Manžel kupuje levné nekvalitní potraviny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  01.03.18 12:53
Manžel kupuje levné nekvalitní potraviny

Ahoj. Jdu sem upustit páru a asi i trochu pro radu. Jak již název napovídá, můj šetrný muž se shlídl v nákupech zlevněných a často nekvalitních potravin. Problém je v tom, že my šetřit nemusíme a já si myslím, že nemáme zapotřebí takové věci jíst, zvláště když se jedná o maso. Už jsme o tom mluvili, ale on si to nedá moc vymluvit. A myslím, že taky jak vidí nápis „akce“, tak se mu zatmí před očima a kupuje. :roll: :zed:
Naposledy jsme měli diskusi o mase a skončilo to na tom, že po mně chtěl dokázat!, že v baleném mase v čase data spotřeby je násobně víc bakterií, než v čerstvě zabaleném, včetně patogenních. Jako mám státnice z mikrobiologie, ale nemám doma laboratoř :mrgreen:.
Včera byl v Makru, tak já ať koupí nějaké ryby, třeba pražmu, vlka, lososa, měli by tam mít kvalitní a výběr. No dotáhl sice steaky z tuňáka, ale taky 2,5 kg mražené tresky. Dneska na to koukám, země původu Čína :poblion:, glazura 50 % :poblion: mraženo před půl rokem :poblion:. No ovládla jsem se a nevolala mu, předevčírem jsme se pohádali kvůli něčemu jinému, už je to sice dobré, ale nechci prudit. Proto píšu sem.
On si prostě nepřečte, co kupuje, houby o tom ví, protože se o jídlo zas tolik nezajímá, kromě toho, jak ho sníst.
Já ho na jednu stranu chápu, taky jsem šetrná, máme k penězům podobný vztah, ráda nakupuju v akci, ale na tom jídle se prostě neshodneme. Zatímco já když v obchodě vidím, že mají levnou srágoru a předraženou normální věc, tak nekoupím nic a vymyslím alternativu, tak on koupí tu srágoru. On to myslí dobře, ale prostě nemá takový přehled o potravinách, neuvědomuje si, co se dnes prodávají za šílenosti, protože o tom nikdy nepřemýšlel, ale samozřejmě jeho ego mu nedovoluje nechat se poučit od vlastní ženy. :roll: :nevim:
Takže mám v mrazáku pytel hnusné ryby za několik stovek a mám sto chutí to vyhodit. :,(
Anonym proto, že píšu o manželovi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9698 příspěvků 01.03.18 12:56

No jo chlapy ty mají svou hlavu a nenechají si poradit :nevim:

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 01.03.18 12:57

Tak choď nakupovat ty a máš to vyřešený. Těžko ho přemluvíš nebo předěláš.

Šarlota4
Echt Kelišová 9447 příspěvků 01.03.18 12:58

Nemusim to resit. Muj manzel byl naposled v obchode tak pred rokem. A kdybych ho poslala, tak prinese neco jinyho. Takze nakupuj sama

niki V
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 01.03.18 13:00

A máte děti? Jestli jo tak mu zkus vysvětlit že už kvuli nim by měl kupovat kvalitní jidlo? My za jidlo utratime dost, chci pro syna kvalitni potraviny.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2369 příspěvků 01.03.18 13:00

Napiš mu přesný seznam a řekni, že víc nic, že ani na mrazáku už není místo, že bys to jinak vyhodila

podaji
Kecalka 344 příspěvků 2 inzeráty 01.03.18 13:01

Tak to ja mam nastesti uz vyresene. S partnerem jsme spolu 4 roky a uz pochopil jaky mam vztah k jidlu. Neco jako ty. Takze ted poctive cte etikety a premysli nez neco koupi. Coame prcka tak dvojnasob. Navic jsem ho naucila nakupovat v lidlu. Myslim si ze tam maji kvalitni potraviny za supr cenu. Syry ze slovenka spaldove a celozrn mouky dobre musli bez cukru a tuku kvalitni neomlacenou zeleninu dobre probio jogurty atd. A navic trochu usetrime :mrgreen:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 01.03.18 13:02

Tohle u nas resim tak, ze nakupuju sama. Nechat ho nakoupit znamena, ze kolikrat koupi nakup za tisicovku a v tom pomalu nic k jidlu. Treska je spatna ryba? Jako glazura 50% je zlodejina, protoze platis vodu, ale to neznamena, ze ta ryba je nekvalitni, ne?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32738 příspěvků 10 inzerátů 01.03.18 13:02

Sama píšeš, že nakupuješ v akcích. Možná manžel jen má jiný pohled na to, co je „srágora“ a co ne. :nevim: Nakupuj sama nebo pošli manžela s přesným seznamem. Když jdete po akcích, určitě ti nic nebrání projít leták oblíbeného obchodu a manželovi to vypsat. Dnes už je všechno on-line, např tady: https://www.emimino.cz/slevy/. Já samozřejmě nakupuji taky ze všech nejlíp, ale nedělám scény, že někdo jiný v rodině udělá nákup jinak. ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61429 příspěvků 3 inzeráty 01.03.18 13:03

Tak nakupuj sama a máš to.

BaMaK
Závislačka 2746 příspěvků 5 inzerátů 01.03.18 13:05

Asi bych chodila nakupovat sama. To neni o pouceni od vlastni zeny /I kdyz souhlasim s tim, ze kdyby mu kamos v hospode rekl, no fuj, kdo koupil takovy hnus, tak by se treba neco zmenilo :-) / to je proto, ze mu to neprijde dulezite.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30663 příspěvků 01.03.18 13:06

Chichi můj manžel vidí nápis sleva a je jak prastenej :mrgreen:
Nejde o peníze, ale má radost, že ušetřil…no prostě nakupuji sama, jeho pošlu tak pro pečivo a šunku, nebo mu hodím odkaz co má koupit…

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 01.03.18 13:07

Nakupuj sama. Taky to tak dělám. Manžel byl v obchodě sám jen párkrát, když jsem byla po porodu. Musel mít seznam a stejně koupil něco jiného než bych koupila já. Třeba to, zda jsou vejce klecová nebo z volného chovu je pod jeho rozlišovacími schopnostmi. Vím to a tak neprudím. Holt, když vím, že nemůžu nakoupit sama, tak se musím smířit s tím, že to zboží bude jiné. Ale hádat se kvůli tomu mi přijde zbytečné.

Anonymní  01.03.18 13:07

@Čičorečka @Šarlota4 Já obstarávám běžné i velké nákupy, to není, že by doma nic nebylo. Ale muž si jezdí kupovat pivo a většinu masa sám v rámci cesty do práce, včera asi v tom Makru něco potřeboval, protože běžně tam nejezdí, ale třeba z Tesca tahá každou chvíli zlevněné maso. Já trčím doma na RD s miminkem mimo Prahu.

Axlaranda
Kecalka 489 příspěvků 01.03.18 13:08

Ja bych ho nechala, at si to sni sam a sobe a detem bych koupila cerstve a kvalitni. Jestli chce setrit, tak at setri na sobe :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

Gránský se bude ženit: Proč čekal s rozhodnutím osm let?

Moderátor David Gránský (26) se bude ženit! Konečně požádal svou dlouholetou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Měla jsem nálepku rozmazlené princezny, říká jetsurfařka Bravencová

Jako dítě Martina Bravencová s rodiči hodně cestovala. Díky tomu měla spoustu... číst dále >

Reklama