Manžel jen deset dní v měsíci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:05
Manžel jen deset dní v měsíci

Ahoj holky,

řešíme doma takovou situaci. Můj manžel má možnost jet do zahraničí na montáže. Vydělával by tolik, že by nás bez problémů zaopatřil sám. Dalším důvodem je vyhoření v současné práci. Potřebuje změnu. Ale to, že se uvidíme 10 dní ze 30 je pro nás pro oba trochu nepředstavitelné.
pracovala bych na zkrácený úvazek, který bych potřebovala už teď, abych měla klid a vše zvládla, on by dělal co ho baví. Můj dotaz zní, jaké jsou vaše zkušenosti, Co to udělá s rodinou, s dětmi, když budou mít jen mámu a tátu jen 10 dní? Nebo to není tak dlouho? bude s náma vlastně " čistýho času" stejně jako když je doma a jezdí domů v 8 večer…

je to blbost když nás k tomu netlačí zoufalá finanční situace? Anonymně kvůli rodině a prozrazení „plánů“ :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25492 příspěvků 06.09.18 09:09

Takže 20 dní bude pryč úplně a 10 dní bude zase doma úplně?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17253 příspěvků 06.09.18 09:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

řešíme doma takovou situaci. Můj manžel má možnost jet do zahraničí na montáže. Vydělával by tolik, že by nás bez problémů zaopatřil sám. Dalším důvodem je vyhoření v současné práci. Potřebuje změnu. Ale to, že se uvidíme 10 dní ze 30 je pro nás pro oba trochu nepředstavitelné.
pracovala bych na zkrácený úvazek, který bych potřebovala už teď, abych měla klid a vše zvládla, on by dělal co ho baví. Můj dotaz zní, jaké jsou vaše zkušenosti, Co to udělá s rodinou, s dětmi, když budou mít jen mámu a tátu jen 10 dní? Nebo to není tak dlouho? bude s náma vlastně " čistýho času" stejně jako když je doma a jezdí domů v 8 večer…

je to blbost když nás k tomu netlačí zoufalá finanční situace? Anonymně kvůli rodině a prozrazení „plánů“ :-)

Jděte do toho. Všechno se ukáže časem. Pokud přijede a bude se věnovat rodině je to OK. Jestli přijede a udělá si několikadenní kolečko po hospodách a kamarádech, tak to nebude k ničemu. Může to dělat nějaký přechodný čas a třeba vás to všechny někam posune. Já bych byla pro.

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 06.09.18 09:13

My máme podobnou situaci už léta, akorát tedy manžel je doma cca 14 dní v měsíci. Jeho zaměstnání je specifické, pracuje vždy 7 dní a pak je 7 dní doma. Zvykla jsem si na tento režim, děti už se do něj narodily a za mě bez problémů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:15
@Kobliha51 píše:
Jděte do toho. Všechno se ukáže časem. Pokud přijede a bude se věnovat rodině je to OK. Jestli přijede a udělá si několikadenní kolečko po hospodách a kamarádech, tak to nebude k ničemu. Může to dělat nějaký přechodný čas a třeba vás to všechny někam posune. Já bych byla pro.

To ne! Tomu se nevěnuje ani teď a určitě by s tím začínal, je to rodinný typ, nejraději je s náma doma :-)

Děkuju za názor.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2200 příspěvků 06.09.18 09:16

Já bych to nedala :nevim: jo, když by to bylo finančně nutné, tak bych asi musela :mrgreen: ale není takže ne, ale já jsem v tomhle asi jiná.. Hodně žen ti tu napíše ať neblaznis, že jim to je fuk, chlapovi ani nepíšou a nechybí jim :lol: :lol: pravda, u nás by tohle nechtěl ani muž, jsme na sebe dost vázaný a hlavně i kvůli dětem.. každej den píše z práce jak už chce být s náma :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:16
@jenny.fields píše:
Takže 20 dní bude pryč úplně a 10 dní bude zase doma úplně?

Ano, uplně pryč a uplně doma. Tedy 10 dní by tu byl jen pro nás, vyzvedávání po obědě, žádná družina pro děti, něco na baráku… :nevim:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30135 příspěvků 06.09.18 09:17

za mě dobrý..taky nás to čeká za pár let. manžel od po-čtvrtku pryč a pak pátek až neděle doma..
myslím že je dobré to zkusit, když to nepůjde, tak se to vrátí, lepší než to nezkusit..

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 06.09.18 09:19

Je to dost na zvážení - spousta a mužu má pak časem dvojí život - jeden tady kde má manželku co vše zvládne a deti… a druhy pryč. Já moc nejsem příznivcem toho aby lidi byli od sebe - časem se odcizi - deti uvidi málo, neprozivaji spolu denní bezne věci - neprituli je pravidelně - pro mě peníze nejsou vše. Polud by to šlo vyměnit práci za jinou tady v ČR aby byl většinu dnů doma tak ok.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11542 příspěvků 06.09.18 09:25

Za mne v pohodě. Naši takhle fungují uz desítky let - taťka jezdí domu jen na víkend jednou za 14 dni. Podle mne jim to i prospělo, jsou k sobě hrozne milí, protože jsou si vzácní. Mne by to nevadilo, nijak na manzelovi nevisim a jak píšeš - změna pro nej, úleva v praci pro tebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:25

@Lioness34 to je to, jak se na to díváme my oba. Tady nejsou hlavní motivací peníze. Hlavní motivací je potřeba změny, vyhoření a potíže mého muže…potřebuje změnu a to velkou. A pokud to bude dělat tady, bude pryč denně 12-15 hodin , bude nosit 25 a neuvidím ho taky…venku vydělá 3× tolik :nevim: Řekl mi, e si bude nejdřív hledat něco tady, to je primární cíl…ale to zahraničí je ve hře hodně, protože to je konkrétní nabídka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:28
@Anonymní píše:
To ne! Tomu se nevěnuje ani teď a určitě by s tím začínal, je to rodinný typ, nejraději je s náma doma :-)Děkuju za názor.

Máme to v rodině. Tam to bylo čtyři dny v cizině, tři dny doma. Plat dvojnásobný proti česku. Nikomu se do toho nechtělo. Otec nechtěl od dětí, matka nechtěla být s dětmi sama. Po půl roce je situace taková, že otec se dětem věnuje více, než kdyby byl doma každý den, matka má čtyři dny veget jen s dětičkama a všichni se těší na ty dny s taťkou. Otec přešel od sedavé práce k práci fyzické a velmi mu to prospělo. Uvidíme, jak to bude dál. Ale chtějí to tak na dva roky a pak zase nějakou změnu. Uvidíme. Osobní údaje. F

Uživatel je onlineFazulina
Závislačka 4146 příspěvků 06.09.18 09:29
@Anonymní píše:
Ano, uplně pryč a uplně doma. Tedy 10 dní by tu byl jen pro nás, vyzvedávání po obědě, žádná družina pro děti, něco na baráku… :nevim:

No, ve výsledku to může být víc než teď, kdy je denně v práci do 8, zpruzenej, nespokojenej, protivnej. Já bych do toho šla. Navíc by Vás finančně zaopatřil a ty bys mohla klidně na půl úvazku. Za mě ideální. Ono jeho psychické rozpoložení může mít na rodinu mnohem větší vliv než jeho fyzická přítomnost. Ale já jsem nikdy nebyla typ, co musí mít partnera stále doma a u sebe a tak:-).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:30
@Anonymní píše:
Máme to v rodině. Tam to bylo čtyři dny v cizině, tři dny doma. Plat dvojnásobný proti česku. Nikomu se do toho nechtělo. Otec nechtěl od dětí, matka nechtěla být s dětmi sama. Po půl roce je situace taková, že otec se dětem věnuje více, než kdyby byl doma každý den, matka má čtyři dny veget jen s dětičkama a všichni se těší na ty dny s taťkou. Otec přešel od sedavé práce k práci fyzické a velmi mu to prospělo. Uvidíme, jak to bude dál. Ale chtějí to tak na dva roky a pak zase nějakou změnu. Uvidíme. Osobní údaje. F

No a to si taky myslím, že to takto dopadne. Bez stresu z chlapa, chlap když bude doma, bude nás na rukou nosit…a přesně, zvedne zadek z židle. Blázní mi, je to jen stín mého manžela kterého sem si brala…beru to jako terapii… :nevim:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30135 příspěvků 06.09.18 09:32

POKUD JE TAdy opravdu tak nespokojený, určitě bych ho " pustila "..nespokojený manžel doma je na nic, nepříjemný na všechny, nespokojený se sebou, se vším..Jo bude doma a k čemu, když bude nepříjemný, štěkavý, hádavý atd..to si ho stejně neužijete..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >