Manžel je pořád doma

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 15:59
Manžel je porad doma

Štve mě, že manzel je porad doma. Pracuje jako prakticky lekar, takze asi všichni vite, do kolika byvaji v praci. Zacina o pul osme a konci oficialne v jednu, ale o pul jedne uz byva doma (poslední hodina jen pro objednane pacienty s tim, ze nikoho neobjednavaji). Jsem na materske s 9ti mesicni holcickou. Rano vstava brzy, vicemene s manželem. Takze po 5h mame snidani, pak dopoledne je mala docela akcni a spinka minimalne, takze si spolu hodne hrajeme, vždy kaka, takze přebalujeme, kojim, krmim, proste klasika, do toho varim obed, uklid, pradlo. Pak většinou po 12h konecne mala usne, to prichazi domu manzel. Takze mame obed, po obede si se mnou chce dat kafe, popovídat. Proste se mnou byt. Ja bych si většinou tak nejradeji zalezla k male do loznice a využila jejího spanku ke svému odpocinku. To on zase komentuje tim, ze po CELEM dni prisel domů, jak se na nas tesil a ze ja jdu spat s malou… tak teda s nim většinou jsem. Nekdy jdu za ni, ale on mi ten odpocinek temi svými komentari stejne docela znechuti. Anebo jde taky, ze si jdeme lehnout všichni. Coz je pro mne asi ta nejmene prijemna varianta, protože, jak říká, chce si mne pomazlit, porad mne objima, saha na mne, susti u toho perinama, coz malou budi a ja na to hlavne nemam naladu, chci se vyspat anebo si proste jen tak v klidu lehnout, cist knizku nebo cumet do mobilu. Když mu to reknu a vezmu si teda tu knihu nebo jsem třeba na emiminu, tak on zase, ze emimino je prednejsi nez on. A ja na nej „nemluv, vzbudíš malou a ja chci mit aspoň na chvili klid“ v noci k ni porad vstavam na kojeni, takze proste byvam unavena. Odpoledne uz manzel nikam nechodi. Když tak, tak jedine se mnou. O pratele nemá zajem, je spise introvert. Konicky ma – lyze, kolo, tenis, ale vse ho bavi jen se mnou. Ja bych tak chtěla, at aspoň jednou tydne pravidelne nekam vyjde aspoň na 3 hodiny, at mam nejaky ten odpocinek, cas pro sebe. On to vidi tak, ze mam cele dopoledne. Ano, muzu varit den předem odpoledne a mit pak dopoledne vice casu, jenze on ma jidlo nejradeji cerstve a máloco mu chutna i na druhy den… no, jako on je jinak strasne hodny. Je mu něco před 40, jsem jeho první zena (mne 30), mala jeho první dite, říká, ze na nas cekal cely život a ze si to s nami neskutecne uziva… ja ho miluji, jsem s nim rada, ALE.. nekdy je toho proste moc. Ta jeho zaangazovanost mne vycerpava. Nejen, ze mne potřebuje porad mimnko, ale do toho porad on se chce hladit, mazlit, milovat, povídat si… navíc ani ja tu nemam odpoledne moc kam jit, protože jsem se prestehovala za nim na vesnici ze svého rodneho města a všechny moje kontakty zustaly tam – 50km. To se s miminkem spatne jezdi za kamaradkama na kafe. A když uz si udelam cestu, tak on, ze pojede s nami, vyhodi mne u kamarádky, mezitím si zajde nakoupit a pak nas zase vyzvedne… tak to uz jsem musela zatrhnout, aspoň tu cestu autem si uziju sama. Proste je ho všude plno. A ve čtvrtky, kdy ma konecne odpoledni ambulanci, takze pracuje od jedne do peti, to zase pro zmenu chodi na navstevy moje ci jeho mama… nez jsme se poznali, zila jsem 4 roky sama ve svém byte, maximalni svoboda, byla jsem singl, uplne super, moc jsem si to užívala, samozrejme bych nemelina, protože jej miluji a hlavne dceru, ale je toho nekdy prilis…
navic, kdyz chci jit odpoledne nekam s malou ven, sama, abych se tu trosku seznamila, zrelaxovala, tak ho mam zase za zadkem, ze se chce projit s nami, ze pujdeme vsichni jako rodina, do obchodu taky chce s nami. proste vsude.
vim, ze jsem na tom porad lip nez zeny, ktere jsou na vse samy, ale tohle mi prijde taky jako extrem

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reakce:

Tableta
Závislačka 4017 příspěvků 02.10.18 16:04

Co bych dala za to, aby můj manžel měl pracovní dobu jako ten tvůj. Můj odchází v 7 a zpět doma je nejdřív v 17.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 16657 příspěvků 02.10.18 16:08

tyjo, chudák manžel, nejsi jen matka, ale i partnerka. co bych za to dala, kdyby můj byl doma brzy, u nás odchází v 6 ráno, vrací se kolem čtvrtý.

pikola
Neúnavná pisatelka 19086 příspěvků 02.10.18 16:09

A musíš s ním i ráno vstávat? Mě by asi hráblo, nebo ho odpoledne pošli ven s dítětem.

freeport
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 02.10.18 16:11

Vis jak to ocenis,az budes chtit jit do práce.?myslim,ze valna vetsina zen tady by nevim co dala za to,co tobe vadi.manzel casto doma,chce se mazlit,chce objeti,travit cas se svou zenou…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 02.10.18 16:11

řekla bych, ze si nevazis hodneho muze co te ma rad a chce byt s vámi. nenapadlo te, ze i on potřebuje tvoji pozornost a lasku, peci, kontakt? ja chápu ze nejsi na roztrhání a miminko te hodne vysava, ale nezapomeň, ze on je tvůj partner, s nim jsi se rozhodla zit a na nej musíš myslet především, měl by byt na prvním místě tvých priorit. co se domluvit, ze po-st-pa budeš po obědě odpocivat s dcerou a v úterý a čtvrtek budeš s nim? nebo nějaký jiný kompromis, ale abyste si na sve přišli oba dva. (s tim povoláním jsi me pobavila, můj prakticky lékař maka 8-10 h denne, to jen ten tvůj ma nejaky leharo ;) )

Kelen
Kecalka 134 příspěvků 02.10.18 16:12

Jsem překvapena na co všechno si žena může stěžovat :) A když problém není, tak si stejně náký najde.

jirka3
Kecalka 113 příspěvků 02.10.18 16:13

Naprosto ti rozumím, někteří lidé prostě potřebují chvilku sami pro sebe a ne mít furt partnera za zadkem. Samozřejmě si nejenom matka, ale i partnerka, takže je třeba věnovat nějaký čas manželovi, ale když je to pořád, tak to otravuje. Znám to moc dobře, moje manželka je podobný typ, taky by nejdradši dělala všechno společně. Místy je to dost unavující.

sediza
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.10.18 16:16

Chápu Vás, všeho moc škodí…dává Vám tu lásku najevo až příliš. Ale radím VYDRŽTE to, protože mateřská trvá jen chvíli a až začnete chodit do práce, situace se změní a budete šťastná za jeho pracovní dobu i za jeho pozornost. Možná bych už začala shánět nějaké jesle od 2 let a dítě bych tam na 1-2 dny v týdnu dávala a v tu dobu bych se snažila mít buď čas jen pro sebe, anebo pracovat. Já jsem pracovala od 2 měsíců syna každé odpoledne a v práci jsem byla spolu s ním. Šlo to, odpoledne spinkal a až se vzbudil, hezky si hrál většinou, nebo jsem mu pustila pohádku. Od 2 a půl roku chodil do jeslí na 3 dny v týdnu. Doma by mi absolutně hráblo a řešila bych asi taky věci, jako řešíte vy. Zaměstnejte se, rozvíjejte se, studujte, využijte svůj čas jak nejlépe umíte. Je to také o komunikaci, nenechte se citově vydírat. Dejte manželovi najevo lásku, ale zároveň mu vysvětlete, že potřebujete čas sama pro sebe, abyste tu zase mohla být pro něj.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 02.10.18 16:16

Mám to dost podobné (jen s rozdílem že muž dělá do půl 4) a jsem za to ráda 8o jsme stále spolu, vše podnikáme spolu, taky na vesnici, stěhovala jsem se za ním, nemám/neznám tu nikoho, ani mě to neláká :lol: naopak mě štve, že na baráku je práce jak na kostele, takže furt něco dělá a pak večer padne ani neví.. ráda bych toho společného času ještě víc :mrgreen: teď jel na 4 dny pryč s kamarádem, já teda ty dny trávila s dětma u babičky, ale chyběl mi neskutečně, jsme na sebe moc zvyklý no :mrgreen: :srdce: říkal že už nikam nejede :lol:

Takže tě nechápu, ale pokud s ním nezačneš komunikovat, když ti něco vadí, myslím že si jeho času bude ráda užívat jiná.. :kytka:

Anny A
Stálice 61 příspěvků 02.10.18 16:19

Z jedne strany te chapu, ale z druhe by sis mela uvedomit, ze tohle ma asi maloktera. Je to tak trochu dar. Muj muz nebo vsech mojich kamaradek, znamych atd. muzi pracují do vecera a pak maji praci na baraku, zahrade, s autem druhou praci a dalsi veci. Co by za to kdejaka dala aby mel ten jeji tolik casu se venovat rodině. Vaz si toho. Kdyz s vami nebude bude hur.
Ale z ty první stranky chapu je potrebujes i cas pro sebe, takze si s nim jeste jednou promluv ze potrebujes chvili pro sebe pravidelne treba v nejakou dobu a mel by to tolerovat.

páájaa2
Kecalka 417 příspěvků 02.10.18 16:19

Já tě chápu, mě by z toho jeblo. Jsem celkem ráda sama, ráda si věci dělám podle sebe s potřebuji čas jenom na sebe. Přijde mi jako trochu majetnický, možná sebestředný. Důrazně promluvit a nastavit pravidla přijatelné pro oba. :think:

Pidlák Povidlový
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 02.10.18 16:21
@Anonymní píše:
vim, ze jsem na tom porad lip nez zeny, ktere jsou na vse samy, ale tohle mi prijde taky jako extrem

přepla jste do módu „matka“ a nastavení „partnerka“ je již odsunuto na vedlejší kolej. ne-li slepou. pokud jste vyřadila, nebo dost omezila mazlení, objímání a milování, bál bych se, že se přestane vnucovat a vztah půjde do háje.

nikde nevidím pokus o domluvu s manželem (možná jsem slepý), ale vymezil bych si prostor jen pro sebe a určil čas, který si vymezíte jen pro manžela.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 16:22

kaja00
Extra třída :D 13463 příspěvků 02.10.18 16:21

rozumím ti. Našla bych si nějaký kurz/cvičení nebo cokoliv třeba 2× týdně a ať je s dcerou doma/na procházce. Klidně bych mu vyhověla tě odvézt, ale na kurz sama :lol: nebo bych zavedla pravidelné procházky s malou bez tebe, třeba pondělky a středy s tebou, jinak ať mají svoji hodinku, hodinku a půl na procházce, ať mají svůj čas a ty svůj. No a návštěvy jediný den, kdy má partner i odpoledne práci, bych zatrhla, ať chodí jiný den. Případně bych se ještě domluvila s kamarádkou, že zajdete jednou týdně někam večer na dvě hodinky, tím také získáš nějaký čas ;)

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 02.10.18 16:23

Prostě bych sbalila dítě a odjela ještě před jeho příjezdem. A to vaření? Ty jako vaříš každej den, ačkoliv nechceš, protože on neji jídla druhý den? To urcite. Vyprdla bych se na něj. Normálně bych vařila odpoledne, když je doma a dopoledne bych si udělala pro sebe.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >