Manžel hazarduje - vozí dítě v autě mimo sedačku!

Anonymní
22.2.20 10:32

Manžel hazarduje se zdravím dítěte!

Jsem momentálně tak dožraná jako jsem snad ještě nikdy nebyla. Vařím k obědu guláš a zjistila jsem, že mám málo papriky, tak jsem poslala manžela, se starším, pětiletým synem, k jeho rodičům, jestli by mi ji tchýně nemohla půjčit. Myslela jsem, že půjdou pěšky, ale manžel tvrdil, že to bude rychlejší, když pojedou autem. Budiž, tchánovci bydlí na druhém konci vsi (spíš jsme něco mezi městem a vesnicí) a oběd bude tudíž dřív. Když přijížděli zpátky domů, tak jsem zrovna vynášela smetí a myslela jsem, že mě raní mrtvice. Synek nebyl připoutaný, ale normálně stál mezi předníma sedačkama. Manžela jsem seřvala, ale on nechápe proč, prý co by se mohlo na těch cca pěti kilometrech tam a zpátky stát? Prý je to jednodušší takhle, nemusí malýho poutat a malýmu se to prý líbí, že má takhle lepší přehled. Prý tak spolu jezdí už dlouho, ale dodal, že jenom po vsi a ještě se u toho tvářil jako otec roku. Navíc jeho prý jeho rodiče taky tak vozili, když byl v synově věku a nikdy se nic nestalo. Jenže nemůže přece srovnávat starou škodovku, která vzadu neměla pásy a provoz před třiceti lety s naší octavií a dnešním provozem!!! Vůbec nevím co s tím dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

371
22.2.20 10:36

Zbytečná hysterie. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18018
22.2.20 10:38
@Pan Dan píše:
Zbytečná hysterie. 8)

Fakt? Stačí, aby mu někdo vyběhl pod auto, třeba zvíře, což na vesnicí není nic neobvyklého. Zabrzí a děcko proletí sklem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.20 10:40
@Pan Dan píše:
Zbytečná hysterie. 8)

Zbytečná hysterie jo? Vůbec si nedokážu představit, co by se stalo, kdyby se nabourali.

• Nahlásit
  • Citovat
5342

Tak tohle zjistit asi by manželovi přistál na hlavě ten hrnec vařícího guláše. Naštěstí manžel je na tohle dost opatrný, nám stačilo když jsme chodili za tchánem na ARO a vozili tam ty lidi po bouračkách, přitom připoutat dítě do sedačky je záležitost minuty. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790

Myslím, že na internetu se dají najít videa, kde mu můžeš ukázat, co se může stát. Ukaž mi je v klidu a zeptej se ho, jestli chce, aby vaše dítě bylo třeba po zbytek života upoutané na vozík nebo přijít o ruku. To, že on jede pomalu, neznamená, že to do něj někdo nemůže napálit ve 100km/h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3427
22.2.20 10:41

Zbytečná hysterie to určitě není 8o prostě bych manželovi zatrhla a nikam by s dítětem nejel. provoz kdysi byl mnohem menší a bylo dost aut který ani neměli vzadu pásy ať se podívá na nemyslíš zaplatíš to video s tím miminem a jestli mu to nedojde ani potom tak bych ho naprosto vážně nenechala s dítětem nikam jet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
22.2.20 10:42

Mu pusťte tohle:

https://youtu.be/Z5qU4-HETvk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
22.2.20 10:42
@vokishka píše:
Fakt? Stačí, aby mu někdo vyběhl pod auto, třeba zvíře, což na vesnicí není nic neobvyklého. Zabrzí a děcko proletí sklem.

Aby „proletěl sklem“ při zabrždění, to by musel jet tak osmdesát. Navíc když jede pomaličku tak má přehled o okolí. Těžko mu tam znenadání skočí srnec. Vím, může se stát cokoliv ale v sobotu dopo na vesnici? Nedělal bych z toho drama. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6446
22.2.20 10:43

Tak mu treba pust tohle, urcite jsou i cizojazyčné videa, pokud tohle nestaci :nevim: https://youtu.be/jXVD6mKg-rE

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Anonymní píše:
Jsem momentálně tak dožraná jako jsem snad ještě nikdy nebyla. Vařím k obědu guláš a zjistila jsem, že mám málo papriky, tak jsem poslala manžela, se starším, pětiletým synem, k jeho rodičům, jestli by mi ji tchýně nemohla půjčit. Myslela jsem, že půjdou pěšky, ale manžel tvrdil, že to bude rychlejší, když pojedou autem. Budiž, tchánovci bydlí na druhém konci vsi (spíš jsme něco mezi městem a vesnicí) a oběd bude tudíž dřív. Když přijížděli zpátky domů, tak jsem zrovna vynášela smetí a myslela jsem, že mě raní mrtvice. Synek nebyl připoutaný, ale normálně stál mezi předníma sedačkama. Manžela jsem seřvala, ale on nechápe proč, prý co by se mohlo na těch cca pěti kilometrech tam a zpátky stát? Prý je to jednodušší takhle, nemusí malýho poutat a malýmu se to prý líbí, že má takhle lepší přehled. Prý tak spolu jezdí už dlouho, ale dodal, že jenom po vsi a ještě se u toho tvářil jako otec roku. Navíc jeho prý jeho rodiče taky tak vozili, když byl v synově věku a nikdy se nic nestalo. Jenže nemůže přece srovnávat starou škodovku, která vzadu neměla pásy a provoz před třiceti lety s naší octavií a dnešním provozem!!! Vůbec nevím co s tím dělat.

Debil, idiot :nevim: jezdit jen s nima, pustit video, odkaz na nehodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11944

Nevyšilovat. Ano, porušil předpisy, ale už si ho seřvala a teď si na něj ještě stěžuješ na internetu a tipuju že to uslyší půlka vesnice, jakej je strašněj.

Pokud chceš aby tě slyšel tvoje obavy a porozuměl tomu, že to prostě není dobrý nápad, tak to fakt nedocílíš ječením a nadáváním. Tím naopak jen posílíš jeho obrany, že neudělal nic špatného a ty jen přeháníš.

Takže pokud chceš, aby to neopakoval, tak se běž vydýchat ven a až ti opadnou emoce, tak přijd, omluv se za nepřiměřenou scénu (tím získáš jeho pozornost a nebude se hned bránit) a vysvětli že si tak reagovala proto, že si byla vyděšená z představy, co všechno by se mohlo stát - sice se nestalo, ale opravdu mohlo a že bys opravdu potřebovala pro svůj klid a předcházení podobným scénám, aby když jede v autě dítko poutal.

Když to zvládneš bez toho abys vyčítala, nadávala a jinak emočně tlačila a budeš věcně řešit jen to jedno, konkrétní - tedy poutání dítěte v autě, tak nejspíš uzná chybu a zkusí to nedělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1765
22.2.20 10:44

U nas na vesnici je to bezna praxe, deti jezdi do skolky nepripoutane na predni sedacce vsichni. Ja jsem jedina, ktera je i kvůli par metrum pripoutam. Deti tu ani nenosi helmu na kolo a to i ti, kteti se na nem teprve uci a sotva se na nem drzi. Ale uz jsem si na to zvykla, sve deti mam vycvicene, a v aute bez sedacky by nejely a na kole bez helmy take ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12472

@Pan Dan V sobotu dopo na vesnici? To má být argument pro nepřipoutané dítě? Příště bych na něj poslala policajty, když je blbej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21758

Ono je vůbec s podivem, že to manžela napadne a že to nechápe. Ty jeho důvody jsou jen důkazy jeho hlouposti. Pak nějaké zatrhávání a hulákání na něj nemá smysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama