Manžel dává rodičům peníze za mými zády

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 14:03
Manžel dává rodičům peníze za mými zády

Omlouvám se za anonym, ale nemusí to o mně každý vědět :oops: Jsem dost rozčilená a nějak nevím, jak to vyřešit :cert: Manžel je s dětmi pryč, abych měla chvíli pro sebe a mohla dozabalit a omašlit dárky. Nějaké už jsou zabalené, tak je nadepisuji a najednou jsem našla jeden, který nevím, pro koho je :nevim: Mrknu do něj a vedle drobností je tam obálka s penězi, je mi jasný, že je to pro manželovu matku, nemají peníze, nic od nich ani nedostáváme se stálou písničkou, že na to nemají :zed: Otec chlastá, ona odmítá odejít, ačkoliv má kam, ale to sem nepatří. Chtěla bych poradit, jak to mám vyřešit? Jsou to naše společné peníze a on jim je dává bez mého vědomí, nemám nic proti, když jim kupujeme prášek, mycí prostředky a další věco osobní potřeby, ale peníze prostě NE :cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
 
Ou
Kelišová 5174 příspěvků 17.12.16 14:06

Tak to že podporuje svoje rodiče je v pořádku. Stejně tak potřebujete naučit vaše děti, že staří rodiče se podporujou a pomáhá se jim.

Problém je v tom, že se o společném zacházení s penězi neumíte domluvit. To je to, na čem potřebujete pracovat.

A rozhodně to nepůjde tím, jestli vystřihnete rozzuřenou scénu. Takže jděte ven, vyčistěte si hlavu a ukliděnte se. A pak hledejte způsob, jak to vyřešit, abyste oba byli spokojeni - ne jak zařídit aby bylo po vašem, což povede k tomu, že váš muž dělá věci za vašimi zády, protože se nechce hádat.

Jsou to konec konců i jeho peníze, že.

 
Renca8
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 17.12.16 14:07

To se nedivim, otec je treba prochlasta… Asi bych pockala az se manzel vrati a promluvila si s nin. Jsou to spolecne penize a tak by se mel s tebou poradit tohle je od nej sprosty..

 
Coleta
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 17.12.16 14:08

Tak, bylo by dobré, aby ti to sdělil, ale třeba to není částka, kterou naruší Váš společný rozpočet a chtěl mamce přilepšit na Vánoce. Nemůže? Víš, někdy je těžké odejít (z jakéhokoliv důvodu), i když má maminka kam.

A jsou to přeci i jeho peníze, ne?

 
donutkaP
Závislačka 3523 příspěvků 17.12.16 14:10

Tak mě by se to taky nelíbilo, né teda přímo to, že by jim dal peníze, ale to, že mi o tom neřekl.. :nevim: Peníze jsou společné, takže by se mělo společně rozhodovat, nebo teda se domluvit, co se komu dá k Vánocům a v jaké cca ceně třeba :think: my to teda děláme tak, že dárky kupuju já a on mi pak přidá peníze, protože nerad nakupuje, ale peníze nedáváme nikomu, když už, tak aspoň poukázky třeba do drogerie nebo do obchodu a tak, ale přímo peníze prostě nedáváme, i když je teda spíš naopak dostáváme, takže by to byla blbost, abysme mi někomu dali třeba 2000,– a on nám taky 2000,– :nevim: :lol:

 
elpiska
Závislačka 2591 příspěvků 17.12.16 14:11

Ty drobnosti pořídil a peníze k nim přidal ze společných rodinných peněz nebo ze svých? To mi přijde hodně důležité. A dále, jde o jeho rodiče a má právo pořídit jim dárek podle sebe. Nebo snad manžel naopak rozhoduje o dárcích pro tvé rodiče? O vánocích bych asi jeho rozhodnutí tolerovala.

 
Talitha
Extra třída :D 13362 příspěvků 17.12.16 14:13

A o kolik peněz šlo?
Od toho bych se odpíchla.

 
Nika91
Závislačka 3619 příspěvků 17.12.16 14:15

To by mě tedy hodně naštvalo :cert: rozhodně si s ním o tom promluv, že takhle tedy ne.
Já třeba našim taky něco koupím, když vím že na to nemají, ale abych jim dotovala chlast.. no ani by mě nehlo :pocitac:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 14:15

Mně nevadí, že podporuje rodiče, ale je mi jasný, že otec ty peníze z ní vytáhne a prochlastá jako vždycky :zed: Proto jim odmítám poskytovat finanční pomoc, nestalo se to jednou, že jsme jim přispěli např. na uhlí a pak zjistili, že uhlí nemají a peníze jsou prochlastaný. Vím, že to jsou i jeho peníze, ale moje také a nikdy by mě nenapadlo dávat/půjčovat někomu NAŠE peníze bez jeho vědomí :cert:

 
zrcadlo
Kelišová 6876 příspěvků 17.12.16 14:17

Jestli je to opravdu jen pro mámu, tak ho chápu - chce, aby si koupila něco, co jí udělá radost. Průšvih je, že ty peníze můžou skončit v játrech někoho jiného.
Moje kolegyně měla prarodiče, kde děda byl alkoholik a babička od něj nechtěla odejít, ale on jí neustále kradl peníze a propíjel je, tak ta kolegyně každý měsíc babičce dávala balíček stravenek (v hodnotě cca 1800,–kč) - měla tak jistotu, že na základní potraviny mít babička bude (v jejich vesnici měli Coop, kde stravenky berou), a děda po papírkách nepůjde. A taky se babička odmítala hnout, i když jí děti i vnoučata chtěli pomoct…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 14:19

Je to individuální, ale třeba mým rodičům kupujeme dárek většinou dohromady za cca 1500Kč a i těm jeho a v obálce jsou 4 tisíce :cert:

 
jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 17.12.16 14:19
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale nemusí to o mně každý vědět :oops: Jsem dost rozčilená a nějak nevím, jak to vyřešit :cert: Manžel je s dětmi pryč, abych měla chvíli pro sebe a mohla dozabalit a omašlit dárky. Nějaké už jsou zabalené, tak je nadepisuji a najednou jsem našla jeden, který nevím, pro koho je :nevim: Mrknu do něj a vedle drobností je tam obálka s penězi, je mi jasný, že je to pro manželovu matku, nemají peníze, nic od nich ani nedostáváme se stálou písničkou, že na to nemají :zed: Otec chlastá, ona odmítá odejít, ačkoliv má kam, ale to sem nepatří. Chtěla bych poradit, jak to mám vyřešit? Jsou to naše společné peníze a on jim je dává bez mého vědomí, nemám nic proti, když jim kupujeme prášek, mycí prostředky a další věco osobní potřeby, ale peníze prostě NE :cert:

tak mu to normálně v klidu řekni žes našla obálku a pro koho je? hoď se do klidu, chápu, že tě to štve, ale jsou to jeho rodiče a on -ač rozumem vše ví a asi i uzná tak prostě srdcem bude jednat iracionálně… zkus si s ním promluvit jako s dospělým člověkem a vychladni..

 
zrcadlo
Kelišová 6876 příspěvků 17.12.16 14:20
@Anonymní píše:
Mně nevadí, že podporuje rodiče, ale je mi jasný, že otec ty peníze z ní vytáhne a prochlastá jako vždycky :zed: Proto jim odmítám poskytovat finanční pomoc, nestalo se to jednou, že jsme jim přispěli např. na uhlí a pak zjistili, že uhlí nemají a peníze jsou prochlastaný. Vím, že to jsou i jeho peníze, ale moje také a nikdy by mě nenapadlo dávat/půjčovat někomu NAŠE peníze bez jeho vědomí :cert:

Jo, souhlasím, když budou chtít peníze „na…“, tak říct „pojedu s tebou a zaplatím to“, nebo dávat ty stravenky nebo nakupovat.

 
Jana525
Závislačka 4877 příspěvků 17.12.16 14:21

Vubec se ti nedivim, ze zuris. Prober to s nim, jsem zvedava, co ti rekne.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 14:23

@zrcadlo Přesně, stravenky, nebo poukázky jí dáváme naprosto běžně a kupujeme věci, který si za ně nekoupí, např. drogerii, věci do domácnosti atd., protože to otec neprochlastá, ale peníze jí právě taky krade, třeba má jít něco zaplatit a zjistí, že najednou v peněžence nic není, několikrát se ztratily peníze i nám, když jsme tam byli na návštěvě :cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >