Manžel je už půl roku doma a mně hrábne

Anonymní
14.11.20 18:15

Manzel je uz pul roku doma a mne hrabne!

Prosimvas potrebuju si postezovat nebo uz se fakt asi zblaznim. Manzel je uz od brezna na HO kvuli korone. Mame malou rocni princeznu. No, spis torpedo. Ja uz to prestavam psychicky zvladat. Jsme porad jen zavreni a ja delam sluzku na druhou. Kazdej den varim, nekdy i nekolikrat. Uklizim a litam kolem male. Te rostou zuby, takze pres den ted spi max pul hodiny a v noci se co dve hodiny budi s revem. Nechce ani moc jist a plive vsechno kolem. Manzel rozhazuje bordel kolem a na vsechno se.re. Jsem tady jenom uklizecka a kucharka. O vikendech se venuje svym projektum a pocitaci. Obcas vezme holku na hodinu ven a stara se o mycku. Tot vse, vse ostatni je na mne. Prosim ho o pani na uklid, ale to mi doprat nechce. Je to pry jen obdobi a vydrzime to. Ja jsem uz tak unavena, ze jsem dneska rozbila jeden spotrebic a sklenicku. Nekdy si rikam, ze bych nejradsi utekla nekam hodne daleko… Cest vam vsem co mate jeste decka na domaci vyuce..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14286
14.11.20 18:21
@Anonymní píše:
Prosimvas potrebuju si postezovat nebo uz se fakt asi zblaznim. Manzel je uz od brezna na HO kvuli korone. Mame malou rocni princeznu. No, spis torpedo. Ja uz to prestavam psychicky zvladat. Jsme porad jen zavreni a ja delam sluzku na druhou. Kazdej den varim, nekdy i nekolikrat. Uklizim a litam kolem male. Te rostou zuby, takze pres den ted spi max pul hodiny a v noci se co dve hodiny budi s revem. Nechce ani moc jist a plive vsechno kolem. Manzel rozhazuje bordel kolem a na vsechno se.re. Jsem tady jenom uklizecka a kucharka. O vikendech se venuje svym projektum a pocitaci. Obcas vezme holku na hodinu ven a stara se o mycku. Tot vse, vse ostatni je na mne. Prosim ho o pani na uklid, ale to mi doprat nechce. Je to pry jen obdobi a vydrzime to. Ja jsem uz tak unavena, ze jsem dneska rozbila jeden spotrebic a sklenicku. Nekdy si rikam, ze bych nejradsi utekla nekam hodne daleko… Cest vam vsem co mate jeste decka na domaci vyuce..

Já tě chtěla nejdřív podpořit, protože i můj muž je od jara převážně doma na HO a já už zase na OČR se dvěma dětma, takže mazec. Ale jestli tvůj chlap dělá bordel a není schopen si ani po sobě uklidit, tak to těžko něco radit. Ten můj je jen zalezlej v „pracovně“ a vylejzá jen na jídlo a záchod :P Jinak ale, pokud by byl v práci, tak taky bude vše na tobě, ne? Úklid, vaření, péče o dítě. To si zase uvědom, že to není o moc jiné. Ale vřele doporučuju chodit hodně ven, počasí nepočasí. My se většinou poté, co uděláme výuku a naobědváme se, sebereme a jdeme na celé odpoledne někam do lesa. Když někdy nevyjde alespoň procházka, jsme všichni na pěst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12164
14.11.20 18:23

A proc varis kazdy den? A dokonce nekolikrat? A uklizis porad co? 2 dospeli a rocni dite snad velky binec udelat nedokazou.
Spise nedavas (mozna i manzel), ze jste spolu 24/7. Ber to jako zkousku vaseho vztahu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18550
14.11.20 18:28

Předpokládám ze manžel sice nevari, ale HO znamená ze pracuje -vydělává peníze. Mohl by říkat, ze si připadá jen jako oslicku otřes se a je to málo :lol: ještě by mg/l uklízet, vařit a žehlí a starat se o dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
14.11.20 18:33
@Anonymní píše:

To bude ponorka. A vážně není možné si dát aspoň panáka a na chvíli si hodit nohy na stůl?
Někdy je to jenom o situaci v hlavě… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 18:34

@cecetka tyjo ja bych ti to nejradsi vyfotila. V kuchyni je bordel nonstop. Porad neco ve drezu, plna susicka pradla, vysaju a za chvili muzu zas. Dite se naucilo vytahovat veci ze supliku, takze se furt nekde neco vali. Manzel svlikne bundu a hodi ji bud na zem nebo ji da nekam kam nepatri.. Vynda talire z mycky a da je nekam uplne jinak kam jsme je v zivote nedavali. Pak jse to vsechno smichany dohromady. to je milion veci za den. Uz mi tecou nervy.

• Citovat
  • Nahlásit
1235
14.11.20 18:36

Musíš umět si věci ulehčit ;) Proč vaříš několikrát denně? Nestačí jeden den navařit víc aby bylo i na druhý? A co pořád uklízíš? Nemusíš přece každý den lítat s mopem nebo utirat prach ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286

A je teda pravda, co píše @cecetka - máte roční dítě, kterému zřejmě vaříš zvlášť nebo dáváš skleničky, proč bys měla vařit vícekrát denně? Na snídani se každej snad obslouží sám, oběd uvař a dojezte k večeři, ne? :nevim: Uklidit byt s ročním dítětem je otázka hodinky denně. Nedělej doma nic, co by vycházelo jen z nějakého očekávání, že „se to má“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
@Anonymní píše:
@cecetka tyjo ja bych ti to nejradsi vyfotila. V kuchyni je bordel nonstop. Porad neco ve drezu, plna susicka pradla, vysaju a za chvili muzu zas. Dite se naucilo vytahovat veci ze supliku, takze se furt nekde neco vali. Manzel svlikne bundu a hodi ji bud na zem nebo ji da nekam kam nepatri.. Vynda talire z mycky a da je nekam uplne jinak kam jsme je v zivote nedavali. Pak jse to vsechno smichany dohromady. to je milion veci za den. Uz mi tecou nervy.

Tak mu to vysvětli, ne? Prostě to v klidu proberte, to nejde? :). Každý chlap neodhazuje po sobě věci jako nějaký pubertální teenager…
Moc si toho nakládáš. potřebuješ oraz a trochu se zastavit. A hlavně pohodu.
Nic nemusí být dokonalé. Někdy to tomu chlapovi stačí jen v klidu říct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
14.11.20 18:38

Na supliky dej pojistku a po manzelovi neuklizej :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32193
14.11.20 18:38

Podle mě ponorka. Chce to klid a pevné nervy, stanovit si nějaká pravidla takového soužití. A uvědomit si, že i když je doma, pracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
14.11.20 18:39

Co byste chtěla slyšet? Já to vyřešila tak, že se s manželem rozvádim, ale u nás nešlo jen o úklid, mě si přestal úplně vážit. Máme teda děti dvě, necelý rok od sebe. No cca za 14 dní se s dětmi stěhuju, tak ať si to tady užije :-D bude mít klid a pohodu na všechno, protože děti křičí, atd. Tak bude mít, co chtěl. Patrně budu s dětmi sama, už nehodlám delat někomu uklizečku, služku, atd. Představa, že mám doma další hovado, mě děsí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286
14.11.20 18:41
@Anonymní píše:
@cecetka tyjo ja bych ti to nejradsi vyfotila. V kuchyni je bordel nonstop. Porad neco ve drezu, plna susicka pradla, vysaju a za chvili muzu zas. Dite se naucilo vytahovat veci ze supliku, takze se furt nekde neco vali. Manzel svlikne bundu a hodi ji bud na zem nebo ji da nekam kam nepatri.. Vynda talire z mycky a da je nekam uplne jinak kam jsme je v zivote nedavali. Pak jse to vsechno smichany dohromady. to je milion veci za den. Uz mi tecou nervy.

Byla bys radši, kdyby nedělal nic? Můj chlap v životě nevyndaval talíře z myčky :mrgreen:
Hele, fakt je to jen ponorka. Jestli ti přítel hází věci tam, kam nepatřej, tak mu je párkrát přenes na pracovní stůl a uvidíš, že příště si to rozmyslí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
14.11.20 18:43
@unuděná píše:
Byla bys radši, kdyby nedělal nic? Můj chlap v životě nevyndaval talíře z myčky :mrgreen:
Hele, fakt je to jen ponorka. Jestli ti přítel hází věci tam, kam nepatřej, tak mu je párkrát přenes na pracovní stůl a uvidíš, že příště si to rozmyslí :mavam:

Souhlas, je to ponorka. To přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
14.11.20 18:44

Nech tam nepořádek a běž se s dítětem vyspat nebo jděte někam na vzduch, ať teda nejsi s chlapem doma a nekoukáš na to, co dělá. Když chlap ten nepořádek udělá a nechá být, tak mu zjevně nevadí, kdyby mu vadil, tak si ho hned uklidí, tudíž ho taky hned neuklízej. Nevař desetkrát denně, chleba s něčím je taky jídlo. Růst zubů je mazec sám o sobě, nevyspání je dlouhodobě stresující faktor, tak nač se stresovat ještě hloupostmi kolem domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama