Manžel chce opět měnit práci a já nesouhlasím

Anonymní
9.4.21 09:16

Manžel chce opět měnit práci a já nesouhlasím

Po třetí za poslední rok a půl chce manžel měnit práci a opět ze stejného důvodu - ta stávající ho nudí. Na druhou stranu díky tomu, že není až tak časově náročná, mu zbývá i čas na koníčky. Sám absolutně nepřipouští, že by kvůli něčemu koníčky byl ochoten omezit, věnuje se jim kolem 8 hodin týdně, někdy i více. Takže je jasné, že by pak měl naprosto nulový čas na rodinu. Máme 3 děti, často to bývá hodně náročné. Peněz by měl zhruba stejně, stabilita je podle mě horší a vedení z mého pohledu také žádná výhra (jde o nově založenou malou firmu založenou jeho bývalým šéfem, se kterým se tehdy vyloženě nesnášel a on byl spolu s nudou hlavním důvodem, proč tehdy práci měnil). Máme hypotéku na byt, půjčku na auto, 3 malé děti, já na rodičáku s nejistotou následného zaměstnání (firma, pro kterou jsem pracovala, neustála korona krizi).
Asi jsem zlá, ale to, že se v práci nudí, nepovažuji za dostatečný důvod pro riskování. Kvůli tomu je na mě zlý a schválně nepomáhá, aby mi dokázal, že už teď to nejde. Jak se k tomu postavit?
Omlouvám se za chyby, píšu z mobilu s dítětem. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63619
9.4.21 09:18

Bože, to je ubohé.. Jako říct mi chlap, že jen pro nudu bude měnit práci, tak se zhadame jak koně. Ale.. Pokud je tvému jedno, jaké dopady to může mít, tak pro mě osobně by přestal být partnerem, kor pokud jste na jeho příjmu závislí.. A pokud on sám nehodlá změnit svůj přístup, těžko něco uděláš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
9.4.21 09:21

Bohužel se nechová jak chlap od rodiny, je to sobec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5424
9.4.21 09:23

Už se k tomu nepostavis nijak. Máte 3 děti a léta existujete v jeho režii, tudíž nechápu ty 3 děti s chlapem, který je sobec a egoista od samého začátku. Nemyslím, že si od tebe něco nechá doporučovat, moc dobře ví, jak v hrsti tě má. Jednou narazí a bude to problém. Pro jeho neloajalitu a egoismus ho nebude chtít nikdo zaměstnat. Nejsi zlá, jen nechápu výběr takového exempláře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16629
9.4.21 09:29

To je panejo zodpovědný tatínek od rodiny :potlesk: Pořiďte si pro jistotu ještě jedno dítě, to ho určitě změní :pankac:
Pardon, konec sarkasmu. Je to sobec, ale neuděláš s tím nic. Myslím, že kdyby ses mu snažila tu změnu vymluvit, udělá jí o to spíš tobě najust. Mimochodem, ty máš taky čas aspoň 5 hodin týdně na své zájmy bez dětí? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8202
9.4.21 09:30

Ja sice chapu, ze mas potrebu jistoty, ale tu ti bohuzel v soucasne dobe poskytne maloktery zamestnavatel. Takze v tomto ohledu pujdu proti proudu, ale manzela do jiste miry chapu a pokud je financni ohodnoceni stejne (a i s prihlednutim, ze s hledanim uplatneni nema problem), podporila bych ho. V praci travime nezanedbatelne mnozstvi casu a mela by cloveka alespon zcasti bavit ci naplnovat.
Ve vasem pripade bych se spise zamerila na nejake vyrovnanejsi moznosti traveni volneho casu pro vas oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4589
9.4.21 09:34

No mne by z něj švihlo.. než by se snažil v práci dosahovat postupu a budovat trochu kariéru a svou pozici, tak během půl roku jde potřetí jinam?? to je fluktuant jako prase..
my jsme teda opačný extrém :lol: (já ve stejné organizaci 27let a manžel 31), ale má to za následek vysoký kredit, postavení i plat..
s tím, co předvádí ten tvůj sobeček, bych se strachovala, zda ty 3 děti vůbec uživíme..
koušu se do jazyka ohledně toho, kolik dětí bych si s takovou osobou pořídila já 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2225
9.4.21 09:38
@ontarova.stara píše:
Ja sice chapu, ze mas potrebu jistoty, ale tu ti bohuzel v soucasne dobe poskytne maloktery zamestnavatel. Takze v tomto ohledu pujdu proti proudu, ale manzela do jiste miry chapu a pokud je financni ohodnoceni stejne (a i s prihlednutim, ze s hledanim uplatneni nema problem), podporila bych ho. V praci travime nezanedbatelne mnozstvi casu a mela by cloveka alespon zcasti bavit ci naplnovat.
Ve vasem pripade bych se spise zamerila na nejake vyrovnanejsi moznosti traveni volneho casu pro vas oba.

S tímhle naprosto souhlasím - vidím to stejně.
Nicméně v případě, který popisuje zakladatelka, mám tak trochu obavy, že panáček se po chvíli bude nudit všude… vždyť ta místa střídá jak ponožky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 09:45

Víte co ho bavilo? Úplně první práce, kde každý měsíc cestoval po světě a já byla sama doma, tedy ještě jen s jedním dítětem - to bylo nějakých 6 let zpátky. Jenže pak se změnilo vedení, vyostřily vztahy i podmínky a my jsme pak čekali další dítě, takže pro nás bylo neúnosné, abych většinu týdnů trávila sama. To ho tehdy mrzelo. Teď pracuje 8 hod denně a zbytek má klid na co chce. U té nové práce by to tak zdaleka nebylo a já už moc dobře vím y co jsou to nejisté víkendy, nemožnost plánovat cokoliv dopředu, protože šéf rozhodne a manžel za 3 dny jede. A už to tak nechci. Já mám tzv. volný čas 2× 1,5 hod týdně na nákupy a běda, když se opozdím o 15 minut jako tento týden, kdy jsem se musela pro něco vrátit a pak ještě natankovat. :cert: Koníčky jakože bych si třeba pletka nebo chodila běhat, tak to ani omylem, na to už nezbývá čas…

• Citovat
  • Nahlásit
13274
9.4.21 09:46
@Anonymní píše:
Po třetí za poslední rok a půl chce manžel měnit práci a opět ze stejného důvodu - ta stávající ho nudí. Na druhou stranu díky tomu, že není až tak časově náročná, mu zbývá i čas na koníčky. Sám absolutně nepřipouští, že by kvůli něčemu koníčky byl ochoten omezit, věnuje se jim kolem 8 hodin týdně, někdy i více. Takže je jasné, že by pak měl naprosto nulový čas na rodinu. Máme 3 děti, často to bývá hodně náročné. Peněz by měl zhruba stejně, stabilita je podle mě horší a vedení z mého pohledu také žádná výhra (jde o nově založenou malou firmu založenou jeho bývalým šéfem, se kterým se tehdy vyloženě nesnášel a on byl spolu s nudou hlavním důvodem, proč tehdy práci měnil). Máme hypotéku na byt, půjčku na auto, 3 malé děti, já na rodičáku s nejistotou následného zaměstnání (firma, pro kterou jsem pracovala, neustála korona krizi).
Asi jsem zlá, ale to, že se v práci nudí, nepovažuji za dostatečný důvod pro riskování. Kvůli tomu je na mě zlý a schválně nepomáhá, aby mi dokázal, že už teď to nejde. Jak se k tomu postavit?
Omlouvám se za chyby, píšu z mobilu s dítětem. :lol:

Ahoj,

promin, ale tvůj muž je sobec. V korona době měnit práci, když máte hypotéku a leasing je absolutní blbost! A dvojnásobná blbost, když je to z tak hloupého důvodu jako je NUDA! :roll: Máte tři děti, tvůj rodičák to nezachrání až nebude mít práci. Navíc co si budem - ono to střídání prací ani nevypadá hezky v životopise! :roll:

Dle mého názoru jsi plně v právu a popravdě bych byla stejně „zlá“ jako ty a ještě zlejší. Je dospělý, má tři děti, má hypotéku, má půjčku a v neposlední řadě má i tebe = na jednoho člověka dost povinností. Jasný at má koníčky, ale nepodřizuje tomu vše ostatní. Jde asi i o to jaké koníčky má - zavání mi to až hraním her - nebudu pracovat, budu hrát :lol: no snad to je koníček, do kterého nesype velké množství penez. To by byl průšvih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4589
9.4.21 09:47
@Anonymní píše:
Víte co ho bavilo? Úplně první práce, kde každý měsíc cestoval po světě a já byla sama doma, tedy ještě jen s jedním dítětem - to bylo nějakých 6 let zpátky. Jenže pak se změnilo vedení, vyostřily vztahy i podmínky a my jsme pak čekali další dítě, takže pro nás bylo neúnosné, abych většinu týdnů trávila sama. To ho tehdy mrzelo. Teď pracuje 8 hod denně a zbytek má klid na co chce. U té nové práce by to tak zdaleka nebylo a já už moc dobře vím y co jsou to nejisté víkendy, nemožnost plánovat cokoliv dopředu, protože šéf rozhodne a manžel za 3 dny jede. A už to tak nechci. Já mám tzv. volný čas 2× 1,5 hod týdně na nákupy a běda, když se opozdím o 15 minut jako tento týden, kdy jsem se musela pro něco vrátit a pak ještě natankovat. :cert: Koníčky jakože bych si třeba pletka nebo chodila běhat, tak to ani omylem, na to už nezbývá čas…

Nechalas to zajít brutálně daleko. Je to i tvá chyba. Okolí skáče jen tak vysoko, jak mu dovolíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16629
9.4.21 09:50
@Anonymní píše:
Víte co ho bavilo? Úplně první práce, kde každý měsíc cestoval po světě a já byla sama doma, tedy ještě jen s jedním dítětem - to bylo nějakých 6 let zpátky. Jenže pak se změnilo vedení, vyostřily vztahy i podmínky a my jsme pak čekali další dítě, takže pro nás bylo neúnosné, abych většinu týdnů trávila sama. To ho tehdy mrzelo. Teď pracuje 8 hod denně a zbytek má klid na co chce. U té nové práce by to tak zdaleka nebylo a já už moc dobře vím y co jsou to nejisté víkendy, nemožnost plánovat cokoliv dopředu, protože šéf rozhodne a manžel za 3 dny jede. A už to tak nechci. Já mám tzv. volný čas 2× 1,5 hod týdně na nákupy a běda, když se opozdím o 15 minut jako tento týden, kdy jsem se musela pro něco vrátit a pak ještě natankovat. :cert: Koníčky jakože bych si třeba pletka nebo chodila běhat, tak to ani omylem, na to už nezbývá čas…

A ty děti byly váš společný projekt? Nechci se tě dotknout, ale on už od začátku nepůsobil jako člověk, co by měl chuť se usadit s rodinnou :nevim: Bavilo ho cestovat, být nezávislý. A děti a okolnosti mu to zatrhly. To se pak nediv, že jsi na všechno sama a nemáš čas ani sama pro sebe. Teď to budeš dost těžko měnit, on je zvyklý, že ty kmitáš a on má relativní pohodu :nevim: Zavedla bych povinně jeden večer v týdnu, kdy obstará děti a ty si odfrkneš. Nejlépe tak, že odejdeš někam ven.

edit: překlepy

Příspěvek upraven 09.04.21 v 11:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
913
9.4.21 09:50

To je teda s prominutím deb. l aby to nebyl ten typ co mění práci častěji než boty. Taky takový znám, nudí se všude. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8202
9.4.21 09:52
@Anonymní píše:

A v tomhle vidim ja problem. Myslim, ze on si tim volnym casem kompenzuje praci. Respektive to naplneni, protoze pokud ho prace opravdu nebavi, je to kolikrat namahavejsi, nez kdyz se cely den nezastavis, pracujes deset hodin, ale citis, ze to vse ma nejaky smysl. Tedy krome toho prinest vyplatu. Verim, ze pokud neni vylozene sobec, kdyby ho prace bavila, nemusel by si tu nezazivnost natolik substituovat v ramci konicku, kde se realizuje na ukor rodiny.
Jak jsem psala vyse, ve vasem pripade bych resila vice jeho zapojeni do pece o deti a tvuj volny cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
9.4.21 09:53
@Anonymní píše:

Tak sama jsi viděla, že už u prvního dítěte se takto choval a pořídili jste si další dvě. On asi prostě celkově není rodinný typ. Rád cestuje, má svoje časově náročnější koníčky s rodinou nic nepodnikne, doma ti ještě na truc nepomůže. Prostě jsi se celou dobu přizpůsobovala a asi budeš muset dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat