Manžel je gambler. Mám dát další šanci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 14:09
Manžel je gambler. Mám dát další šanci?

Manžel hraje automaty už asi 10 let. Jsme spolu 8 let, před rokem jsem zjistila, že hraje. Sliboval, že už hrát nebude, chodil na ambulantní terapii. Po roce jsem zjistila, že hraje dál.
Odstěhovala jsem se od něj, máme dvě malé děti. Slibuje, že už hrát nebude, že si to teď už uvědomil, že nechce přijít o rodinu. Chodí znovu na terapii. Jezdí za dětmi, chce nás zpátky.
Jinak je jako manžel dokonalý, ke mně pozorný, děti miluje, doma pomáhá, peníze vydělat umí.
Může se vůbec gambler napravit?
Zajímá mě osobní zkušenost.
Jestli je nějaká uzavřená skupina na tohle téma, prosím odkaz, žádnou se mi nepovedlo najít.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
janet9
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 25.12.18 14:16

Taky jsem mela manzela gamblera. Ale s tim rozdilem, ze rodinu nedokazal zaopatrit, kdyz jsem byla na RD. Neplaceni energii atd. Na ambulantni lecbu jsem ho dostala, bohuzel tam byl jen 2× a rekl, ze uz to chape a hrat nebude. Kecy. Vzdy jen sliboval, a ze to dela pro rodinu, abysme se meli lip. Ja to po 13 letech vzdala, protoze v tom byl i alkohol a nasledna agresivita.
Jinak skupina tu je. Je uzavrena. Treba se ti holky ozvou.
Ale je to strach uz na cely zivot. Gambler se nevyleci, muze jen abstinovat. A kdykoli do toho vlitnout zpatky. Je to stejne jako treba s alkoholikem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 14:22

@janet9 Vím, že je to na celý život, toho se právě bojím. Říká, že si to uvědomil a že už hrát nechce a nebude. Jenže věřit se tomu nedá, může být pár let v pohodě a pak do toho znovu spadnout.
Měla jse v tom jasno, když jsem od něj odešla.
Teď, když vidím, jak se snaží, miluje děti atd.. nevím, jestli mu nedat další šanci. Je to hrozně těžký rozhodnutí. Rozum říká utec, ale pocitově bych chtěla aby to bylo zase dobrý.
Zakladatelka

lalalyla
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 25.12.18 14:24

Ne!Zadnou dalsi sanci se nic nevyresi.Ja jich dala asi 150 nez mi doslo,ze to nikdy neprestane.Az po rozchodu se mi opravdu ulevilo, protoze jsem vedela, ze uzse nikdy nebudu muset bat, kdy zase prohraje najem atd…

Russet
Extra třída :D 13331 příspěvků 25.12.18 14:27
@Anonymní píše:
@janet9 Vím, že je to na celý život, toho se právě bojím. Říká, že si to uvědomil a že už hrát nechce a nebude. Jenže věřit se tomu nedá, může být pár let v pohodě a pak do toho znovu spadnout.
Měla jse v tom jasno, když jsem od něj odešla.
Teď, když vidím, jak se snaží, miluje děti atd.. nevím, jestli mu nedat další šanci. Je to hrozně těžký rozhodnutí. Rozum říká utec, ale pocitově bych chtěla aby to bylo zase dobrý.
Zakladatelka

Tak děti přece milovat může i bez tebe. Lásku k nim nejlépe dokáže tou abstinencí. Ale sama bych mu už nevěřila, že je úplně venku. Mně by vadila s prominutím ta blbost, že věří, že ten hazard ukočíruje. Jak alkoholik. Nikdy nebude mít dost.

janet9
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 25.12.18 14:31

Bylo by fajn, kdyby se vyjadrily zeny abstinujicich gambleru, jak to ted maji.
Muj ex hral taky asi 15 let. Nevim, hral uz pred tim, nez jsme se poznali. Ja si problem uvedomila asi po 5 letech. Driv se mi to zdalo neskodne. Brala jsem to jako zabavu a odreagovani, ne zavislost.
S rozumem a srdcem jsem to mela stejne.
On sliboval a ja se sebe samu snazila stale presvedcit, ze uz to mysli vazne. Mela jsem ho rada. Nevim, jak oni to maji v hlave.
Ty aspon vidis, ze se snazi, kdyz dochazi na terapii. Muj to nevydrzel.

divine woman
Echt Kelišová 9749 příspěvků 25.12.18 14:32

Řešila bych to prakticky. Rozvedla bych se s ním, aby mě a děti nemohl zadlužit a pokud by se snažil, žila bych s ním dál. :mavam: Pevné nervy.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 25.12.18 14:33

Ať jde na léčení, jinak bych šanci nedávala. Jo, tvrdí že přestane, ale jen do té doby než zas bude mít chuť.. Bude to tvrdit pokaždý když prohraje prachy, že už nikdy víc.. a za pár dní je v tom znovu.

Russet
Extra třída :D 13331 příspěvků 25.12.18 14:34
@divine woman píše: Řešila bych to prakticky. Rozvedla bych se s ním, aby mě a děti nemohl zadlužit a pokud by se snažil, žila bych s ním dál. :mavam: Pevné nervy.

A k čemu by to bylo, kdyby prohrál všechny prachy a ona neměla na zaplacení nájmu? To by jako pro jistotu ona vydělávala na chod celé domácnosti a on svůj výdělek sypal do automatu nebo kam?

janet9
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 25.12.18 14:41

Vim, ze nektere zeny to resily tak, ze manzel jim odevzdaval penize a dostaval jen kapesne.
Ale zase jsou nebankovni pujcky atd.

Enmamma
Závislačka 3218 příspěvků 25.12.18 14:42
@Anonymní píše:
Manžel hraje automaty už asi 10 let. Jsme spolu 8 let, před rokem jsem zjistila, že hraje. Sliboval, že už hrát nebude, chodil na ambulantní terapii. Po roce jsem zjistila, že hraje dál.
Odstěhovala jsem se od něj, máme dvě malé děti. Slibuje, že už hrát nebude, že si to teď už uvědomil, že nechce přijít o rodinu. Chodí znovu na terapii. Jezdí za dětmi, chce nás zpátky.
Jinak je jako manžel dokonalý, ke mně pozorný, děti miluje, doma pomáhá, peníze vydělat umí.
Může se vůbec gambler napravit?
Zajímá mě osobní zkušenost.
Jestli je nějaká uzavřená skupina na tohle téma, prosím odkaz, žádnou se mi nepovedlo najít.

Dát šanci? Ale ano, tedy pokud na to máš dost peněz.

divine woman
Echt Kelišová 9749 příspěvků 25.12.18 14:43

@Russet Ne, musel by mi odevzdávat stanovenou částku z platu, abych s dětmi byla finančně ok. Případné dluhy by byly už jen jeho. Manželství s gamblerem je průser.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 14:43

@divine woman Souhlasím, rozvod chci určitě, ať mě nemůže zadluzit. Přestěhovala jsem se do bytu mých rodičů. Musel by se přestěhovat on za námi, kdyby to pokračovalo, už bych se nemusela stěhovat já s dětmi, řešit školku, skolu atd.. musel by se odstěhovat on. Ale i tak nevím, jestli do toho ještě jít. Zajímaly by mě příběhy těch, co to riskly a manželé abstinuji. Bohužel všude čtu, že to stejný skončilo hraním.

divine woman
Echt Kelišová 9749 příspěvků 25.12.18 14:47

Tulipáne rozveď se a pak přemýšlej, jestli ti za to stojí. Je ochotný dávat ti dostatečnou částku, abyste byli s dětmi finančně ok?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 14:54

@divine woman Jsem pryč 3 měsíc a platí, co jsme se domluvili. Rozvod ale nechce. Tak uvidíme, jak se bude chovat, až se budeme opravdu rozvádět. Myslí si, že k tomu nedojde. Chci to řešit hned po Novém roce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >