Manžel je neustále na počítači a já už nevím jak dál

Anonymní
16.1.21 21:10

Manžel je neustále na počítači a já už nevím, jak dál.

Ahoj, budu moc ráda, když mi poradíte, já už opravdu nevím. Zhruba před půl rokem jsme koupili nový počítač. Jenže začalo peklo, manžel u něj sedí každý den a hraje hry, kdybysme neměli malého syna, tak nejspíš pořád. Když si se mnou pustí večer třeba film, je vidět, že se nudí a nejradši by šel s klukama hrát. Jsme manželé, máme malého syna, další dítě na cestě. Manžel vydělává, stará se o nás, prakticky si nemám na co stěžovat, pouze na tohle. Koupě nového počítače byla velká chyba. Ubližuje mi, když vidím, že je sice chvíli se mnou, ale radši by byl na počítači. Nikdy bych mu ho nezakazovala úplně, dobře vydělává, v práci maká, ať si odpočine a vypne. Ačkoliv já takovou příležitost nemám. Ale on by u něj byl nejradši pořád. Zkoušela jsem to po dobrém, vymyslet nějaký režim, po zlém, k ničemu. Akorát je doma dusno. Prosím napadá někoho něco?

Prosím anonymně, mám tu několik blízkých kamarádek.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
82
16.1.21 21:15
@Anonymní píše:
Ahoj, budu moc ráda, když mi poradíte, já už opravdu nevím. Zhruba před půl rokem jsme koupili nový počítač. Jenže začalo peklo, manžel u něj sedí každý den a hraje hry, kdybysme neměli malého syna, tak nejspíš pořád. Když si se mnou pustí večer třeba film, je vidět, že se nudí a nejradši by šel s klukama hrát. Jsme manželé, máme malého syna, další dítě na cestě. Manžel vydělává, stará se o nás, prakticky si nemám na co stěžovat, pouze na tohle. Koupě nového počítače byla velká chyba. Ubližuje mi, když vidím, že je sice chvíli se mnou, ale radši by byl na počítači. Nikdy bych mu ho nezakazovala úplně, dobře vydělává, v práci maká, ať si odpočine a vypne. Ačkoliv já takovou příležitost nemám. Ale on by u něj byl nejradši pořád. Zkoušela jsem to po dobrém, vymyslet nějaký režim, po zlém, k ničemu. Akorát je doma dusno. Prosím napadá někoho něco?Prosím anonymně, mám tu několik blízkých kamarádek.

Ahoj, tyjo docela blbá situace musím říct. Mysím, že ono to nebude trvat věčně a po nějaké době ho to taky omrzí být pořád na počítači, ale samozřejmě chápu tebe, že tě to štve.. Zkoušela sis s ním o tom promluvit? to mi přijde jako nejlepší řešení, možná aby zkusil navrhnout on co by chtěl dělat kromě počítačů, jinak mě teda nic nenapadá, protože to vypadá, že jsi zkoušela už všechno.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3200
16.1.21 21:17
@Anonymní píše:
Ahoj, budu moc ráda, když mi poradíte, já už opravdu nevím. Zhruba před půl rokem jsme koupili nový počítač. Jenže začalo peklo, manžel u něj sedí každý den a hraje hry, kdybysme neměli malého syna, tak nejspíš pořád. Když si se mnou pustí večer třeba film, je vidět, že se nudí a nejradši by šel s klukama hrát. Jsme manželé, máme malého syna, další dítě na cestě. Manžel vydělává, stará se o nás, prakticky si nemám na co stěžovat, pouze na tohle. Koupě nového počítače byla velká chyba. Ubližuje mi, když vidím, že je sice chvíli se mnou, ale radši by byl na počítači. Nikdy bych mu ho nezakazovala úplně, dobře vydělává, v práci maká, ať si odpočine a vypne. Ačkoliv já takovou příležitost nemám. Ale on by u něj byl nejradši pořád. Zkoušela jsem to po dobrém, vymyslet nějaký režim, po zlém, k ničemu. Akorát je doma dusno. Prosím napadá někoho něco?Prosím anonymně, mám tu několik blízkých kamarádek.

Kupte ps5

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
16.1.21 21:21

Zkusit ho ignorovat? Plánovat s prckem výlety bez partnera, návštěvy kamarádek aj.? Třeba by se trochu probral, kdyby se ukázalo, že si život zvládnete naplánovat i bez něj… Některý chlapy to trkne a když se začnou bát o svůj osud, tak si uvědomí spoustu věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806
16.1.21 21:22

Holka řeknu ti, že tohle je pěkná šlamastika… Když to nejde ani po dobrém ani po zlém, tak na to jdi z jiného konce. Ukaž mu, že ho nepotřebuješ, že se dokážeš zabavit i bez něj a třeba mu to cvakne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 21:32

@Alzbeta21 Mluvili jsme bohužel spoustukrát, minulý víkend tu byla dost aféra, vyhrotila jsem to hodně, myslela jsem, že to k něčemu bude. Dnes byl celý den pryč, kvůli jinému svému koníčku, přijel v půl sedmé večer a během hodiny už se dotazoval na počítač. Mám pocit, že tady už se o ničem jiném nemluví :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 21:35

@Mimadora @PeBa12 Ano, je pravda, že přesně tohle mě už napadlo. Vím, že jakmile bych měla nějakou brigádu nebo vlastní vyžití, tak by mě to tak netrápilo. Jenže těhotná, s jedním dítětem doma.. Kdyby byl svět normální, asi bych toho byla schopna vymyslet dost, bazén, dětský koutek, výlety.. Teď je trochu náročnější něco vymýšlet. Ale je to jediná věc, co mě napadla. On je zvyklý, že je o vše postaráno a my jsme krom procházek a výjimečných návštěv stále s ním doma. Když se stane, že jednou za 3 měsíce na odpoledne odjedeme, tak kouká jak puk.

• Citovat
  • Nahlásit
1900
16.1.21 21:40

@Mimadora @PeBa12 Osobně si myslim, že když mu zakladatelka s dítětem (dětma) daj pokoj, bude jedině rád, že má klid na hraní. Toho, že by to na něj mělo mít nějaký „výchovný efekt“ si podle mne ani nevšimne :nevim: Možná až večer si uvědomí, že dneska to bylo fajn, na pohodu, bez prudění. Ale radu teda nemam.

Příspěvek upraven 16.01.21 v 21:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
16.1.21 21:41

Tak vidíte, kouká jako puk. Zvedla bych počet vycházek na celé odpoledne i množství návštěv u kamarádek. Sice je teď omezený výběr činností, ale když bude hezky jít na výlet do města, dát si u okna kafe, jít se podívat na otevřené památky (většinou exteriéry hradů bývají free), zajet k rodičům, jít ke kamarádce pokecat… Nevim kolik je malému, ale nechat mu ho doma na hlídání a jít se projít sama by nešlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
16.1.21 21:43
@Anonymní píše:

A proč nejdeš hrát nějakou hru s ním? Kolikrát misto filmu večer hrajem hru

Příspěvek upraven 16.01.21 v 21:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
16.1.21 21:44

Založila jsem si tento nick, abych nemusela stále zaklikávat anonymně :) Zakladatelka

@e-Surfařka Také se bojím, aby to tak nedopadlo, je to jedna z možností. Nebo aby to tak nakonec nezůstalo, že já si zvyknu být sama a on si snadno zvykne, že má klid na hraní.
Jenže já už nevím, co dál, zkoušela jsem opravdu všechno. Nechci tu peklo na zemi, takže se ho snažím nebuzerovat pořád, už kolikrát jsme si domluvili nějaký režim, dodržel ho pár dnů. Když si domluvíme čas, kdy skončí, musím za ním 3× chodit mu to připomínat, nakonec skončí o hodinu později, než řekl a já kvůli hluku jdu spát o dost později, takže jsem celý další den vyřízená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
16.1.21 21:46

@Mimadora Jinak o osud se mohl bát minulý víkend, vyhrotila jsem to opravdu hodně. Jenže když jsem těhotná, chová se úplně jinak, je si těžce jistý. Naopak když těhotná nejsem, tak máme doma taky kolikrát žárlivý scény. Kvůli ničemu.

Příspěvek upraven 16.01.21 v 21:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
16.1.21 21:46

@e-Surfařka

To už závisí na povaze chlapa, zkusit se musí všechno. Domlouvání očividně nefunguje, hádky taky ne, vypnutí wifiny taky ne… Ono když mu nebude vařit k večeři, protože si ji dá jinde, tak si určitě všimne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
16.1.21 21:47

@AnetS7 sry, ale přijde mi, že o něm mluvíš jak o druhém dítěti… Nastavit režim, zakazovat… Nemyslim, že je to dobre reseni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3004
16.1.21 21:49

Nechce se mi věřit, že to začalo jen tak, ze dne na den, mjen kvůli novém počítači :nevim:
Jinak je tedy těžký závislák, nezajímá ho dítě, ty, miminko na cestě :( to je teda hodně smutný. Zakládat rodinu je asi rozumnější s dospělým chlapem :think:
Radu nemám, hráčská závislost je horší, než závislost na čemkoli jiném, což asi sama vidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat