestavuju svuj porod tak, ze budu sama v nasem byte rozdychavat kontrakce a stresovat se jestli uz je to ono nebo ne. Takhle to fakt nechci. Je nejaka sluzebni cesta pro zabavu dulezitejsi nez tohle? To jako vazne? Ja se snazim to pochopit, ale nejak mi to nejde.. On si za rok na tu cestu ani nevzpomene, kdezto porod je udalost co zustane v pameti cely zivot. Nepotrebuju aby se mnou byl na sale do posledni sekundy. Ale to vedomi, ze se mnou bude nebo bude pobliz az to vypukne je pro me dulezite… Nebo kdyby se melo neco podelat, ze tady proste je…

Jsem jedna z tech zenskych co se rada o chlapa opre a netydim se za to.. Nepotrebuju byt za kazdou cenu nejaka power zena.. Proste to takhle citim.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Váš příspěvek
Reklama