Reklama

Manžel je chudý - rozvod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Black Sea
Stálice 85 příspěvků 25.02.17 21:45
Manžel je chudý - rozvod?

Ano čtěte dobře - můj manžel je chudý a není schopný vydělat peníze a já uvažuji po minulém týdnu o rozvodu.

Nejsem zlatokopka. Fakt ne, aby jste si nemysleli, ale…

Před cca 2 lety jsme měli fin. problémy. Nebylo to uplně nejaké šílené, ale z předchozích mojich diskuzích asi pochopíte, že jsme na tom nebyli nějak extra…pujčka, kontokorent atd. Pak se to v dobré obrátilo. Makala jsem na sobě a našla si super práci a tam ještě povýšila na zástupce vedoucího výroby. S přítelem jsme se vzali a vše bylo ok. On měl nic moc práci a nic moc placenou. Pak přišel refix hypotéky. Měli jsme nějaké peníze a já slušně vydělávala tak jsme veškeré uspory dali na umoření hypo a navýšili si splátku.

Poslední dobou manžel mluví o dítěti a rodině, že už máme věk a i zázemí atd. Já bych i možná byla pro, ale…a tady je to ale.
Pracuje jako servisní pracovník a jezdí dělat servis do firem. Moc nevydělá. Má možnost i nočních a víkendových směn a pohotovostí i havárek, ale on je nebere a dělá klasicky od rána a ve 4 je už doma někdy. Pokud nic neveme tak domu donese v Praze!!! cca 14500kč čistého. Občas když moc rýpu něco vezme a tak má třeba 16 000kč čistého.
Já pracuji jako zástup vedoucího výroby pro klíčové zákazníky. Od rána mi drnčí telefon i mobil, milion emailu a stížností, problému atd ráno chodím o 30min dříve a vracím se o hodinu později. Pracuji na sobě, abych měla více peněz a třeba nárok i na lepší místo atd. Chodím domu i někdy okolo 7-8 a on nic. Občas pomáhá v domáctnosti to jo, ale ne nijak výrazně. Má možnost si nahlásit pohotovost a nebo jezdit na havárky, kde může vydělat více. Kdyby se snažil má i třeba 25 000kč čistého ale on ne. Má rád svůj klid. Nálehala jsem a prosila, ale nic moc. Občas něco vezme, ale peníze neřeší. Poslední dobou mluví o rodině. A za poslední rok to několikrát dopadlo tak, že neměl peníze a musel si ode mě pujčit. Peníze máme zvlášt. Každý dává něco na hromádku a každý něco platí a každý má kapesné. Nevadí mi, že mám víc a že víc platím, ale že prostě ví že mám a neřeší to. Hypotéka i pujčka je z před manželství psaná na mě. On nic nemá. Zaplatí si svoje, pak něco dá na společné a utratí kapesné a pak přijde, že nemá na vodu a elektriku a že nazaplatil internet. Já jdu a musím to zacálovat.
Několikrát jsem o tom mluvila, že mi to vadí a že chci aby udělal alepson kompromis a s občas něco bral, ale je to furt stejný. Poslední měsíce nevyšel a tedka ještě začal mluvit o rodině atd…řekla jsem m u že s ním UŽ DÍTĚ NECHCI.

Co tedka?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 33 Další »

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 3064 příspěvků 25.02.17 21:50

Kolik je ti let?

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 25.02.17 21:54

Neděl si s ním dítě, to v první řade. V druhé nevidím problém fakticky v tom že nepřinese tolik peněz jako ty ale že si ho kvůli tomu nedokážeš vážit, což není tvoje chyba, ale rok co rok to bude horší a v tom žít, nedej bože přivést dítě? Ne :nevim: Platit cokoliv za chlapa, mimo krizové situace kdy nemůže pracovat, má jiný mimořádný výdaj, to by mě štvalo a hodně. Co budete dělat až budeš mít 8 tisíc rodičák :nevim: Půjde a půjčí si jinde a jste zase v háji.

Nevím jestli ho miluješ nebo z čeho pramení to že jste pár ale já bych takhle nechtěla pokračovat.

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 25.02.17 21:54

Chudáka kopnout někam a okamžitě najít pořádného pracháče!!! :P

pannda
Kelišová 6473 příspěvků 31 inzerátů 25.02.17 21:55

Manžel není chudý…jen nespolehlivý, proto by jsi měla dohlédnout na zaplacení měsíčně všeho, co máte a ze zbytku hospodařit..

omites
Extra třída :D 12740 příspěvků 25.02.17 21:57

A nešel by manžel na rodičák?

Btw. jaký je model u něj v rodině?

Helileli
Závislačka 2772 příspěvků 25.02.17 21:57

A když máte tedy rozdělené finance, ty máš hypotéku, to si snad ani dítě dovolit nemůžeš, ne? Z řidičáku asi těžko poplatis hypo své nemovitosti a ještě svůj díl běžných nákladů, ne?

CaravaggioDaMerisi
Kecalka 197 příspěvků 25.02.17 22:03

No ted si to asi musis sesumirovat sama. Jak si predstavujes svoji budoucnost, v cem jsou jeho klady a zapory, co jsi schopna jeste prekousnout, obetovat, prehodnotit, a co uz ne, zda by se po prichodu ditete byl schopen pochlapit, nebo jit naopak treba sam na materskou a vzit domacnost do vlastnich rukou. Hlavne neres, jak to maji ostatni, co je a neni normalni, jak se na to kdo bude divat apod. ale res pouze co by vyhovovalo konkretne tobe. Pokud tvy zavery neukazi partnera v tak spatnym svetle, dala bych mu asi sanci ukazat, ze na to ma (schopnost silu vytrvalost zodpovednost..) a neni jen malej pohodlnej naivni chlapecek. Treba pul roku pohotovosti nebo prevzeti pwce o domacnost a az pak by prisla na radu vubec nejaka diskuse o diteti, nasledovalo by dalsi „zkouseci“ obdobi a teprve az pak bych mizna na diteti zacala pracovat. Mezitim bych poridila aspon nejaky zvire - nam to jako priprava na dite docela pomohlo :)
Kolik ti je a jak slouho jste spolu?
Dokazes si predstavit treba i zivot bez ditete?

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 25.02.17 22:05

Ať si udělá trvalé příkazy, které mu budou odcházet na poplatky co nejdřív po výplatě, jinak z toho co píšeš je mi líto vás obou. Tvého muže že se bude muset sedřít z kůže a stejně to tobě bude vždycky málo, tebe že ještě nejsi zralá žít v manželství, nejsi schopna řešit problémy. Jednou se to proti tobě obrátí, ty budeš na mateřský a peníze budeš vydávat za potřeby dítěte a sama budeš somrovat u svýho,,budoucího pracháče" aby jsi si něco koupila.
Nerýpu, jen nechápu co je těžký na soužití v dobrém i zlém.
(samozřejmě pokud je pravda co píšš o manželovi, nechápu proč sis ho brala, když už je takový odjakživa)

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 25.02.17 22:07

Jestli máte dluhy, který pokryjou příjmy a máte málo, do dítěte bych být vámi nešla. :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15609 příspěvků 25.02.17 22:08

Miluješ ho? Vážíš si ho? Imponuje Ti? Pokud je to 3× ne, už to je důvod nezakládat rodinu, děti.
Až půjdeš na mateřskou, klesnou vám příjmy. On nemá ambice se snažit a využít svůj potenciál - z čeho budete žít? Na to bych se ho naprosto racionálně zeptala…Chlap nemusí být magnát, ale snahu uživit rodinu by mít měl. A ne se nechat zakládat ženou - to je pod úroveň a hrdost normálního chlapa.

Gituš
Závislačka 2582 příspěvků 25.02.17 22:08

V první řadě, pokud člověk není spokojený ve vztahu, děti by si dělat neměl. To je první a jasná podmínka a není to sobecké, jen tak na okraj.

Jak by se tvářil na skutečnost, že by šel na rodičák on? Vzhledem k tomu, že vaše příjmy jsou drobet odlišné a že z jeho platu byste nebyli schopni vyjít. Mně by docela zajímala jeho reakce :).

Šarlota4
Echt Kelišová 9646 příspěvků 25.02.17 22:12

Vlastne je to docela bezny model, ale obracene (az na tu jeho nezodpovednost ). Proste neni ambiciozni to je v cloveku, nemuze za to. Doma jsi chlap ty a pokud by sel na materskou a prebral vlastne zenskou roli v domacnosti, tak proc ne.

Terisos
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 25.02.17 22:13

Nechala bych ho jeden měsíc hospodařit zcela samostatně. Dej mu tolik, kolik bys měla na rodičáku…a ať se on postará o všechno. Ty by ses starala o dítě :) Pokud ho taková zkušenost neprobere… Ne. Nepořizuj dítě do chudoby. Nebo bys mimčo odtrhla a šla hned do práce? Aby měl pán dítě i spolehlivou ženu-živitelku-kasičku? Nene, prosím…

Kateřina Hubálková
Kecalka 137 příspěvků 25.02.17 22:17

Tak to je spíš asi o tom, že se dostatečně nesnaží..to by mi vadilo teda taky..manžel, tenkrát ještě přítel, když začal podnikat, tak pár let neměl téměř na nic, ale!!! makal jako šroub. Proto jsme to spolu ustáli..partnera si člověk musí hlavně vážit…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 33 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Postránecký náhle končí v televizi. Nemoc si vybírá svou daň

Snažil se být statečný a splnit své pracovní závazky, zdravotní stav ale již... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama