Manžel kupuje levné nekvalitní potraviny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 12:53
Manžel kupuje levné nekvalitní potraviny

Ahoj. Jdu sem upustit páru a asi i trochu pro radu. Jak již název napovídá, můj šetrný muž se shlídl v nákupech zlevněných a často nekvalitních potravin. Problém je v tom, že my šetřit nemusíme a já si myslím, že nemáme zapotřebí takové věci jíst, zvláště když se jedná o maso. Už jsme o tom mluvili, ale on si to nedá moc vymluvit. A myslím, že taky jak vidí nápis „akce“, tak se mu zatmí před očima a kupuje. :roll: :zed:
Naposledy jsme měli diskusi o mase a skončilo to na tom, že po mně chtěl dokázat!, že v baleném mase v čase data spotřeby je násobně víc bakterií, než v čerstvě zabaleném, včetně patogenních. Jako mám státnice z mikrobiologie, ale nemám doma laboratoř :mrgreen:.
Včera byl v Makru, tak já ať koupí nějaké ryby, třeba pražmu, vlka, lososa, měli by tam mít kvalitní a výběr. No dotáhl sice steaky z tuňáka, ale taky 2,5 kg mražené tresky. Dneska na to koukám, země původu Čína :poblion:, glazura 50 % :poblion: mraženo před půl rokem :poblion:. No ovládla jsem se a nevolala mu, předevčírem jsme se pohádali kvůli něčemu jinému, už je to sice dobré, ale nechci prudit. Proto píšu sem.
On si prostě nepřečte, co kupuje, houby o tom ví, protože se o jídlo zas tolik nezajímá, kromě toho, jak ho sníst.
Já ho na jednu stranu chápu, taky jsem šetrná, máme k penězům podobný vztah, ráda nakupuju v akci, ale na tom jídle se prostě neshodneme. Zatímco já když v obchodě vidím, že mají levnou srágoru a předraženou normální věc, tak nekoupím nic a vymyslím alternativu, tak on koupí tu srágoru. On to myslí dobře, ale prostě nemá takový přehled o potravinách, neuvědomuje si, co se dnes prodávají za šílenosti, protože o tom nikdy nepřemýšlel, ale samozřejmě jeho ego mu nedovoluje nechat se poučit od vlastní ženy. :roll: :nevim:
Takže mám v mrazáku pytel hnusné ryby za několik stovek a mám sto chutí to vyhodit. :,(
Anonym proto, že píšu o manželovi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 01.03.18 12:56

No jo chlapy ty mají svou hlavu a nenechají si poradit :nevim:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 1 inzerát 01.03.18 12:57

Tak choď nakupovat ty a máš to vyřešený. Těžko ho přemluvíš nebo předěláš.

Šarlota4
Echt Kelišová 9881 příspěvků 01.03.18 12:58

Nemusim to resit. Muj manzel byl naposled v obchode tak pred rokem. A kdybych ho poslala, tak prinese neco jinyho. Takze nakupuj sama

niki V
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 01.03.18 13:00

A máte děti? Jestli jo tak mu zkus vysvětlit že už kvuli nim by měl kupovat kvalitní jidlo? My za jidlo utratime dost, chci pro syna kvalitni potraviny.

Elishka1
Závislačka 2738 příspěvků 01.03.18 13:00

Napiš mu přesný seznam a řekni, že víc nic, že ani na mrazáku už není místo, že bys to jinak vyhodila

podaji
Kecalka 437 příspěvků 01.03.18 13:01

Tak to ja mam nastesti uz vyresene. S partnerem jsme spolu 4 roky a uz pochopil jaky mam vztah k jidlu. Neco jako ty. Takze ted poctive cte etikety a premysli nez neco koupi. Coame prcka tak dvojnasob. Navic jsem ho naucila nakupovat v lidlu. Myslim si ze tam maji kvalitni potraviny za supr cenu. Syry ze slovenka spaldove a celozrn mouky dobre musli bez cukru a tuku kvalitni neomlacenou zeleninu dobre probio jogurty atd. A navic trochu usetrime :mrgreen:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 01.03.18 13:02

Tohle u nas resim tak, ze nakupuju sama. Nechat ho nakoupit znamena, ze kolikrat koupi nakup za tisicovku a v tom pomalu nic k jidlu. Treska je spatna ryba? Jako glazura 50% je zlodejina, protoze platis vodu, ale to neznamena, ze ta ryba je nekvalitni, ne?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33340 příspěvků 10 inzerátů 01.03.18 13:02

Sama píšeš, že nakupuješ v akcích. Možná manžel jen má jiný pohled na to, co je „srágora“ a co ne. :nevim: Nakupuj sama nebo pošli manžela s přesným seznamem. Když jdete po akcích, určitě ti nic nebrání projít leták oblíbeného obchodu a manželovi to vypsat. Dnes už je všechno on-line, např tady: https://www.emimino.cz/slevy/. Já samozřejmě nakupuji taky ze všech nejlíp, ale nedělám scény, že někdo jiný v rodině udělá nákup jinak. ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63361 příspěvků 3 inzeráty 01.03.18 13:03

Tak nakupuj sama a máš to.

BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 01.03.18 13:05

Asi bych chodila nakupovat sama. To neni o pouceni od vlastni zeny /I kdyz souhlasim s tim, ze kdyby mu kamos v hospode rekl, no fuj, kdo koupil takovy hnus, tak by se treba neco zmenilo :-) / to je proto, ze mu to neprijde dulezite.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 01.03.18 13:06

Chichi můj manžel vidí nápis sleva a je jak prastenej :mrgreen:
Nejde o peníze, ale má radost, že ušetřil…no prostě nakupuji sama, jeho pošlu tak pro pečivo a šunku, nebo mu hodím odkaz co má koupit…

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 01.03.18 13:07

Nakupuj sama. Taky to tak dělám. Manžel byl v obchodě sám jen párkrát, když jsem byla po porodu. Musel mít seznam a stejně koupil něco jiného než bych koupila já. Třeba to, zda jsou vejce klecová nebo z volného chovu je pod jeho rozlišovacími schopnostmi. Vím to a tak neprudím. Holt, když vím, že nemůžu nakoupit sama, tak se musím smířit s tím, že to zboží bude jiné. Ale hádat se kvůli tomu mi přijde zbytečné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 13:07

@Čičorečka @Šarlota4 Já obstarávám běžné i velké nákupy, to není, že by doma nic nebylo. Ale muž si jezdí kupovat pivo a většinu masa sám v rámci cesty do práce, včera asi v tom Makru něco potřeboval, protože běžně tam nejezdí, ale třeba z Tesca tahá každou chvíli zlevněné maso. Já trčím doma na RD s miminkem mimo Prahu.

Axlaranda
Kecalka 500 příspěvků 01.03.18 13:08

Ja bych ho nechala, at si to sni sam a sobe a detem bych koupila cerstve a kvalitni. Jestli chce setrit, tak at setri na sobe :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >