Manžel je najednou strašně výbušný a podrážděný

Anonymní
18.7.21 13:04

Manžel je najednou strašně výbušný a podrážděný.

Začínám být zoufalá. Už asi poslední měsíc je manžel strašně výbušný a podrážděný.. vím, že to není nějaká závratná doba, ale nikdy takový nebyl. Troufla bych si říct, že máme jinak pohodové manželství.. za 10 let žádný problém.

Když se ho zeptám co se děje.. řekne klasicky, že nic, že jsem jenom přecitlivělá a že ho jen
neustále obviňuju..

Už jsem to vzdala a ten jeho kyselý obličej už ignoruju a stále žádná změna.

Fakt už nevím jak dál?? Mám zkusit nahodit téma rozvod?

Na druhou stranu, ale chce plánovat další dítě.. tak já se v něm teď fakt nevyznám.

Vím, že je to naivní.. ale nějaké rady, doporučení?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
817
18.7.21 13:09

Prvni co me napadlo, ze ma milenku, nebo je myslenkami u jine zeny, se kterou ani nemusi nic mit. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17395
18.7.21 13:10

No rozhodně si nepořizuj další dítě, dokud se mistr nenaučí zvládat stres a komunikovat nějak příčetně, ne agresivně.

Nemůžeš odjet někam s kamarádkama a nebo ke svým rodičům na týden, dva, abyste si od sebe odpočinuli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 13:10

@Markétka111 je teď už 3 měsíc jen doma, tak to bych asi vyloučila.. leda, že by se to stalo dřív a teď ho to dohnalo. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
91
18.7.21 13:15

Ztratil práci? To by mohlo být tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25048
18.7.21 13:15
@Anonymní píše:
@Markétka111 je teď už 3 měsíc jen doma, tak to bych asi vyloučila.. leda, že by se to stalo dřív a teď ho to dohnalo. :nevim:

Tak mu asi ty tři měsíce doma jen lezou na mozek. To je vcelku běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17395
18.7.21 13:17
@Anonymní píše:
@Markétka111 je teď už 3 měsíc jen doma, tak to bych asi vyloučila.. leda, že by se to stalo dřív a teď ho to dohnalo. :nevim:

no jestli ztratil práci a nebo je nemocný, tak se neumí srovnat s tím, že najednou jsou věci jinak, než byly. Vypadnout někam s dítětem/dětmi bez něj, a nechat ho ať se s tím popasuje opravdu může být nejjednodušší řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
18.7.21 13:19

Proč hned rozvod?

Příspěvek upraven 18.07.21 v 13:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ayo
87
18.7.21 13:20

Jeden měsíc je podrážděný (pravděpodobně kvůli tomu, že nemá 3 měsíce už práci a být doma mu leze na mozek) v celém 10 letém manželství a ty do toho chceš hned tahat slova o rozvodu? Nemám slov…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4366
18.7.21 13:20

Proč hned rozvod? Jestli je 3 měsíce jen doma, tak mu to možná leze na mozek. Proč je jen doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4129
18.7.21 13:25

@Ivuska.kon. Presla bych to… To je z toho, že je tak dlouho doma. Prostě pokud jste spolu pořád, tak si jednoduše lezete na nervy. U nás to bylo podobný v korone. Nejvíc chlapovi vadí otázky, co to zase je? Proč jsi naštvanej? Já jsem to říkala i manželovi, že není zdrave být neustále všichni pořád spolu. Až půjde do práce, bude to určitě lepší.

A TA OTÁZKA NADHODIT TÉMA rozvod je trapná, pokud jste 10 let v pohodě a měsíc z toho je nafučeny, to se na mě nezlob.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
18.7.21 13:26

S tématem rozvodu bych nijak nespěchala, tohle se může přehnat.
Nebo zhoršovat.
Neptala bych se, co se děje. Pokud se takový dotaz opakuje, dostane do obrátek i zenbuddhistického mnicha, to mi věř.
Vyjeď si sama někam na výlet, dovolenou.
On ať si naordinuje třezalku nebo meduňku na zklidnění.
Uvidíš, jak se to bude vyvíjet, a co se změní s jeho nástupem do nové práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 13:26

Dával výpověď kvůli stěhování,.. doděláváme barák.. od září nastupuje do nove práce.

Proč rozvod?
Protože mi přijde, že mu začalo vadit vše kolem nás.. upřímně já jsem člověk, který má rád klid.. a tahle jeho náhlá změna se odráží i na dětech.
Takže pokud má nějaký problém, který očividně nechce řešit, tak ho můžeme vyřešit i takto.. vím, že to zní asi hloupě.. manžela miluju, ale kdyby jsme měli žít so konce života takto, tak to nedám.. neříkám, že se chci rozvádět.. ale on třeba jo a jen se o tom třeba boji začít.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4366
18.7.21 13:31

Takže on teď řeší prakticky dva velké stresory - stěhování a změnu práce, do toho ztratil tak trochu status živitele rodiny. Myslím, že to je ten hlavní důvod. Kdyby se chtěl rozvádět, tak nestaví pro rodinu dům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 13:34

@akavi Asi na to koukám jinak, tohle mě ani nenapdalo.. ale žádné stresory nevnímám.. barák máme bez hypotéky.. práci má od září jistou, ještě s lepším platem než na předchozím místě. :nevim: jasně kolem dodělání baráku je stres, ale nikdy jsme si tyhle věci domu netahali.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat