Reklama

Manžel dává rodičům peníze za mými zády

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 14:03
Manžel dává rodičům peníze za mými zády

Omlouvám se za anonym, ale nemusí to o mně každý vědět :oops: Jsem dost rozčilená a nějak nevím, jak to vyřešit :cert: Manžel je s dětmi pryč, abych měla chvíli pro sebe a mohla dozabalit a omašlit dárky. Nějaké už jsou zabalené, tak je nadepisuji a najednou jsem našla jeden, který nevím, pro koho je :nevim: Mrknu do něj a vedle drobností je tam obálka s penězi, je mi jasný, že je to pro manželovu matku, nemají peníze, nic od nich ani nedostáváme se stálou písničkou, že na to nemají :zed: Otec chlastá, ona odmítá odejít, ačkoliv má kam, ale to sem nepatří. Chtěla bych poradit, jak to mám vyřešit? Jsou to naše společné peníze a on jim je dává bez mého vědomí, nemám nic proti, když jim kupujeme prášek, mycí prostředky a další věco osobní potřeby, ale peníze prostě NE :cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 17.12.16 14:06

Tak to že podporuje svoje rodiče je v pořádku. Stejně tak potřebujete naučit vaše děti, že staří rodiče se podporujou a pomáhá se jim.

Problém je v tom, že se o společném zacházení s penězi neumíte domluvit. To je to, na čem potřebujete pracovat.

A rozhodně to nepůjde tím, jestli vystřihnete rozzuřenou scénu. Takže jděte ven, vyčistěte si hlavu a ukliděnte se. A pak hledejte způsob, jak to vyřešit, abyste oba byli spokojeni - ne jak zařídit aby bylo po vašem, což povede k tomu, že váš muž dělá věci za vašimi zády, protože se nechce hádat.

Jsou to konec konců i jeho peníze, že.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 17.12.16 14:07

To se nedivim, otec je treba prochlasta… Asi bych pockala az se manzel vrati a promluvila si s nin. Jsou to spolecne penize a tak by se mel s tebou poradit tohle je od nej sprosty..

Uživatel je onlineColeta
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 17.12.16 14:08

Tak, bylo by dobré, aby ti to sdělil, ale třeba to není částka, kterou naruší Váš společný rozpočet a chtěl mamce přilepšit na Vánoce. Nemůže? Víš, někdy je těžké odejít (z jakéhokoliv důvodu), i když má maminka kam.

A jsou to přeci i jeho peníze, ne?

donutkaP
Závislačka 3404 příspěvků 17.12.16 14:10

Tak mě by se to taky nelíbilo, né teda přímo to, že by jim dal peníze, ale to, že mi o tom neřekl.. :nevim: Peníze jsou společné, takže by se mělo společně rozhodovat, nebo teda se domluvit, co se komu dá k Vánocům a v jaké cca ceně třeba :think: my to teda děláme tak, že dárky kupuju já a on mi pak přidá peníze, protože nerad nakupuje, ale peníze nedáváme nikomu, když už, tak aspoň poukázky třeba do drogerie nebo do obchodu a tak, ale přímo peníze prostě nedáváme, i když je teda spíš naopak dostáváme, takže by to byla blbost, abysme mi někomu dali třeba 2000,– a on nám taky 2000,– :nevim: :lol:

elpiska
Závislačka 2572 příspěvků 17.12.16 14:11

Ty drobnosti pořídil a peníze k nim přidal ze společných rodinných peněz nebo ze svých? To mi přijde hodně důležité. A dále, jde o jeho rodiče a má právo pořídit jim dárek podle sebe. Nebo snad manžel naopak rozhoduje o dárcích pro tvé rodiče? O vánocích bych asi jeho rozhodnutí tolerovala.

Talitha
Extra třída :D 13348 příspěvků 17.12.16 14:13

A o kolik peněz šlo?
Od toho bych se odpíchla.

Nika91
Závislačka 3619 příspěvků 17.12.16 14:15

To by mě tedy hodně naštvalo :cert: rozhodně si s ním o tom promluv, že takhle tedy ne.
Já třeba našim taky něco koupím, když vím že na to nemají, ale abych jim dotovala chlast.. no ani by mě nehlo :pocitac:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 14:15

Mně nevadí, že podporuje rodiče, ale je mi jasný, že otec ty peníze z ní vytáhne a prochlastá jako vždycky :zed: Proto jim odmítám poskytovat finanční pomoc, nestalo se to jednou, že jsme jim přispěli např. na uhlí a pak zjistili, že uhlí nemají a peníze jsou prochlastaný. Vím, že to jsou i jeho peníze, ale moje také a nikdy by mě nenapadlo dávat/půjčovat někomu NAŠE peníze bez jeho vědomí :cert:

zrcadlo
Kelišová 6618 příspěvků 17.12.16 14:17

Jestli je to opravdu jen pro mámu, tak ho chápu - chce, aby si koupila něco, co jí udělá radost. Průšvih je, že ty peníze můžou skončit v játrech někoho jiného.
Moje kolegyně měla prarodiče, kde děda byl alkoholik a babička od něj nechtěla odejít, ale on jí neustále kradl peníze a propíjel je, tak ta kolegyně každý měsíc babičce dávala balíček stravenek (v hodnotě cca 1800,–kč) - měla tak jistotu, že na základní potraviny mít babička bude (v jejich vesnici měli Coop, kde stravenky berou), a děda po papírkách nepůjde. A taky se babička odmítala hnout, i když jí děti i vnoučata chtěli pomoct…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 14:19

Je to individuální, ale třeba mým rodičům kupujeme dárek většinou dohromady za cca 1500Kč a i těm jeho a v obálce jsou 4 tisíce :cert:

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 17.12.16 14:19
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale nemusí to o mně každý vědět :oops: Jsem dost rozčilená a nějak nevím, jak to vyřešit :cert: Manžel je s dětmi pryč, abych měla chvíli pro sebe a mohla dozabalit a omašlit dárky. Nějaké už jsou zabalené, tak je nadepisuji a najednou jsem našla jeden, který nevím, pro koho je :nevim: Mrknu do něj a vedle drobností je tam obálka s penězi, je mi jasný, že je to pro manželovu matku, nemají peníze, nic od nich ani nedostáváme se stálou písničkou, že na to nemají :zed: Otec chlastá, ona odmítá odejít, ačkoliv má kam, ale to sem nepatří. Chtěla bych poradit, jak to mám vyřešit? Jsou to naše společné peníze a on jim je dává bez mého vědomí, nemám nic proti, když jim kupujeme prášek, mycí prostředky a další věco osobní potřeby, ale peníze prostě NE :cert:

tak mu to normálně v klidu řekni žes našla obálku a pro koho je? hoď se do klidu, chápu, že tě to štve, ale jsou to jeho rodiče a on -ač rozumem vše ví a asi i uzná tak prostě srdcem bude jednat iracionálně… zkus si s ním promluvit jako s dospělým člověkem a vychladni..

zrcadlo
Kelišová 6618 příspěvků 17.12.16 14:20
@Anonymní píše:
Mně nevadí, že podporuje rodiče, ale je mi jasný, že otec ty peníze z ní vytáhne a prochlastá jako vždycky :zed: Proto jim odmítám poskytovat finanční pomoc, nestalo se to jednou, že jsme jim přispěli např. na uhlí a pak zjistili, že uhlí nemají a peníze jsou prochlastaný. Vím, že to jsou i jeho peníze, ale moje také a nikdy by mě nenapadlo dávat/půjčovat někomu NAŠE peníze bez jeho vědomí :cert:

Jo, souhlasím, když budou chtít peníze „na…“, tak říct „pojedu s tebou a zaplatím to“, nebo dávat ty stravenky nebo nakupovat.

Uživatel je onlineJana525
Závislačka 4766 příspěvků 17.12.16 14:21

Vubec se ti nedivim, ze zuris. Prober to s nim, jsem zvedava, co ti rekne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 14:23

@zrcadlo Přesně, stravenky, nebo poukázky jí dáváme naprosto běžně a kupujeme věci, který si za ně nekoupí, např. drogerii, věci do domácnosti atd., protože to otec neprochlastá, ale peníze jí právě taky krade, třeba má jít něco zaplatit a zjistí, že najednou v peněžence nic není, několikrát se ztratily peníze i nám, když jsme tam byli na návštěvě :cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama