Reklama

Manžel chce změnit práci, ale nic pro to nedělá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.17 22:17
Manžel chce změnit práci, ale nic pro to nedělá

Ahoj,

omlouvám se za anonym, ale vytočil mě manžel a potřebuju se vykecat.

Dělá téměř celý život u policie (skoro 20 let). Už asi 10 let mluví o tom, že ho to štve, že chce změnit práci, že ho to nemotivuje a že nechce skončit celý život jako policajt.

Nikdy ale neudělal absolutně nic pro to, aby něco změnil. Já se mu občas kouknu na volné pozice, ale na 90 % z nich něco najde, např. tady chtějí moc cizích jazyků, tady nemám vzdělání, tady dělá ředitele soused…

Když už fakt najdu nějakou pozici, která mu 100% sedne (což je fakt málokdy), tak mu musím sepsat a odeslat životopis sama. Když mu dám životopis přečíst, tak mi z toho chce půlku vyškrtat, že prý to moc nafukuju. Např. on má státnici z cizího jazyka, ale aktivně ho v posledních letech moc nepoužíval, ale zajímá se o něj. Napíšu tedy, do CV, že je na pokročilé úrovni, ale potřeba se rozmluvit. A on mi to chce škrtnout, že prý má jen základní úroveň. Což samozřejmě není pravda, když se v zahraničí domluví. A takhle tam najde spousty dalších věcí.

Když ten životopis odesílám, tak mi řekne, že ho stejně nevezmou, že policajty nikde nechtějí. Jakoby si to snad přivolával!!! Takže vždycky, když odesílám nějaký jeho životopis, tak se u toho pohádáme. Samozřejmě už ho někde i vybrali, ale bylo tam dost málo peněz, takže zůstal, kde je - na tom jsme se shodli.

Mně by bylo jedno, kdyby zůstal u policie (práce je to docela dobrá, má dost volného času, hodně dovolené a relativně dobrý plat), ale ať aspoň nevede ty řeči, že by měl včas skončit, aby ho ještě vůbec někde vzali.

Říkám mu, aby si tedy aspoň u policie zkoušel najít nějakou pozici, která by ho víc bavila. Tvrdí mi, že se na volné pozice v práci dívá, ale že tam nic není. A když tam něco je, tak mi řekne, že je to protekční pro někoho připravené. Jenže mě je jasné, že je to úplně stejné jako s tím, jak si hledá sám práci na Jobsu.

Má bakaláře na policejní akademii, teď mu v práci nabídli, že si může dodělat magistra. Jenže on mi říká, že na tu školu přece nepůjde, když chce u policie skončit.

Jinak podotýkám, že není vůbec hloupý, naopak. A když už nějakou práci dělá, tak fakt zodpovědně. V práci odvádí opravdu excelentní výsledky.

Ale s tímhle mě fakt štve. Buď ať je zticha a dělá kariéru u policie, nebo ať se snaží najít si jinou práci. Jenže on nedělá nic a jen brblá a pokaždý něco jiného - jednou, že chce odejít, podruhé, že chce zůstat, protože bude mít nárok na ještě větší výsluhu. Jenže mě ty jeho řeči hrozně vytáčí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4979 příspěvků 17.01.17 22:21

Evidentně tu práci skutečně změnit nechce. Spíš chce pochopení a politovat. Tak mu to dopřejte. Z té práce se potřebuje ventilovat. A je lepší si stěžovat, než aby začal pít. A že to spoustu jeho kolegů dělá, žejo.

A teda nejspíše hrajete hru na „ano, ale“

http://www.psychoterapie.psychoweb.cz/…kcni-analyza

ta Berneho kniha rozhodně stojí za přečtení.

http://obchod.portal.cz/…-lide-hraji/

peta81
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 17.01.17 22:49

Rekla bych, ze muz se chce jen vypovidat a ceka od vas pochopeni, porozumeni, politovani, mozna poplacani po rameni, jak je dobry…a ne reseni. prestante byt tak aktivni, jeho brblani poustejte jednim uchem tam, druhym ven kdyz vas to tak rozciluje. mozna ho ted vic podporujte tam kde je, kdyz jste vlastne spokojeni oba. motivujte ho k dalsimu studiu a utrdte ho v tom, ze svoji praci u policie odvadi skvele ;)

Ukulina
Extra třída :D 14368 příspěvků 17.01.17 22:55

Jee, vidi v tom sama sebe. :) Ja tedy nakonec praci zmenila.
Taky si myslim totez - chce se vykecat, po jine praci vlastne netouzi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.17 23:08

Popravde, muj otec skoncil u policie po 30 letech. Do duchodu mel jeste nekolik let. A behem dvou let uz je ve treti praci. V jedne byl sef magor, v druhe malo dovolene a ted se uvidi, co ve treti. Nakonec jeste vzpomina, jak mu bylo dobre. Schazi mu ten volny cas.

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 03:34

Kdyby opravdu chtel neco změnit, tak proto neco delá, ve skutečnosti nic měnit nechce…psát za neho životopisy a hledat volné pozice, je hloupost, nemá 6 let, aby to za neho musela delat máma…,,.

strýček sally
Ukecaná baba ;) 2279 příspěvků 18.01.17 06:12

Vždyť je to policajt, co jiného po něm chtít, než řeči, řeči a zase řeči. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 06:33
@Anonymní píše:
Ahoj,

Dělá téměř celý život u policie (skoro 20 let). Už asi 10 let mluví o tom, že ho to štve, že chce změnit práci, že ho to nemotivuje a že nechce skončit celý život jako policajt.

Nikdy ale neudělal absolutně nic pro to, aby něco změnil. Já se mu občas kouknu na volné pozice, ale na 90 % z nich něco najde, např. tady chtějí moc cizích jazyků, tady nemám vzdělání, tady dělá ředitele soused…

Když už fakt najdu nějakou pozici, která mu 100% sedne (což je fakt málokdy), tak mu musím sepsat a odeslat životopis sama. Když mu dám životopis přečíst, tak mi z toho chce půlku vyškrtat, že prý to moc nafukuju. Např. on má státnici z cizího jazyka, ale aktivně ho v posledních letech moc nepoužíval, ale zajímá se o něj. Napíšu tedy, do CV, že je na pokročilé úrovni, ale potřeba se rozmluvit. A on mi to chce škrtnout, že prý má jen základní úroveň. Což samozřejmě není pravda, když se v zahraničí domluví. A takhle tam najde spousty dalších věcí.

Když ten životopis odesílám, tak mi řekne, že ho stejně nevezmou, že policajty nikde nechtějí. Jakoby si to snad přivolával!!! Takže vždycky, když odesílám nějaký jeho životopis, tak se u toho pohádáme. Samozřejmě už ho někde i vybrali, ale bylo tam dost málo peněz, takže zůstal, kde je - na tom jsme se shodli.

Mně by bylo jedno, kdyby zůstal u policie (práce je to docela dobrá, má dost volného času, hodně dovolené a relativně dobrý plat), ale ať aspoň nevede ty řeči, že by měl včas skončit, aby ho ještě vůbec někde vzali.

Říkám mu, aby si tedy aspoň u policie zkoušel najít nějakou pozici, která by ho víc bavila. Tvrdí mi, že se na volné pozice v práci dívá, ale že tam nic není. A když tam něco je, tak mi řekne, že je to protekční pro někoho připravené. Jenže mě je jasné, že je to úplně stejné jako s tím, jak si hledá sám práci na Jobsu.

Má bakaláře na policejní akademii, teď mu v práci nabídli, že si může dodělat magistra. Jenže on mi říká, že na tu školu přece nepůjde, když chce u policie skončit.

Jinak podotýkám, že není vůbec hloupý, naopak. A když už nějakou práci dělá, tak fakt zodpovědně. V práci odvádí opravdu excelentní výsledky.

Ale s tímhle mě fakt štve. Buď ať je zticha a dělá kariéru u policie, nebo ať se snaží najít si jinou práci. Jenže on nedělá nic a jen brblá a pokaždý něco jiného - jednou, že chce odejít, podruhé, že chce zůstat, protože bude mít nárok na ještě větší výsluhu. Jenže mě ty jeho řeči hrozně vytáčí.

V klidu, muj otec pracuje cely zivot u Policie. Kazdeho pul roku prijde s definitivnim rozhodnutim, ze uz konci, ze na to nema nervy. Kolegu ubyva, prace pribyva, tata je sluzebne nejstarsi, tz nejzkusenejsi, tak na nej tlaci, ze by se to bez nej polozilo, uz byl jednou i u ministra. Takze pak si to zase rozmysli, ze to jeste vydrzi. My uz si z toho delame legraci, proste takovy kolorit. Pokud tvuj muz opravdu nebude chtit, tak neskonci a tvoje aktivity s tim nic neudelaji. A treba se boji, tohle vnima jako urcitou jistotu. Muj muz ma hodne narocnou praci, rad by delal neco normalniho, kdy ma v pet padla a zadnou zodpovednost, ale zas se boji, ze se treba v novy firme nechytne, nebude mit takovy plat a tak. Takze uz jsem hledani nove prace vzdala, taky jsem mu upravila zivotopis a doufam, ze ho jednou vyuzije :)
Anonym treba AT, pisu o tatovi a manzelovi, soukr udaje

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 18.01.17 06:54

Mě přijde, že si spíš jenom chce upustit páru, postěžovat si. :-)

Přítel taky často říká, že ho práce už štve, xx let na stejném míste se stejnými lidmi (byť kariérně postupuje, je šikovný). Dostal lepší nabídku, dělal by přesně to, po čem touží. Nakonec to ale nevzal, musel by často pracovně do ciziny i na několik týdnů/měsíců. A protože v tu dobu jsem zjistila, že jsem těhotná, nakonec to odmítl a je v té původní práci.

Podotýkám, že jsem ho nenutila, jsem přesvědčená, že bychom to zvládli i s jeho služebkama, a plně jsem ho podporovala v tom, aby se rozhodl sám, podle toho, co chce.

Prý kdybychom spolu neočekávali rodinu, tak by to to vzal. Chvilku mě to mrzelo, že odmítl super životní příležitost vlastně kvůli mě, ale přešlo mě to. Bylo to jeho rozhodnutí.

Když si přijde domů po náročném dni v práci postěžovat, vyslechnu, podpořím, nachystám mu večeři a jsem ráda, že je doma a že je pro něj důležité být s rodinou. Rozhodně mu nic nevyčítám, nehledám jinou a podobně.

Zakladatelko, kdyby tvůj chlap chtěl, dávno by si našel něco jiného. mě i připadá divný, že TY mu hledáš jinou práci, TY posíláš životopis… Boha jeho, je to dospělý chlap, ne malý dítě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 09:02
@peta81 píše:
Rekla bych, ze muz se chce jen vypovidat a ceka od vas pochopeni, porozumeni, politovani, mozna poplacani po rameni, jak je dobry…a ne reseni. prestante byt tak aktivni, jeho brblani poustejte jednim uchem tam, druhym ven kdyz vas to tak rozciluje. mozna ho ted vic podporujte tam kde je, kdyz jste vlastne spokojeni oba. motivujte ho k dalsimu studiu a utrdte ho v tom, ze svoji praci u policie odvadi skvele ;)

Já se ho právě snažím motivovat i k dalšímu studiu, ale on pořád přešlapuje na místě a o všem jenom mluví. Jak jsem psala, dostal nabídku, že si může dodělat magistra na policejní akademii, ale on že už se mu moc nechce dojíždět do Prahy, že nebude mít tolik času na rodinu, že už na učení nemá hlavu (přitom on je typický studijní typ, pořád leží v nějakých knížkách)…

Asi před dvěma lety si zkoušel dávat přihlášku na jinou vejšku tady ve městě poblíž, ale úplně se vykašlal na přípravu k přijímačkám. Brali tam asi deset lidí ze sta, a jeho ne, když se vůbec nepřipravil.

Když mu řeknu, aby tedy šel na vejšku a dělal dál kariéru u policie, tak mi řekne, že by se radši vzdělával v cizích jazycích. Ale ani pro to zase vůbec nic neudělal. Sehnala jsem mu tehdy asi pět kontaktů na učitelky jazyků. Sice je obvolal, ale jedna učila jen dopoledne, druhá byla drahá… Zkrátka u každé byl důvod.

Možná bych ho měla nechat být. Jak píšete vyslechnout, politovat a konec. Jenže já jsem teď ve stavu, kdy jsem z těch řečí už unavená a vytočená.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 09:14
@Anonymní píše:
Ahoj,

Proč mu děláš matku? Chce novou práci? Tak ať si jí najde, ne?

Jinak pozor na něj. Můj ex řadu let brblal a nadával na svou práci (měl dobře placenou práci). Nakonec vyměnil práci za to, že se už několik let válí doma a je bez příjmů :nevim:.

Heinich
Závislačka 3161 příspěvků 18.01.17 09:54
@Kobea píše:
Proč mu děláš matku? Chce novou práci? Tak ať si jí najde, ne?Jinak pozor na něj. Můj ex řadu let brblal a nadával na svou práci (měl dobře placenou práci). Nakonec vyměnil práci za to, že se už několik let válí doma a je bez příjmů :nevim:.

Někdy nejsou peníze všechno. Myslím tím, že ne všechny práce jdou „vydržet“ čistě kvůli vyššímu výdělku. Že se nyní „válí doma“ je věc jiná, ovšem není zdaleka sám. Jiní se zas válí jiným způsobem, aby se vyhnuli časté pakárně a stresu na některých pracovních pozicích.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 10:14
@Heinich píše:
Někdy nejsou peníze všechno. Myslím tím, že ne všechny práce jdou „vydržet“ čistě kvůli vyššímu výdělku. Že se nyní „válí doma“ je věc jiná, ovšem není zdaleka sám. Jiní se zas válí jiným způsobem, aby se vyhnuli časté pakárně a stresu na některých pracovních pozicích.

Není ve věku, aby si mohl vyskakovat. Naopak se blíží věku, kdy o něj nebude absolutně žádný zájem. Do důchodu má daleko.
Kolik znáš lidí, kteří zapíchli práci před padesátkou a už nehodlají pracovat?
Naštěstí mě z toho zatím hlava bolet nemusí.

Heinich
Závislačka 3161 příspěvků 18.01.17 10:32
@Kobea píše:
Není ve věku, aby si mohl vyskakovat. Naopak se blíží věku, kdy o něj nebude absolutně žádný zájem. Do důchodu má daleko.
Kolik znáš lidí, kteří zapíchli práci před padesátkou a už nehodlají pracovat?
Naštěstí mě z toho zatím hlava bolet nemusí.

Právě v tomto věku toho mívají někteří lidé právě tak dost. V práci už jsou třeba 30 let a do důchodu pořád daleko. To jen k tomu „vyskakování“. Pak tu máme další množinu lidí, kterou živí rodiče (ano i v tomto „věku“ znám takové případy). Jiní lidé žijí z nájmů zděděných, nebo jiných nemovitostí. A také neuvěřitelně stoupají počty lidí, odcházejících do předčasného důchodu. Jsou to většinou lidé z pozic, kde byste některé nevydržely ani 2 dny. Prostě zdaleka každý v tomto věku magora nedělá. Jsou na to statistiky, ze kterých lze částečně odvodit, kdo skutečně pracuje (ve smyslu každodenního vstávání a buzerace od nadřízených) a kdo je do určité míry svým pánem, což vzhledem k některým pracovním prostředím znamená celkem hodně.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 10:47

@Heinich On určitě 30 let nepracoval. Ještě nemá odpracované ani to minimum na důchod. Není horník v uranových dolech, fyzicky nikdy nepracoval. Živí ho nejspíš rodiče (a ano, jsem ráda, že ho nemusím živit já, protože jsme roky rozvedení).
Zajímají mě ty pozice, které bychom nevydržely (my ženy) ani dva dny.
Já jsem sama s dětmi na ZŠ, mám práci na HPP, chodím každý den na sedmou, k tomu mám přivýdělek na ŽL. K tomu mám domácnost. Do školy a do práce každý den dojíždíme do Prahy. A ještě mám i dost času pro sebe. Zkus mi chvilku vyprávět o tom, co se nedá zvládnout :think:. Já musím fungovat. Nemůžu si absolutně dovolit zůstat doma a válet si šunky. Ani by mě to nebavilo. Ale chlapi si to dovolit můžou. Vždyť o nic nejde, hlavně, aby je někdo náhodou nebuzeroval :zed: :zed: :zed:.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama