Manžel nechce rozvod, ale ja ano

Anonymní
19.12.19 00:43

Manzel co nechce rozvod ale ja ano

Ahoj, prosim anonymne
S manzelem jsme se potkali, kdyz mi bylo asi 20 jemu tez, ve 23 letech jsme se vzali a prestehovali, ted je nam 32 a ja chci rozvod, deti nemame, mame hypoteku na dum, ale jsem schopna manzela vyplatit, mam byt v praze ale asi bych na nejaky cas sla k mame, kde jsem vyrostla, mam tam podkrovi, vetsinu pratel a muzu pracovat v kamaradove hotelu. Jde o to ze jak zmenil praci tak se silene zmenil, furt nejake srazy, vecirky, chodil v noci pozde domu, tahal me z postele at mu ohreju jidlo, stacilo zmacknok knoflik, absolutni komunikacni blok, nevnimani, treba rano mu rikam jestli se muze stavit pro pecivo, prijede rikam ze polevka je nastole at mi da pecivo a nadavky do krav a p*c ze jsem mu o nicem nerikala..probehlo i nejake fyzicke nasily, kdyz jsem vyhledala pomoc a modriny byly nafoceny tak mi zacal rvat do usi a rvat za vlasy, pred svymi kamarady ze me udelal magorku a psychicky nemocnou zenu, jelikoz jsem ho parkrat poskrabala v obliceji pri prave potycce. Chci rozvod, kdyz jsem utekla k mame, tak prosil celou moji rodinu na kolenou, po tydnu jsem se vratila domu, mesic klid, pak zas kvuli nejake blbosti hadka, nasledne dochazeni do poradny kde nam po nekolika sezenich bylo sdeleno, ze je rozvod nejlepsi moznost pro nas, ze nevidi sanci na smir, no a to byl ohen na strese :( kdyz mi ublizuje a ja chci zavolat policii tak mi sebere ruku, pomalu mi vykloubi zapesti, sebral mi veskerou hotovost, pristup k uctu, u sousedu se pomoci nedovolam, zamyka me doma…o rozvodu nechce slyset, mam tajne sbalenou tasku a mamin chlap me ma odpoledne vyzvednout v praze a odvezt k nim, ale vim ze si pro me zas prijde, policie nic nemuze udelat, jeho strejda je na presidiu tak vsem hlidkam vola ze jsem nesvepravna, hystericka.. ja uz nevim co delat :( mam pravnika ale tam to lezi uz asi dva mesice, manzel prohlasil ze v zadnem pripade do dohody nepujde a pokud pujdu do sporu „tak to nevis holcicko, co te ceka“ mam silenej strach, citim se jak ten nejmensi prach na parapetu.. :,( nevim co udela az zitra prijede a nebude vecere a ani manzelka..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30309
19.12.19 00:47
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim anonymne
S manzelem jsme se potkali, kdyz mi bylo asi 20 jemu tez, ve 23 letech jsme se vzali a prestehovali, ted je nam 32 a ja chci rozvod, deti nemame, mame hypoteku na dum, ale jsem schopna manzela vyplatit, mam byt v praze ale asi bych na nejaky cas sla k mame, kde jsem vyrostla, mam tam podkrovi, vetsinu pratel a muzu pracovat v kamaradove hotelu. Jde o to ze jak zmenil praci tak se silene zmenil, furt nejake srazy, vecirky, chodil v noci pozde domu, tahal me z postele at mu ohreju jidlo, stacilo zmacknok knoflik, absolutni komunikacni blok, nevnimani, treba rano mu rikam jestli se muze stavit pro pecivo, prijede rikam ze polevka je nastole at mi da pecivo a nadavky do krav a p*c ze jsem mu o nicem nerikala..probehlo i nejake fyzicke nasily, kdyz jsem vyhledala pomoc a modriny byly nafoceny tak mi zacal rvat do usi a rvat za vlasy, pred svymi kamarady ze me udelal magorku a psychicky nemocnou zenu, jelikoz jsem ho parkrat poskrabala v obliceji pri prave potycce. Chci rozvod, kdyz jsem utekla k mame, tak prosil celou moji rodinu na kolenou, po tydnu jsem se vratila domu, mesic klid, pak zas kvuli nejake blbosti hadka, nasledne dochazeni do poradny kde nam po nekolika sezenich bylo sdeleno, ze je rozvod nejlepsi moznost pro nas, ze nevidi sanci na smir, no a to byl ohen na strese :( kdyz mi ublizuje a ja chci zavolat policii tak mi sebere ruku, pomalu mi vykloubi zapesti, sebral mi veskerou hotovost, pristup k uctu, u sousedu se pomoci nedovolam, zamyka me doma…o rozvodu nechce slyset, mam tajne sbalenou tasku a mamin chlap me ma odpoledne vyzvednout v praze a odvezt k nim, ale vim ze si pro me zas prijde, policie nic nemuze udelat, jeho strejda je na presidiu tak vsem hlidkam vola ze jsem nesvepravna, hystericka.. ja uz nevim co delat :( mam pravnika ale tam to lezi uz asi dva mesice, manzel prohlasil ze v zadnem pripade do dohody nepujde a pokud pujdu do sporu „tak to nevis holcicko, co te ceka“ mam silenej strach, citim se jak ten nejmensi prach na parapetu.. :,( nevim co udela az zitra prijede a nebude vecere a ani manzelka..

Odejít a nevracet se. S ním se sejít jen s doprovodem nějakého silného chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
19.12.19 00:51

To je šílené, je mi tě opravdu líto. Já ti můžu jen poradit aby jsi to nevzdavala. Buď silná a vše dobře dopadne. Holky se tu do rána ozvou a poradí i nějaké linky a tak. Já ti preju hodně síly a všechno ať dobře dopadne :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.19 00:53

@NickPaul zkousela jsem bily kruh bezpeci, ale tam se mi dostalo, jen dalsich a dalsich kontaktu,.. ja mam kam jit ale on vi kde budu, jednou jsem zdrhla prave do bytu a vyhodil mi pojistky na chodbe a napsal smsku, ze me necha klidne vyhladovet :,(

• Citovat
  • Nahlásit
24400
19.12.19 00:55
@Anonymní píše:
@NickPaul zkousela jsem bily kruh bezpeci, ale tam se mi dostalo, jen dalsich a dalsich kontaktu,.. ja mam kam jit ale on vi kde budu, jednou jsem zdrhla prave do bytu a vyhodil mi pojistky na chodbe a napsal smsku, ze me necha klidne vyhladovet :,(

Ach jo. A do toho hotelu ke kamaradovi nemuzes? Tam by te hledat nemusel, ani se k tobe popripade dostat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.19 01:03

@wildcherry no ten hotel prave je v bydlisti moji mamky, asi bych tam mohla mit pokoj, ale kdyby me nenasel v byte tak pojede k nam, je to male mesto a kazda sousedka mu rekne, ze jsem na hotelu :zed: mam nejake uspory, i rodina by mi pomahla, abych zacala v uplne jinem meste pres celou republiku, nemam zavazky takze to vypada jako jedinna moznost… ale zas jsem celkem cita a komunikace s rodinou by mi chybela :,(

• Citovat
  • Nahlásit
5459
19.12.19 01:13
@Anonymní píše:
@wildcherry no ten hotel prave je v bydlisti moji mamky, asi bych tam mohla mit pokoj, ale kdyby me nenasel v byte tak pojede k nam, je to male mesto a kazda sousedka mu rekne, ze jsem na hotelu :zed: mam nejake uspory, i rodina by mi pomahla, abych zacala v uplne jinem meste pres celou republiku, nemam zavazky takze to vypada jako jedinna moznost… ale zas jsem celkem cita a komunikace s rodinou by mi chybela :,(

Odjed a jak se přiblíží volej policii že ti vyhrožuje. To musí být tedy h. aj. zl. K ničemu mu nejsi dobrá ale považuje tě za svůj majetek a proto tě nechce pustit. Už nikdy se k němu nevracej. Buď šťastná, že jste neměli děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.19 01:18

@Uslava taky si rikam a dekuju nejake vyssi moci ze nam deti nesly, ale pomalu se smiruju ze vlastni mit nebudu, nedovedu si predstavit ze k sobe v horizontu deseti let pustim chlapa abychom byly rodina… milenecky vztah ano casem si predstavit dokazu, ale partnersky ne… a pokud se na to budu citit a budu pripravena tak si vezmu nejake zlaticko z domova a mozna me to naplni vice nez vlastni

• Citovat
  • Nahlásit
34321
19.12.19 02:49

Vsechno bude, i chlap i deti. Ale ted je potreba vyresit tuhle situaci. Odjet k mame, zablokovat se tam, jeho bloknout na vsech telefonech apod. Niceho se neboj, on da pokoj, jakmile uvidi, ze to myslis vazne. Neni duvod se s nim schazet. Vubec zadny. Rozvod muzes vyridit korespondencne, max si te pozvou. Kdyz budes chtit, normalne vas rozvedou za 15 minut, ted se nic nezkouma a deti nemate. Neboj se ho, vzdyt je to srabicek, ktery se zmuze jen na slabou holku. Jen bych si brala zatim denni sluzy, at te nemuze strasit po nocich. A vecer domu. Nez to bude za tebou. Mas mamu a jejiho chlapa, spolu to zvladnete :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14145
19.12.19 05:22

A za to fyzicke napadeni jsi podala trestni oznameni? Pokud ne, priste to udelej. Ted se sbal, odstehuj se k mame. Potrebujes nekoho, kdo te psychicky podpori. Sama to budes zvladat hodne tezko.
Navrh na rozvod k soudu podej. Jeho vyhruzky te maji jen dostat ke dnu, abys byla poslusna. Ale tyranim se plnohodnotny vztah vybudovat neda :zed:
Utec co nejrychleji. A nejlepe tak, aby nevedel, kdy odejdes. Bez upozorneni. Proste prijde domu, a ty uz tam nebudes. Myslim, ze na Vanoce uz by jsi s nim byt nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
19.12.19 06:51

Jezis okamzite se odstehuj. nejlepe potajmo. pokud te fyzicky napadne okamzite volej PCR a nech se prosim vysetrit v nemocnici jako dukaz podlitin.bud rada, ze nemate deti…ostatni se vyresi. potrebujes ted hlavne psychickou podporu.moc ti drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.19 07:14

Teď v první řadě uteč. Tohle znám, musíš se obrnit a vytěsnit hlavně to jak tě ničí psychicky. Budou se měnit nálady, bude tě prosit, když to nezabere tak vyhrožovat, nadávat a zase prosit a slibovat. Tohle je hodně náročný, ale musíš se obrnit, zavřít do pomyslný bubliny a vytěsnot ho ze života. Pokud to bude přehánět, sežeň si co nejvíc důkazů (sms, nahrané telefonáty, svědci) a jdi k soudu požádat o zákaz přiblížení a kontaktu. Taky se mi s ex nedařilo mít dítě, měla jsem obrovské potíže s početím, na vše bylo potřeba asistence lékařů. S nynějším mužem mám syna a otěhotněla jsem po 3 měsících sama od sebe, když už jsem byla smířená s tím, že děti mít nebudu. Psychika dělá hodně. Tak jen aby si nepropadala depresím ještě z tohohle, všechno může být zase fajn, jen musíš najít zase chuť žít :) hodně štěstí, držim ti pěsti :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
7890
19.12.19 07:19

Rozvod chtít nemusí, ale tobě stačí, kdyý o něj požádáš sama. A vzhledem k tomu, jaký je, počítej s tím, že i po rozvodu tě může ze msty pronásledovat. Barák prodáte, ty máš kam jít..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24082
19.12.19 07:41

Hlavně i když si pro tebe přijede, ty nejsi povinná s ním odejít, ani s policajtama. Na řeči o nesvéprávnosti nedej, ani kdyby se na hlavu postavil, tak tě od mámy odvézt nemůže.
A jak píší ostatní, s rozvodem souhlasit nemusí, může se to táhnout dýl, ale to nic nemění na tom, že to můžeš podat i bez dohody.
Jen pokud má takovéhle známosti, tak bych na soudu dorážela na stanovení termínu jednání (aby se to uměle ze známosti neprodlužovalo), a pokud by se pořád zdržovalo, tak po poradě s právníkem to hnát vejš (přiznám se, že nevim, jak to soudy mají…).

Teď je základ se zdekovat, a už se nevrátit, i za cenu změny zaměstnání, „zabarikádování“ se u mámy až do rozvodu, a pokud se jo bojíš, tak nechodit ven bez doprovodu a pepřáku v kapse…On, až zjistí, že to myslíš smrtelně vážně, tak ještě může udělat nějakou hovadinu, tak buď připravená (a hlavně, pokud se cokoliv stane, tak volej policii sama a trvej na zápisu, to, že je to ještě pořád tvůj manžel neznamená, že tě může beztrestně stalkovat nebo ti ubližovat)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68490
19.12.19 07:45
@Mar__tanka1983 píše:
Hlavně i když si pro tebe přijede, ty nejsi povinná s ním odejít, ani s policajtama. Na řeči o nesvéprávnosti nedej, ani kdyby se na hlavu postavil, tak tě od mámy odvézt nemůže.
A jak píší ostatní, s rozvodem souhlasit nemusí, může se to táhnout dýl, ale to nic nemění na tom, že to můžeš podat i bez dohody.
Jen pokud má takovéhle známosti, tak bych na soudu dorážela na stanovení termínu jednání (aby se to uměle ze známosti neprodlužovalo), a pokud by se pořád zdržovalo, tak po poradě s právníkem to hnát vejš (přiznám se, že nevim, jak to soudy mají…).Teď je základ se zdekovat, a už se nevrátit, i za cenu změny zaměstnání, „zabarikádování“ se u mámy až do rozvodu, a pokud se jo bojíš, tak nechodit ven bez doprovodu a pepřáku v kapse…On, až zjistí, že to myslíš smrtelně vážně, tak ještě může udělat nějakou hovadinu, tak buď připravená (a hlavně, pokud se cokoliv stane, tak volej policii sama a trvej na zápisu, to, že je to ještě pořád tvůj manžel neznamená, že tě může beztrestně stalkovat nebo ti ubližovat)

A na základě čeho by se to zdržovalo? Nemaj děti, tam se to natáhne nejvíc. Ještě nikdy jsem neslyšela, že by nerozvedli manželiství na prvním stání. :nevim: Můžou se pak tahat o majetek leta. Ale rozvod myslim, že není co k protahování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat