Reklama

Manžel doma pomahá jen napůl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 14:28
Manzel doma pomaha jen napul

Holky, mam problem s manzelem a nevim jak ho resit. Je to skvely chlap, ve vsem mi pomuze, podpori atd. nevim co bych si bez nej pocala. Ale co se tyce pomahani doma, je to katastrofa. S nicim mi moc nepomuze a kdyz uz, tak to udela napul. Je ted doma, pise diplomku. A i presto mi proste s nicim nepomuze. Ted jsme se pohadali. Vcera jsem mu na jeho prani smazila rizky a v kuchyni zustal docela binec, ktery se mi uz nechtel moc uklizet. Slibil, ze se o to postara. Dneska uklidil pulku kuchyne a druhou mi jakoze nechal at si ji udelam sama. A jeste na me vyjel, ze si nevazim jeho pomoci. Holky, jak si mam vazit neceho, co proste nedostahne do konce? To pro me neni zadna pomoc.. To se fakt mam smirit s tim, ze si musim udelat vsechno sama? Dite nastesti jeste nemame, ale mam svoje obavy jak to bude pak.. Nechci slyset, ze ho mam opustit, to neudelam. Spis jak na nej, jak ho k te pomoci motivovat?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Sailah
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 25.03.18 14:33

Nijak. Co nezvládla jeho matka už nedoženeš. Je to i tvou povahou, že jsi na to přistoupila. Smiř se s tím, že je bordelář.. Btw. kdybych psala diplomku, tak je mi taky nějaký bordel u zadku. Pokud bych ji nepsala rok v kuse :D ale měla pár dní do odevzdání.

pikola
Neúnavná pisatelka 19073 příspěvků 25.03.18 14:33

Tobě se včera nechtělo, on uklidil dneska půlku.. kde jste si dělali večeři a snídani? Jste asi mladý, to byly léta, kdy se vlastně nic nemuselo a doma mi bordel nevadil :mrgreen: Vím, je to těžké, ale některé chlapy musíš chválit i za blbost třeba ho to pak nakopne aby to bylo příště ještě lepší. Když ho budeš kritizovat, neudělá příště nic.

Ariadne
Echt Kelišová 8728 příspěvků 25.03.18 14:35

Priste nebudou rizky no :mrgreen: poridte si mycku, ta usetri spoustu casi a zrcadli mu jeho chovani. Po detech se to vetsinou zhorsuje :mrgreen:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 25.03.18 14:36

Asi nevím, co chceš slyšet. Tady platí klasické „jaké si to uděláš, takové to máš“… Je to chlap, ti pro tu domácnost moc nejsou. Jako najdou se výjimky, stejně jako se najdou ženské, které nehnou prstem, ale prostě občas mi přijde, že mají ženské velká očekávání… Můj chlap třeba občas uvaří, postará se o děti, dokonce občas i vytře, ale to je taky tak vše, já uklízím denně, sbírám oblečení, luxuju a prostě všechno… Navíc ženské většinou mají rády úklid trochu jinak, ze své zkušenosti si raději uklidím sama :D než abych to pak předělávala.
Ale zase - každý je jiný, i chlapi se najdou, co jsou puntičkáři..
Asi bych poradila si o tom promluvit, ale upřímně si nemyslím, že se něco změní, možná na pár dní, ale to bude tak všechno.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22832 příspěvků 25.03.18 14:37
@Anonymní píše:
Holky, mam problem s manzelem a nevim jak ho resit. Je to skvely chlap, ve vsem mi pomuze, podpori atd. nevim co bych si bez nej pocala. Ale co se tyce pomahani doma, je to katastrofa. S nicim mi moc nepomuze a kdyz uz, tak to udela napul. Je ted doma, pise diplomku. A i presto mi proste s nicim nepomuze. Ted jsme se pohadali. Vcera jsem mu na jeho prani smazila rizky a v kuchyni zustal docela binec, ktery se mi uz nechtel moc uklizet. Slibil, ze se o to postara. Dneska uklidil pulku kuchyne a druhou mi jakoze nechal at si ji udelam sama. A jeste na me vyjel, ze si nevazim jeho pomoci. Holky, jak si mam vazit neceho, co proste nedostahne do konce? To pro me neni zadna pomoc.. To se fakt mam smirit s tim, ze si musim udelat vsechno sama? Dite nastesti jeste nemame, ale mam svoje obavy jak to bude pak.. Nechci slyset, ze ho mam opustit, to neudelam. Spis jak na nej, jak ho k te pomoci motivovat?

Hele časem se naučíš, že pokud to chceš mít podle sebe, tak si to musím udělat sama. Můj chlao vyluxuje, když ho požádám, ale samozřejmě ne tak dokonale, jako bych to udělala já. Tak samostarší syn. Vyluxuje v pokojíku, ale ne tak, jako bych to udělala já. Přesto jdu a poděkuju jim, protože dělají, co umí…

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22832 příspěvků 25.03.18 14:38

Jinak svého času jsme měli pravidlo, že ten kdo vaří nemeje nádobí, to dělá ten druhý. Teď se většina nacpe do myčky a pokud manžel vaří a já mám třeba chvilku, tak jdu a umeju těch pár kousků, co on nadělá atd. Hlavně to prostě musíš řešit s ním a ne s námi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 14:40

@pikola Mlada telata uz nejsme, je nam 27. Asi je pravda, ze co se nenaucil v uplne mladem veku uz ted pujde tezko. Ja mam rada poradek a proto si radeji vsechno udelam sama, protoze ten jeho prah bordelu je mi uz znacne proti srsti. Vzdycky poprosim jestli mi pomuze, ale bud se mu nechce a nebo pomuze, ale napul. Napriklad vyndava mycku a pulku hrncu mi necha na lince nebo kdyz neco zustane spinave mrskne to stejne na misto a je mu jedno, ze se to neumylo. To jsem pak proste nastvana a nevim jak to s nim mam resit. Pochvalit ho za tohle?

@Sailah Na tu diplomku ma jeste docela dost casu.. Ma i dost volneho casu, ale to si radeji zahraje na pocitaci nez by mi pomohl. Mozna je to moje chyba, ze jsem zezacatku vztahu nebyla duslednejsi. Ale ted mi to zacina trochu vadit, protoze mam i jine povinnosti nez uklid a bylo by fajn si to rozdelit. Na jednu stranu je to blbost, ale mam trosku strach, ze az pak bude dite, ze se to zazrakem nenauci a bude pro nej problem se umet ke vsemu postavit. A na to uz byt sama fakt nechci.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 25.03.18 14:44

Poslyš, jen tak mezi řečí sděluješ, že píše diplomku (ale chodí přes týden práce?). Zrovna v tomhle období bych se snažila být hodně tolerantní a neřešit spory o domácí práce… jestli se snaží dostudovat a ještě pracuje, má toho nad hlavu.

pikola
Neúnavná pisatelka 19073 příspěvků 25.03.18 14:44

Hele ber to tak, můj muž je zase opak, on uklizí hned a než něco jde dělat, musí uklidit kuchyň, což mě vytáčí když se tam pořád motá. Jeho matka je to samé, ta by nešla spát dokud není uklizeno, někam si položíš kafe a za chvíli tam není.
Dávej mu menší úkoly, některý chlapy na to prostě nejsou, ex byl taky takový. Jeho matka za něj dělala všechno, neuměl nic dotáhnout.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 25.03.18 14:49

A jinak si dovolím poznámku - již jen formulací „aby mi pomohl“ dáváš najevo, že domácí práce jsou vlastně Tvoje zodpovědnost. Začala bych přemýšlet o tom, že když někoho žádám o pomoc, vycházím z předpokladu, že dělá něco pro mě. Pak to i ten požádaný tak vnímá, jako že dělá druhému laskavost. Ale péče o domácnost na čem by se měli ti, co tam žijí, přirozeně podílet, jako na svých povinnostech, ne že jeden druhému „pomáhá“…

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 25.03.18 14:51
@pikola píše:
Hele ber to tak, můj muž je zase opak, on uklizí hned a než něco jde dělat, musí uklidit kuchyň, což mě vytáčí když se tam pořád motá. Jeho matka je to samé, ta by nešla spát dokud není uklizeno, někam si položíš kafe a za chvíli tam není.
Dávej mu menší úkoly, některý chlapy na to prostě nejsou, ex byl taky takový. Jeho matka za něj dělala všechno, neuměl nic dotáhnout.
:D JO, to naštve. Navrhuji přidávat na hrnek cedulky ve stylu „nech mě bejt, někdo mě ještě pije“ :P

robínek
Extra třída :D 13784 příspěvků 25.03.18 14:51
@Anonymní píše:

Tak možná si stanovit „oblasti zajmu“ ;) Třeba u nas bych požadavkem uklidit po vareni absolutně neuspela, na to asi manžel nemá bunky nebo co. Ještě tak vyklidit ráno myčku, ale i to kolikrát nedodělá, protože ho něco vyruši a zaomene na to. Nevari. Proste kuchyne je marna. Ale jsou pouze jeho práce: Myti koupelen a záchodu, veseni a sbirani pradla, to nedělám, i když se mi kolikrát čistota umyvadla nic nelibi, tak holt zavru oči a počkám, až to udela on, neni to hned, ale udělá to. Kdybych to ale párkrát udělala za nej ja, asi by ho to uz příště nenapadlo :lol: V jiných cinnostech jdeme napul, ale beru to rak, ze on nezvládá kuchyň, tak ja nezvládám koupelny :lol: Jinde to je tak zajedeme, ze jeden vari, druhy myje nádobí…prostě najit nějaký systém. A byt připravena na to, ze to nebude id ealni, presto neustoupit :mrgreen:

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 25.03.18 14:55

My jsme si s mužem sedli a v klidu si popovídali. Vyjasnili jsme si navzájem domněnky a očekávání a fungujeme dobře. Můj muž bordel nevidí, ale je úplně v pohodě, když mu řeknu co je potřeba udělat a kdy. Třeba pravidelně stele postele. To mu nemusím říkat, upozornovat. Slevila jsem teda dost ze svého standardu, ale ustláno je. Též vynáší koš, pokud není vyneseno stačí připomenout nebo dat ke dveřím. Nádobí máme společné, buď dělám já nebo on. Ale musím třeba říct, že potřebuji umýt všechno nádobí, utřít, uklidit a také šetřit linku. Pokud řeknu umýt nádobí. Tak „jen“ umyje nádobí. Ale ten můj nedělal nikdy naschvál, že by my nechal půlku.

warita
Echt Kelišová 7779 příspěvků 25.03.18 14:58
@pikola píše:

co kafe… moje mati, kdyz varim, tak mi stale chodi za zadkem a odklada vse, co k tomu vareni potrebuju. Zamicham polevku, odlozim na vterinu varecku, abych si neco vytahla z lednicky, varecka je pryc. To stejne, krajim zeleninu, na chvilku odlozim nuz, abych si pripravila cibuli a kdyz ji chci pokrajet, nuz je pryc. A NENI V LIDSKYH SILACH ji vysvetlit, aby to prestala delat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >