Reklama

Manžel je liberální ve výchově 17-letých

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 15:12
Manžel je liberální ve výchově 17-letých

Holky už nevím jak dál, máme 17-letá dvojčata Julii a Jakuba. Jsem matka, které záleží na tom, aby její děti nepily alkohol, nekouřily atd. Muj manžel je v této problematice příliš liberální. Moje děti mohou chodit na zábavy max. do 00:00 a pak se mi musí hlásit s tím, že zkontroluji jejich,,stav”. Teď jsem ležela týden v nemocnici a po příjezdu domů jsem s hrůzou zjistila od sousedů, že děti o vikendu přišli domů nad ránem a dcera byla viděna s cigaretou v ruce… manžel mi na to řekl, že to k jejich věku patří. Co si o tom myslite vy? Jsem moc přísná?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 07.01.18 15:16

Je jim 17 jsou skoro dospělí 8o a bez tak jak tomu všemu chceš zabránit? Doma si nezapálí vyjdou ven a vyhulí si zobák tomuhle prostě zabránit nejde jsou dost staří na to aby věděli co mužou a co si nemůžou dovolit ne?:)

Aries6
Generální žvanilka 21945 příspěvků 5 inzerátů 07.01.18 15:16

Ty jsi podle mě moc přísná a on příliš benevolentní. Já měla vycházky od těch 15 let tak do 2 hodin a když naši zjistily, že jsem spolehlivá, přestali mi dávat hranici, kdy mám přijít.

mado
Závislačka 4709 příspěvků 07.01.18 15:24

V 17ti uz vychovu nedozenes, bud to v nich uz je nebo neni.Ted uz je to jen na detech, jakou cestou se rozhodnou jit.Jsou skoro dospeli, kontrolovat o pulnoci v jakem jsou stavu mi nepripada dustojne tebe ani jich.
Pokud si plni skolni povinosti, je na ne spolehnuti, nevyhledavaji si za kamarady propustene kriminalniky, tak je nechej zit.
Spousta lidi si v mladi prosla divokymi vecirky a prospelo to jejich dospeni.Jini zase k zivotu alkohol a cigarety nepotrebuji ani v mladi ani pozdeji v zivote, zase ujizdi treba na sportu nebo cestovani.
Jedina spravna rada neexistuje, uz jsi je vychovala, jak nejlepe jsi umela a je to na nich, jak se svym zivotem nalozi.
Zakazy a kontroly v tomto veku spis speji k tomu, ze deti k tobe ztrati veskerou duveru a budou se ti vyhybat.

ka2ka
Extra třída :D 12753 příspěvků 1 inzerát 07.01.18 15:28

Jsi moc přísná nejsou to děti, nedáváš jim šanci dokázat ti že jsou zodpovědní

debra.morgan
Závislačka 3498 příspěvků 07.01.18 15:30

Jsi moc přísná. nech je žít není jim 13…

lamicina
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 07.01.18 15:30

Já mám přístup asi jako Tvůj manžel, v 17letech už bych se s výchovou nezalamovala. S tím příchodem do půlnoci mi přijdeš hodně příná, teda jestli se bavíme o víkendech.

jahuhudka
Extra třída :D 10667 příspěvků 07.01.18 15:38
@Anonymní píše:
Holky už nevím jak dál, máme 17-letá dvojčata Julii a Jakuba. Jsem matka, které záleží na tom, aby její děti nepily alkohol, nekouřily atd. Muj manžel je v této problematice příliš liberální. Moje děti mohou chodit na zábavy max. do 00:00 a pak se mi musí hlásit s tím, že zkontroluji jejich,,stav”. Teď jsem ležela týden v nemocnici a po příjezdu domů jsem s hrůzou zjistila od sousedů, že děti o vikendu přišli domů nad ránem a dcera byla viděna s cigaretou v ruce… manžel mi na to řekl, že to k jejich věku patří. Co si o tom myslite vy? Jsem moc přísná?

No a ty myslis, ze s zela cigaro poprve v ruce? :mrgreen: Tvoje prisnost evidentne nicemu nezabranila. Mam stesti, moje k tomu proste maji odpor, nekouri, syn sedi u pc nikde se netoula, dcera kdyz zacala s klukem, prisla ho predstavit. Po nocich taky nechodi. Ale neni to mnou, ale jejich povahou… Zase ale radi jezdi na anime, i na nekolik dni dovoluji od 15 let

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 07.01.18 15:41

Tak to, že přišli domů nad ránem, top nemusí nic znamenat. já jsem tak chodila běžně, ale většinou skoro nebo úplně střízlivá. Jen mne bavilo tancovat a blbnout po městě. Spíš bych se sousedů ptala na stav dětí a s manželem si nějak navzájem dohodla, co jim dáme za mantinely, abyste se nerozcházeli.

KarlaMonikova
Kecalka 168 příspěvků 07.01.18 15:45

@jahuhudka
Tobě jako přijde lepší když kluk sedí u PC? Já mám sice děti trochu menší, ale radši bych byla, kdyby byly venku :nevim:

jahuhudka
Extra třída :D 10667 příspěvků 07.01.18 15:48
@Anonymní píše:
@jahuhudka
Tobě jako přijde lepší když kluk sedí u PC? Já mám sice děti trochu menší, ale radši bych byla, kdyby byly venku :nevim:

Neni jen u pc, ale je to jeho zaliba, studuje IT, uci se jazyky. Jinak chodi plavat, anime a obcas nejaky vylet :mrgreen: Ale po vecerech proste nechodi

mgdln
Závislačka 4511 příspěvků 07.01.18 16:11

@jahuhudka co je anime?

jahuhudka
Extra třída :D 10667 příspěvků 07.01.18 16:18
@mgdln píše:
@jahuhudka co je anime?

Uplne dopodrobna se nezajimam ale japonske kreslene pribehy. Maji ruzna setkani animefesty

Alušáček
Závislačka 3126 příspěvků 07.01.18 16:18

Jsi moc přísná, stejně si udělají co chtějí, to neovlivníš. Když budeš zakazovat budou ti lhát…

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 07.01.18 16:39

Myslim, ze ted presne zjistis, zda tva vychova byla „dobra“ ci nikoli, protoze v tomto veku uz je neovlivnis zadnymi zakazy ci prikazy.Ted uz ti jen ukazou, co jsi do nich vlozila. Jestli dcerino koureni je jen poza, revolta, nebo v tom bude pokracovat.Zda budou mit i nadale chut se ti hlasit v noci a ohlasovat prichody. Jeste muzes mnoho zachranit tim, ze jim das vetsi svobodu, ze ktere bude plynout i jejich zodpovednost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >