Manžel chce změnit práci, žárlivost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bromelia
Povídálka 48 příspěvků 29.08.19 20:14
Manžel chce změnit práci, žárlivost

Holky, možná zbytečně plaším a hledám problémy tam kde nejsou, ale musím se svěřit a zeptat se i vás, co si o tom myslíte. Manžel měl dosud velmi slušnou práci na vyšším postu ve firmě. Vydělával hezké peníze, máme naspořeno na roky dopředu, hezký dům, tři auta a vlastně nám nic nechybí, dalo by se říct, že se jako rodina máme královsky. Problém ale nastal dneska, kdy se mi manžel svěřil, že je unavený, že práci psychicky nezvládá a potřebuje si „dát pauzu“. Chce z vysoké pozice ve firmě přesedlat a dělat barmana, dostal nabídku práce v baru jeho kamaráda. Peníze má dobré, i když ani zdaleka ne takové jako doteď, budeme se možná muset trochu uskromnit a to hlavní co tu je je fakt, že neuvěřitelně žárlím, protože k práci barmana patří i jistá míra flirtu a koketování. Nikdy mi nebyl nevěrný nebo o tom nevím (neb kdyby ano, byla bych dávno rozvedená), ale tahle práce tím neskutečně smrdí a on se urazil, že mu nevěřím… Je to hrozně náhlé a já z toho prostě nemám dobrý pocit. Co byste dělaly vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 29.08.19 20:18

Ale je to jeho práce, jeho rozhodnutí a on vyhořel, dej tomu šanci

BaMaK
Závislačka 3122 příspěvků 17 inzerátů 29.08.19 20:18

Já bych hodila tyhle starosti za hlavu.. Potřebuje tvoji podporu a pokud mu ji nedáš, tak o něj přijdeš mnohem snaze, než při nějaké hypoteticky možnosti flirtu a nevěry.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 29.08.19 20:22

Souhlasim s predchozimi prispevky. Navic jestli v dosavadnim zamestnani pracoval “hlavou”, tak mu ji toto pomuze vycistit, restartovat se… myslim ze to je to, co ted nutne potrebuje… a casem, az si odfrkne, si jiste najde neco vice podobneho puvodni praci. Tohle myslim neni primarne o flirtu, podporila bych ho.

finduska
Neúnavná pisatelka 17387 příspěvků 29.08.19 20:24

@Bromelia také bych s tím měla problém, s tou žárlivosti, ale ja razim názor, že žárlivost je můj osobní problém, ne jeho, natož abych mu to ještě říkala (ještě by si pak mohl uvědomit, že je přitažlivý a mohl by nad tím začít přemýšlet :lol: :lol:

Vem to logicky ve firmě tedy musel mít také ženy, pěkné, upravené a možná mladé sekretářky/účetní/personalni apod, tedy aspoň můj muž tyhle krasavice ve firmě má :roll: v baru to budou dámy co budou zakopavat o svoje nohy, budou sice přehnaně nalicene, ale postupem večera se celkem roztecou :lol: pravděpodobnost, že si na baru najde babu je buďto menší, nebo stejná, jako ve firmě ;) a vyloženě balit by ho mohly, ale zase, většinou to udělá nějaká ta roztekla, skytajici :lol: A snad je tvůj muž inteligent, ví, že taková děva bude mít ráno sakra výčitky :lol:

cecetka
Echt Kelišová 8748 příspěvků 29.08.19 20:25

@Bromelia Nadsena bych nebyla. Ne kvuli zarlivosti, ale kvuli pracovni dobe. Vikendy, noci, pres den se bude potreba dospat. Bude fyzicky unaveny :?

MeloryNox
Kelišová 5775 příspěvků 29.08.19 20:28

Ber to tak, že manžel udělal rozhodnutí možná dřív, než by se zhroutil. Potřebuje tvoji podporu. Nechce smrdět doma, tak vzal úplně jineh job. Ještě by mohl jít na pár měsíců marodit a odpočinout si, jestli ho tíží úzkostné stavy.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 29.08.19 20:31

@cecetka Mozna ze to docasne potrebuje? Prebit to vyhoreni… ale necekala bych ze mu to vydrzi dlouho; protoze kdyby jo, souhlas s Tebou, ze to je uplne jiny zivotni styl a mene vhodny pro otce od deti.

X_Cassiopea
Kecalka 164 příspěvků 29.08.19 20:34

Ahoj, pracovala jsem s manažery na vysokých pozicích a upřímně Ti řeknu, že je lepší, když cítí potřebu „vypnout“ a na čas se stáhnou do „nemanažerské“ pozice, než kdyby se pod trvalým tlakem zhroutili a řešili závažnější problémy se svojí psychikou. Pokud to tak cítí a naskytla se mu takhle možnost, neměla bys ho ještě více podrývat svojí žárlivostí. Trochu mu věř a také věř tomu, že si jen potřebuje odpočinout od tlaku a že s největší pravděpodobností ho tahle práce nebude dlouho naplňovat a bude řešit se znovu dostat na aktuální úroveň.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 20:34

No práce barmana není úplně ideální. Bude pracovat v noci a přes den bude spát, což není moc práce, kdy má čas na rodinu a děti. Kdyby si našel jinou práci, tak bych ho podpořila. Ale takto mně přijde, že chce pryč ode všech problémů, starostí a změnit svůj život. A bohužel mně i přijde, že i od tebe a rodiny. Vlastní zkušenost. Kolik mu je let? Manželův kolega také zanechal náročné práce a šel pracovat na rok do MC Donalds, ale ten byl bezdětný.

Westie777
Stálice 54 příspěvků 29.08.19 20:40

Ale vzdyt ty mu opravdu neveris. Tak se mu nediv, ze se urazil. Pokud je to to jedine, co v turo chvili resis, tak by me to taky nastvalo. Ta situace je preci o tom, ze on ma nejaky problem a chtel od tebe podporu. Na jeho miste bych spis cekala debatu o nem, co ho trapi, proc se tak citi, jak mu muzes pomoct.
Prestan resit sve domnenky a soustred se na pomoc manzelovi, ktery ji ted potrebuje. Byt delsi dobu na manazerske pozici je narocne a clovek potrebuje obcas utek mimo obor, aby si zachoval zdravy rozum.

aknadar
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 29.08.19 20:49

Já bych nežárlila, ale mi by chyběly ty peníze :roll: :oops:

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 29.08.19 21:01

No nevím, bych na něj asi koukala jestli se nezbláznil. A myslím, že stejně by koukal on na mě kdybych švihla s mojí prací a řekla mu, že jdu dělat servírku. 8o
Radu nemám a doufám, že to nikdy nebudu muset řešit.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 29.08.19 21:02

Vadilo by mi, pokud by pracoval v noci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 21:03

Manžel také přišel s tím, že je v práci nespokojený a chce odejít, ano taky jsem nebyla nadšená. Jsem teď na RD a na jeho dobrém platu co aktuálně má jsme jako rodina závisla. Snažím se zbytečně nerozhazovat, nad vším co kupuju přemýšlím, máme krásne úspory jeho práce nám přináší spoustu benefitu ale manžel nechtěl jít vyloženě z oboru, chtěl změnit spíš nadřízené a podřízené, než samotnou práci.
Kdyz přišel s tím, že půjde na pohovor na místo kde by každý den hodinu tam a hodinu zpět při dobrém provozu dojizdel a plat že začátku úplně někde jinde, jsem byla už vyloženě proti. Jeho práce je časově náročná a bylo mi jasné že stejně tak bude i případné nové místo. A k tomu ještě to dojíždění tak nebude mít už ani na nás jako rodinu čas vůbec. Byl urazeny a mluvil ve smyslu že pro moje pohodlí chci aby zůstal v práci, kde má na všechny averzi a kde musí dělat postupy se kterýma on nesouhlasí atd.
Chápu ho, podpořila bych ho samozřejmě v jiné práci a chci aby se do práce v rámci možností těšil, ale sobecky ne na úkor rodiny. Už takhle trávíme v týdnu minimum času spolu, často přijde dát dětem jen dobrou noc pro uspavani a novou práci by se to ještě zhoršilo.
Vadilo mi, že hleděl jen na sebe. On potřeboval v práci změnu, tak vezme hned bez ohledu na nás práci kde bude menší plat a horší ostatní podmínky.
Chtela jsem aby hledal dal. Teď se to nějak zklidnilo, nějak asi dovolenou zazehnal ponorku, ale tuším, že se to zase vrátí.
Pokud Ti nevadí samotný obor proto že tím budete trpět jako rodina tak ho podpor a žárlivost ovládáni, mě by vadilo jak píšou holky ze v noci bude pořád pryč a přes den spát. Vždyt tohle je obor pro mladé kluky. To máš většinu večeru trávit doma sama a přes den tisit děti aby mohl dospavat?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama